Doradzaliśmy Alterium Holding Sp. z o.o. w transakcji zakończonej ogłoszeniem wezwania przez Ringier Axel Springer Media do zapisywania się na sprzedaż 100% akcji MZN Property S.A.

28.02.2020 Case studies Fuzje i przejęcia Bankowość i Finanse

Ogłoszenie wezwania przez Ringier Axel Springer Media AG (RASM) na zakup akcji MZN Property stanowi część większej transakcji, w której RASM nabędzie również 100% udziałów Gratka.pl Sp. z o.o., właściciela serwisu gratka.pl.

Nasze doradztwo obejmowało prace nad dokumentacją transakcyjną, dokumentacją związaną z kontraktami menedżerskimi oraz negocjacje i doradztwo w zakresie regulacji prawnych rynku kapitałowego..

Ringier Axel Springer Media AG to  wiodący wydawca na  rynku cyfrowym, który obecnie zarządza portfolio obejmującym ponad 200 produktów cyfrowych i drukowanych w Polsce, na Węgrzech, Słowacji, w Serbii, Estonii, na Litwie i Łotwie. Spółka zatrudnia blisko 3 tys. pracowników w Europie.

MZN Property zarządza platformą technologiczno-finansową umożliwiającą wyszukiwanie, finansowanie i dokonywanie transakcji na rynku nieruchomości. Grupa dostarcza kompleksowe usługi i narzędzia FinTech dla branży nieruchomości, największy w Polsce wydawca serwisów z ogłoszeniami dot. nieruchomości m.in. Morizon.pl, narzędziami do porównywania i procesowania kredytów hipotecznych, gotówkowych i firmowych – Lendi.pl oraz FinPack (software).

Gratka.pl Sp. z o.o.  – spółka, która prowadzi jeden z największych i najbardziej popularnych serwisów ogłoszeniowych w Polsce. Serwis skierowany jest do odbiorców indywidualnych oraz biznesowych, do kupujących i sprzedających. W 2019 r. ukazywało się w nim średnio 760 000 ofert i odwiedzało go 2,8 mln użytkowników miesięcznie.

Prawnicy zaangażowani w projekt

Małgorzata Badowska

Partner
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Bankowość i Finanse

Małgorzata Badowska

Michał Bochowicz

Partner
Adwokat

Fuzje i przejęcia | Private Equity

Michał Bochowicz

Krzysztof Jasiński

Managing Associate
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Prawo korporacyjne

Krzysztof Jasiński

Mogą Cię zainteresować

13.07.2023

Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED

Kolejny raz  doradzaliśmy grupie LUX MED w kolejnej inwestycji – tym razem w Orthos Szpital Wielospecjalistyczny w Komorowicach pod Wrocławiem. Nasze wsparcie miało kom...

Case studies
Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED

05.07.2023

Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki

Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki realizowanej w trybie przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB) oraz zw...

Case studies
Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!