Doradzaliśmy Bankowi BGŻ BNP Paribas S.A. w kolejnej inwestycji

20.09.2018 Case studies Fuzje i przejęcia Bankowość i Finanse

Kancelaria GESSEL doradzała Bankowi BGŻ BNP Paribas S.A. w transakcji dotyczącej inwestycji w spółkę PG Energetyka Sp. z o.o. i – pośrednio – w spółkę Elektromontaż Poznań S.A.

Była to inwestycja kapitałowa, w efekcie której bank BGŻ BNP Paribas S.A., po spełnieniu się warunków zawieszających, nabył pakiet udziałów w spółce, świadczącej usługi dla sektora elektroenergetyki i telekomunikacji.

Bank BGŻ BNP Paribas S.A. – BNP Paribas jest wiodącym bankiem w Europie z międzynarodowym zasięgiem. Grupa jest obecna w 74 krajach i zatrudnia ponad 190 tys. pracowników, z czego ponad 146 tys. w Europie. Bank ten jest silnym lokalnym bankiem o globalnym zasięgu, w 2017 roku uplasował się na 7. Pozycji w Polsce pod względem wielkości aktywów.

PG Energetyka Sp. z o.o. została założona w 2012 roku jako odpowiedź na wzrost zapotrzebowania rynku na usługi elektroenergetyczne. Jest spółką wykorzystującą w realizowanych projektach nowoczesne rozwiązania techniczne i technologiczne, której specjalnością są wykonawstwo i remonty systemów zasilania elektroenergetycznego i  telekomunikacyjnego, urządzeń sieci rozdzielczych, systemów sterowania i automatyki, sieci strukturalnych i systemów ochrony obiektów przemysłowych.

Elektromontaż Poznań S.A. jest jedną z firm o największym doświadczeniu w branży elektroinstalacyjnej w Polsce – jest obecny na rynku od ponad 50 lat. Specjalizuje się w pracach elektroinstalacyjnych oraz produkcji urządzeń elektroenergetycznych. Świadczy usługi dla przemysłu i energetyki – pracował m.in. przy budowie fabryki Volkswagena pod Poznaniem czy fabryki Mercedesa w Jaworze.

 

Prawnicy zaangażowani w projekt

Małgorzata Badowska

Partner
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Bankowość i Finanse

Małgorzata Badowska

Michał Bochowicz

Partner
Adwokat

Fuzje i przejęcia | Private Equity

Michał Bochowicz

Klaudia Krawiec-Guz

Counsel
Radca Prawny

Bankowość i Finanse | Prawo korporacyjne

Klaudia Krawiec-Guz

Krzysztof Jasiński

Managing Associate
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Prawo korporacyjne

Krzysztof Jasiński

Mogą Cię zainteresować

13.07.2023

Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED

Kolejny raz  doradzaliśmy grupie LUX MED w kolejnej inwestycji – tym razem w Orthos Szpital Wielospecjalistyczny w Komorowicach pod Wrocławiem. Nasze wsparcie miało kom...

Case studies
Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED

05.07.2023

Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki

Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki realizowanej w trybie przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB) oraz zw...

Case studies
Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!