Doradzaliśmy Bankowi BGŻ BNP Paribas w inwestycji w spółkę Dafo Plastics

22.01.2019 Case studies Fuzje i przejęcia Prawo korporacyjne Bankowość i Finanse

Kancelaria GESSEL doradzała Bankowi BGŻ BNP Paribas w inwestycji w spółkę Dafo Plastics z Nowego Targu, specjalizującą się w produkcji opakowań. Bank BGŻ objął udziały w spółce i został inwestorem mniejszościowym oraz obligatariuszem.

Od kilku lat Bank BGŻ BNP Paribas za pośrednictwem Biura Inwestycji Kapitałowych inwestuje w małe i średnie polskie spółki. Do tej pory zainwestował w 10 spółek, w kilku z nich uczestnicząc w więcej niż jednej rundzie finansowania, co daje łącznie 14 inwestycji, i ma w planach kolejne. Kancelaria GESSEL już niejednokrotnie doradzała Bankowi w przedsięwzięciach tego typu, m.in. w inwestycji w spółkę TLC, Jars czy PG Energetyka Sp. z o.o.

Dafo Plastics działa na rynku od 27 lat. jest firmą zajmującą się produkcją opakowań z tworzyw sztucznych: butelek, słoików, tub i zamknięć, przeznaczonych na potrzeby m.in. przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego.

 

Prawnicy zaangażowani w projekt

Małgorzata Badowska

Partner
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Bankowość i Finanse

Małgorzata Badowska

Krzysztof Jasiński

Managing Associate
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Prawo korporacyjne

Krzysztof Jasiński

Mogą Cię zainteresować

16.02.2024

Doradzaliśmy ANWIN S.A.

W dniu 15 lutego 2024 r. Prezes UOKiK wydał zgodę na nabycie przez naszego wieloletniego klienta – ANWIM S.A. - części firmy Elbah II (właściciel stacji paliw). Przedmi...

Case studies
Doradzaliśmy ANWIN S.A.

14.02.2024

Doradzaliśmy wspólnikom i założycielom grupy PROFIT4YOU

Doradzaliśmy wspólnikom i założycielom grupy PROFIT4YOU w transakcji sprzedaży firmy na rzecz funduszu TEP Capital. Ze strony GESSEL projekt prowadził Maciej Kożuchowsk...

Case studies
Doradzaliśmy wspólnikom i założycielom grupy PROFIT4YOU
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!