Doradzaliśmy Banku BGŻ BNP Paribas S.A. w inwestycji w Grupę TLC

23.11.2017 Case studies Fuzje i przejęcia Bankowość i Finanse

Świadczyliśmy kompleksowe doradztwo prawne dla Banku BGŻ BNP Paribas w procesie inwestycji w Grupę TLC.  Doradzaliśmy na każdym etapie transakcji, a w tym przeprowadziła badanie prawne grupy, odpowiadała za przygotowanie oraz negocjowanie kluczowej dokumentacji transakcyjnej, w tym umowy inwestycyjnej i umowy wspólników oraz warunków emisji obligacji, a także dokumentacji zabezpieczeń.

W wyniku inwestycji Bank stał się mniejszościowym udziałowcem Grupy TLC, a strony zobowiązały się do współpracy dla dalszego rozwoju i wzrostu grupy.

Grupa TLC zajmuje się produkcją i wynajmem m.in. schodów stalowych, balustrad stalowych, stalowych klatek schodowych, drabin stalowych, ogrodzeń tymczasowych i platform wykonanych ze stali, a także systemu do budowy ścian szczelinowych. Grupa TLC jest jednym z liderów w swoim segmencie w Polsce, a dzięki inwestycji zamierza rozszerzyć swoją działalność.

Bank BGŻ BNP Paribas, należący do grupy kapitałowej tworzonej przez jeden z największych banków w Europie, przeprowadził transakcję w ramach Capital Development Bureau, specjalizującego się w inwestycjach w mniejszościowe pakiety przedsiębiorstw działających w Polsce.

 

Prawnicy zaangażowani w projekt

Małgorzata Badowska

Partner
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Bankowość i Finanse

Małgorzata Badowska

Michał Bochowicz

Partner
Adwokat

Fuzje i przejęcia | Private Equity

Michał Bochowicz

Krzysztof Jasiński

Managing Associate
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Prawo korporacyjne

Krzysztof Jasiński

Mogą Cię zainteresować

13.07.2023

Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED

Kolejny raz  doradzaliśmy grupie LUX MED w kolejnej inwestycji – tym razem w Orthos Szpital Wielospecjalistyczny w Komorowicach pod Wrocławiem. Nasze wsparcie miało kom...

Case studies
Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED

05.07.2023

Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki

Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki realizowanej w trybie przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB) oraz zw...

Case studies
Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!