Doradzaliśmy Banku BGŻ BNP Paribas S.A. w inwestycji w Grupę TLC

23.11.2017 Case studies Fuzje i przejęcia Bankowość i Finanse

Świadczyliśmy kompleksowe doradztwo prawne dla Banku BGŻ BNP Paribas w procesie inwestycji w Grupę TLC.  Doradzaliśmy na każdym etapie transakcji, a w tym przeprowadziła badanie prawne grupy, odpowiadała za przygotowanie oraz negocjowanie kluczowej dokumentacji transakcyjnej, w tym umowy inwestycyjnej i umowy wspólników oraz warunków emisji obligacji, a także dokumentacji zabezpieczeń.

W wyniku inwestycji Bank stał się mniejszościowym udziałowcem Grupy TLC, a strony zobowiązały się do współpracy dla dalszego rozwoju i wzrostu grupy.

Grupa TLC zajmuje się produkcją i wynajmem m.in. schodów stalowych, balustrad stalowych, stalowych klatek schodowych, drabin stalowych, ogrodzeń tymczasowych i platform wykonanych ze stali, a także systemu do budowy ścian szczelinowych. Grupa TLC jest jednym z liderów w swoim segmencie w Polsce, a dzięki inwestycji zamierza rozszerzyć swoją działalność.

Bank BGŻ BNP Paribas, należący do grupy kapitałowej tworzonej przez jeden z największych banków w Europie, przeprowadził transakcję w ramach Capital Development Bureau, specjalizującego się w inwestycjach w mniejszościowe pakiety przedsiębiorstw działających w Polsce.

 

Prawnicy zaangażowani w projekt

Małgorzata Badowska

Partner
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Bankowość i Finanse

Małgorzata Badowska

Michał Bochowicz

Partner
Adwokat

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Prawo korporacyjne

Michał Bochowicz

Krzysztof Jasiński

Managing Associate
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Prawo korporacyjne

Krzysztof Jasiński

Mogą Cię zainteresować

16.02.2024

Doradzaliśmy ANWIN S.A.

W dniu 15 lutego 2024 r. Prezes UOKiK wydał zgodę na nabycie przez naszego wieloletniego klienta – ANWIM S.A. - części firmy Elbah II (właściciel stacji paliw). Przedmi...

Case studies
Doradzaliśmy ANWIN S.A.

14.02.2024

Doradzaliśmy wspólnikom i założycielom grupy PROFIT4YOU

Doradzaliśmy wspólnikom i założycielom grupy PROFIT4YOU w transakcji sprzedaży firmy na rzecz funduszu TEP Capital. Ze strony GESSEL projekt prowadził Maciej Kożuchowsk...

Case studies
Doradzaliśmy wspólnikom i założycielom grupy PROFIT4YOU
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!