Doradzaliśmy DataWalk S.A. przy przeprowadzeniu oferty publicznej akcji nowej emisji serii P

31.08.2022 Case studies Rynki kapitałowe

Doradzaliśmy DataWalk S.A. w procesie przeprowadzenia oferty publicznej akcji nowej emisji serii P skierowanej do inwestorów kwalifikowanych oraz nie więcej niż 149 inwestorów w trybie wyjątku od obowiązku sporządzenia prospektu.

Zapewniliśmy kompleksową obsługę prawną korporacyjno-transakcyjną w związku z przygotowaniem dokumentacji prawnej, negocjacjami z inwestorami, przeprowadzeniem oferty publicznej akcji emitowanych w ramach kapitału docelowego Spółki oraz w związku z wszystkimi aspektami regulacyjnymi. 31 sierpnia 2022 roku emisja została zarejestrowana w KRS.

Wartość transakcji wyniosła ponad 38 milionów złotych. Jest to jedna z największych ofert publicznych przeprowadzonych na polskim rynku w 2022 r. Jest to 4 oferta publiczna, w której doradzaliśmy dla DataWalk S.A. – dziękujemy za zaufanie oraz świetną współpracę.

Całość prac transakcyjnych nadzorował Krzysztof Marczuk, partner. Pracami Zespołu kierował Michał Wieliński, senior associate. W projekcie uczestniczyli również Michał Dunikowski, associate oraz Maciej Kowalski, associate.

DataWalk S.A. to polska spółka high-tech notowana na GPW, która na bazie własnej technologii zbudowała produkt analityczny rozwiązujący globalne problemy w obszarze bezpieczeństwa. Grupa DataWalk działa na globalnym rynku informatycznym w zakresie analizy danych (tzw. big data) oferując firmom i instytucjom unikatową technologię, potwierdzoną europejskimi i amerykańskimi patentami, w postaci platformy analitycznej DataWalk.

Prawnicy zaangażowani w projekt

Krzysztof Marczuk

Partner
Radca prawny

Rynki kapitałowe | Prawo korporacyjne

Krzysztof Marczuk

Michał Wieliński

Managing Associate
Radca prawny

Rynki kapitałowe | Fuzje i przejęcia | Prawo korporacyjne

Michał Wieliński

Michał Dunikowski

Associate
Doradca podatkowy

Rynki kapitałowe

Michał Dunikowski

Maciej Kowalski

Senior Associate
Radca Prawny

Rynki kapitałowe

Maciej Kowalski

Mogą Cię zainteresować

29.11.2023

Doradzaliśmy wspólnikom spółki User.com sp. z o.o. oraz spółce Vercom S.A.

Doradzaliśmy wspólnikom spółki User.com sp. z o.o., tj.: Grzegorzowi Warzecha – założycielowi, oraz spółce Vercom S.A. – będącej inwestorem finansowym, przy transakcji d...

Case studies
Doradzaliśmy wspólnikom spółki User.com sp. z o.o. oraz spółce Vercom S.A.

28.11.2023

Doradzaliśmy spółce Webcon przy inwestycji funduszu MCI

Kancelaria GESSEL dostarczała wsparcia prawno-podatkowego firmie Webcon oraz jej założycielom przy inwestycji funduszu MCI, który nabył 65,05 proc. udziałów spółki Webco...

Case studies
Doradzaliśmy spółce Webcon przy inwestycji funduszu MCI
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!