Doradzaliśmy Enterprise Investors przy sprzedaży Danwood

21.01.2020 Case studies Fuzje i przejęcia

Zapewniliśmy kompleksową obsługę prawną Polish Enterprise Fund VII, funduszu private equity zarządzanego przez Enterprise Investors w transakcji sprzedaży Danwood S.A. – największego producenta domów gotowych w Niemczech i w Polsce, na rzecz GS Engineering & Construction – jednej z największych firm budowlanych w Korei Południowej. Wartość transakcji wyniosła 140 mln euro, tym samym  łącznie inwestycja w Danwood wygenerowała wpływy brutto dla funduszu w wysokości 238 mln euro, czyli 9-krotny zwrot z zainwestowanego kapitału.

Zapewniliśmy kompleksową obsługę prawną procesu sprzedaży Danwood, m.in. przeprowadzając badanie typu vendor due diligence, przygotowując dokumentację prawną transakcji oraz reprezentując Sprzedającego i Zarząd Danwood w trakcie jej negocjowania.

Byliśmy zaangażowani w inwestycję funduszu Enterprise Investors w Danwood od samego początku. W 2013 roku Kancelaria GESSEL świadczyła kompleksową pomoc prawną na rzecz Enterprise Investors przy nabyciu Danwood od Budimex S.A., zaś w kolejnych latach doradzała przy podejmowanych przez Enterprise Investors i Danwood działaniach strategicznych, włączając w to doradztwo w zakresie uzyskania przez Danwood finansowania bankowego.

Sprzedaż Danwood S.A. jest kolejną z transakcji, w których mamy zaszczyt i przyjemność wspierać Enterprise Investors, którym gratulujemy wyśmienitej inwestycji i wspaniałego zwrotu!  Możliwość udziału w transakcji wyjścia EI z inwestycji w Danwood była dla naszej kancelarii prawdziwą satysfakcją, jako że  w ten sposób spięliśmy klamrą pełen cykl inwestycji, od jej realizacji blisko 7 lat temu, poprzez kluczowe działania i przedsięwzięcia strategiczne po exit. Tym większą radością jest dla nas jej niewątpliwy sukces rynkowy Danwoodu – od momentu zakupu firma m.in. podwoiła ilość pracowników, trzykrotnie zwiększyła sprzedaż, a co za tym idzie znacząco powiększyła zyski. Doświadczenie wieloletniej współpracy z naszym Klientem pozwoliło nam na efektywną realizację prac prawnych w ramach procesu sprzedaży spółki.”

Marcin Macieszczak,
wspólnik zarządzający Kancelarii GESSEL

Danwood S.A. to największy producent domów gotowych w Polsce, zatrudniający ponad 2000 pracowników. Firma działa w pięciu krajach europejskich, w tym w Niemczech, gdzie przez ostatnie cztery lata była wiodącym graczem na rynku a jej przychody w 2019 roku przekroczyły 274 mln EUR.

Enterprise Investors jest jedną z największych firm private equity w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma działa od 1990 roku i utworzyła dziewięć funduszy o łącznym kapitale przekraczającym 2,5 miliarda euro. Fundusze te zainwestowały prawie 2 miliardy EUR w 143 firmy z różnych sektorów. Fundusze te zakończyły inwestycje w 128 spółkach, uzyskując przychody brutto w wysokości 3,9 miliarda EUR.

GS Engineering & Construction jest jedną z największych firm budowlanych w Korei Południowej, notowaną na Koreańskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Firma jest liderem w dziedzinie budownictwa i architektury, elektrowni, energetyki i infrastruktury. Posiada 24 zagraniczne filie i oddziały.

 

Prawnicy zaangażowani w projekt

Marcin Macieszczak

Partner Zarządzający
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Private Equity

Marcin Macieszczak

Karolina Krzal-Kwiatkowska

Managing Associate
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Prawo konkurencji i prawo konsumenckie

Karolina Krzal-Kwiatkowska

Krzysztof Jasiński

Managing Associate
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Prawo korporacyjne

Krzysztof Jasiński

dr Bartłomiej Woźniak

Managing Associate
Adwokat

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Prawo korporacyjne

dr Bartłomiej Woźniak

Mogą Cię zainteresować

13.07.2023

Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED

Kolejny raz  doradzaliśmy grupie LUX MED w kolejnej inwestycji – tym razem w Orthos Szpital Wielospecjalistyczny w Komorowicach pod Wrocławiem. Nasze wsparcie miało kom...

Case studies
Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED

05.07.2023

Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki

Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki realizowanej w trybie przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB) oraz zw...

Case studies
Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!