Doradzaliśmy Enterprise Investors przy sprzedaży Danwood

21.01.2020 Case studies Fuzje i przejęcia

Zapewniliśmy kompleksową obsługę prawną Polish Enterprise Fund VII, funduszu private equity zarządzanego przez Enterprise Investors w transakcji sprzedaży Danwood S.A. – największego producenta domów gotowych w Niemczech i w Polsce, na rzecz GS Engineering & Construction – jednej z największych firm budowlanych w Korei Południowej. Wartość transakcji wyniosła 140 mln euro, tym samym  łącznie inwestycja w Danwood wygenerowała wpływy brutto dla funduszu w wysokości 238 mln euro, czyli 9-krotny zwrot z zainwestowanego kapitału.

Zapewniliśmy kompleksową obsługę prawną procesu sprzedaży Danwood, m.in. przeprowadzając badanie typu vendor due diligence, przygotowując dokumentację prawną transakcji oraz reprezentując Sprzedającego i Zarząd Danwood w trakcie jej negocjowania.

Byliśmy zaangażowani w inwestycję funduszu Enterprise Investors w Danwood od samego początku. W 2013 roku Kancelaria GESSEL świadczyła kompleksową pomoc prawną na rzecz Enterprise Investors przy nabyciu Danwood od Budimex S.A., zaś w kolejnych latach doradzała przy podejmowanych przez Enterprise Investors i Danwood działaniach strategicznych, włączając w to doradztwo w zakresie uzyskania przez Danwood finansowania bankowego.

Sprzedaż Danwood S.A. jest kolejną z transakcji, w których mamy zaszczyt i przyjemność wspierać Enterprise Investors, którym gratulujemy wyśmienitej inwestycji i wspaniałego zwrotu!  Możliwość udziału w transakcji wyjścia EI z inwestycji w Danwood była dla naszej kancelarii prawdziwą satysfakcją, jako że  w ten sposób spięliśmy klamrą pełen cykl inwestycji, od jej realizacji blisko 7 lat temu, poprzez kluczowe działania i przedsięwzięcia strategiczne po exit. Tym większą radością jest dla nas jej niewątpliwy sukces rynkowy Danwoodu – od momentu zakupu firma m.in. podwoiła ilość pracowników, trzykrotnie zwiększyła sprzedaż, a co za tym idzie znacząco powiększyła zyski. Doświadczenie wieloletniej współpracy z naszym Klientem pozwoliło nam na efektywną realizację prac prawnych w ramach procesu sprzedaży spółki.”

Marcin Macieszczak,
wspólnik zarządzający Kancelarii GESSEL

Danwood S.A. to największy producent domów gotowych w Polsce, zatrudniający ponad 2000 pracowników. Firma działa w pięciu krajach europejskich, w tym w Niemczech, gdzie przez ostatnie cztery lata była wiodącym graczem na rynku a jej przychody w 2019 roku przekroczyły 274 mln EUR.

Enterprise Investors jest jedną z największych firm private equity w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma działa od 1990 roku i utworzyła dziewięć funduszy o łącznym kapitale przekraczającym 2,5 miliarda euro. Fundusze te zainwestowały prawie 2 miliardy EUR w 143 firmy z różnych sektorów. Fundusze te zakończyły inwestycje w 128 spółkach, uzyskując przychody brutto w wysokości 3,9 miliarda EUR.

GS Engineering & Construction jest jedną z największych firm budowlanych w Korei Południowej, notowaną na Koreańskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Firma jest liderem w dziedzinie budownictwa i architektury, elektrowni, energetyki i infrastruktury. Posiada 24 zagraniczne filie i oddziały.

 

Prawnicy zaangażowani w projekt

Marcin Macieszczak

Partner Zarządzający
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Private Equity

Marcin Macieszczak

Karolina Krzal-Kwiatkowska

Managing Associate
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Prawo konkurencji i prawo konsumenckie

Karolina Krzal-Kwiatkowska

Krzysztof Jasiński

Managing Associate
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Prawo korporacyjne

Krzysztof Jasiński

dr Bartłomiej Woźniak

Managing Associate
Adwokat

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Prawo korporacyjne

dr Bartłomiej Woźniak

Mogą Cię zainteresować

19.04.2024

Doradzaliśmy Cyber_Folks S.A przy sprzedaży akcji w spółce Profitroom S.A. na rzecz funduszu MCI Capital ASI SA

Doradzaliśmy Cyber_Folks S.A przy sprzedaży akcji w spółce Profitroom S.A. na rzecz funduszu MCI Capital ASI SA w szczególności w przygotowaniu dokumentacji transakcyjne...

Case studies
Doradzaliśmy Cyber_Folks S.A przy sprzedaży akcji w spółce Profitroom S.A. na rzecz funduszu MCI Capital ASI SA

18.04.2024

Doradzaliśmy ACP Credit w procesie udzielenia wielomilionowego finansowania spółce iTaxi

Doradzaliśmy ACP Credit w procesie udzielenia wielomilionowego finansowania spółce iTaxi. To już piąta transakcja finansowania ACP Credit i jednocześnie trzecia zrealizo...

Case studies
Doradzaliśmy ACP Credit w procesie udzielenia wielomilionowego finansowania spółce iTaxi
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!