Doradzaliśmy Famicord przy akwizycji w Szwajcarii

22.05.2018 Case studies Private Equity Fuzje i przejęcia

Doradzaliśmy przy realizacji transakcji polegającej na nabyciu przez Famicord AG z siedzibą w Zurychu, Szwajcaria – spółki zależnej od Polskiego Banku Komórek Macierzystych S.A. 100% akcji w szwajcarskiej spółce Biocell Lugano SA.

Polski Bank Komórek Macierzystych jest największym bankiem komórek macierzystych w Polsce. FamiCord  to założona przez Polski Bank Komórek Macierzystych międzynarodowa grupa banków komórek macierzystych z krwi pępowinowej. To druga, co do wielkości grupa w Europie pod względem ilości przechowywanych porcji krwi.

Biocell Lugano jest podmiotem, który rozpoczął działalność operacyjną w 2017 roku.  Istotną wartością dla Grupy Kapitałowej PBKM S.A. jest przejęcie funkcjonującego laboratorium prowadzonego przez Biocell Lugano, które jako jedna z nielicznych jednostek w Szwajcarii posiada licencję na izolację i namnażanie komórek macierzystych MSC oraz technologię ich pozyskiwania z łożyska, kosmówki i płynu owodniowego. Daje to możliwość zaoferowania nowych usług klientom Grupy Kapitałowej PBKM S.A.  w innych krajach.

 

Prawnicy zaangażowani w projekt

Maciej Kożuchowski

Partner
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Prawo energetyczne

Maciej Kożuchowski

dr Bartłomiej Woźniak

Managing Associate
Adwokat

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Prawo korporacyjne

dr Bartłomiej Woźniak

Mogą Cię zainteresować

13.07.2023

Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED

Kolejny raz  doradzaliśmy grupie LUX MED w kolejnej inwestycji – tym razem w Orthos Szpital Wielospecjalistyczny w Komorowicach pod Wrocławiem. Nasze wsparcie miało kom...

Case studies
Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED

05.07.2023

Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki

Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki realizowanej w trybie przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB) oraz zw...

Case studies
Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!