Doradzaliśmy Finch Capital w transakcji udzielenia finansowania PerfOps

15.10.2018 Case studies Fuzje i przejęcia Bankowość i Finanse

Zapewniliśmy kompleksową obsługę prawną funduszu typu venture capital Finch Capital z Amsterdamu oraz funduszu Sunfish Partners z Berlina, w pierwszej rundzie finansowania spółki PerfOps, krakowskiego startup’u z branży IT, na rozwój oprogramowania pozwalającego na globalne testowanie infrastruktury IT.

Kapitał uzyskany w tej fazie inwestycji ma być wykorzystany do dalszego budowania narzędzia do równoważenia obciążenia ruchu opartego na chmurze SMART, które zostanie uruchomione w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Jest to pierwsza inwestycja Finch Capital w Polsce.

PerfOps, polska firma programistyczna zajmująca się wczesnym etapem dostarczania rozwiązań analitycznych dla firm z branży infrastruktury internetowej, m.in. poprzez opracowanie kompleksowej platformy analitycznej monitorującej rozproszone aplikacje sieciowe i dostarczającej wysokiej jakości dane wykorzystywane do analizy konkurencji diagnozowania problemów i identyfikowania wąskich gardeł w sieci.

Finch Capital, fundusz typu venture capital, która inwestuje w innowacyjne firmy z branży technologii finansowych w Europie i Azji Południowo-Wschodniej. Finch Capital jest znaczącym inwestorem mniejszościowym, skupiającym się na wczesnym etapie finansowania usług finansowych i technologii finansowych (fintech).

 

Prawnicy zaangażowani w projekt

Małgorzata Badowska

Partner
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Bankowość i Finanse

Małgorzata Badowska

Michał Bochowicz

Partner
Adwokat

Fuzje i przejęcia | Private Equity

Michał Bochowicz

Mogą Cię zainteresować

13.07.2023

Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED

Kolejny raz  doradzaliśmy grupie LUX MED w kolejnej inwestycji – tym razem w Orthos Szpital Wielospecjalistyczny w Komorowicach pod Wrocławiem. Nasze wsparcie miało kom...

Case studies
Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED

05.07.2023

Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki

Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki realizowanej w trybie przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB) oraz zw...

Case studies
Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!