Doradzaliśmy funduszowi AVALLON w transakcji sprzedaży Velvet Care

02.03.2018 Case studies Private Equity Fuzje i przejęcia

VLET Holdings S. à r.l., spółka zależna funduszu Abris CEE Mid-Market III LP, zarządzanego przez Abris Capital Partners Ltd., podpisała z funduszem AVALLON umowę nabycia większościowego pakietu udziałów spółki Velvet Care sp. z o.o.

Zapewniliśmy kompleksową obsługę prawną procesu sprzedaży Velvet Care, m.in. przygotowując dokumentację prawną transakcji oraz reprezentując sprzedających w jej negocjacjach.

Byliśmy zaangażowani w inwestycję funduszu AVALLON od samego jej początku – świadcząc w 2013 roku kompleksową pomoc prawną przy wykupie menedżerskim spółki od koncernu Kimberly-Clark, doradzając następnie przy podejmowanych przez Velvet działaniach strategicznych, a obecnie pełniąc rolę doradcy transakcyjnego na potrzeby wyjścia funduszu z inwestycji.

Velvet Care to polska firma, będąca jednym z wiodących producentów celulozowych produktów higienicznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma Velvet Care powstała w sierpniu 2013 r., ale jej korzenie sięgają aż do 1897 r., kiedy powstała Papiernia w Kluczach k. Olkusza (gdzie od 120 lat znajduje się główny zakład produkcyjny spółki). W 2013 r. AVALLON nabył Velvet Care ze wsparciem menedżerów spółki od koncernu Kimberly-Clark. Od momentu zakupu firma podwoiła sprzedaż oraz znacząco zwiększyła zyski.

Abris Capital Partners jest czołową, niezależną firmą zarządzającą funduszami private equity skupiającą się na możliwościach, jakie dają przedsiębiorstwa średniej wielkości w głównych państwach Europy Środkowej i Wschodniej.

AVALLON (www.avallon.pl) jest niezależną polską firmą zarządzającą funduszami private equity. Posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji transakcji we współpracy z menedżerami (MBO). Od 2001 roku AVALLON uczestniczył w około 100 transakcjach MBO i jest uważany za pioniera w tej dziedzinie w Polsce. Partnerzy firmy działają na rynku inwestycji kapitałowych od 1993 roku. AVALLON MBO FUND II to drugi fundusz AVALLON o wartości 109 milionów euro. Fundusz inwestuje w różnych branżach, ale zawsze z dobrymi zespołami menedżerskimi lub założycielami firm. AVALLON jest jednym z najaktywniejszych funduszy w Polsce.

„Możliwość udziału w transakcji wyjścia AVALLON z inwestycji w Velvet Care była dla naszej kancelarii tym większą satysfakcją, że mieliśmy możliwość uczestniczyć w niej od samego początku. Doradzaliśmy zarówno przy wykupie menedżerskim spółki od koncernu Kimberly-Clark jak i następnie przy kluczowych działaniach strategicznych spółki. Tym większą radością jest dla nas jej niewątpliwy sukces – od momentu zakupu przez AVALLON firma m.in. podwoiła sprzedaż oraz znacząco zwiększyła zyski. Doświadczenia wyniesione z wieloletniej współpracy z naszym Klientem pozwoliły nam na efektywną realizację prac prawnych w ramach procesu. Jest to dla nas dowód, że pomiędzy Klientem a profesjonalnym doradcą transakcyjnym może wytworzyć się silna więź pozwalająca na osiąganie wspólnych sukcesów w dłuższej perspektywie”Maciej Kożuchowski, radca prawny, wspólnik kierujący pracami zespołu GESSEL w ramach projektu.

 

Prawnicy zaangażowani w projekt

dr Bartłomiej Woźniak

Managing Associate
Adwokat

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Prawo korporacyjne

dr Bartłomiej Woźniak

Katarzyna Olszak

Senior Associate
Radca prawny

Fuzje i przejęcia

Katarzyna Olszak

Karolina Krzal-Kwiatkowska

Managing Associate
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Prawo konkurencji i prawo konsumenckie

Karolina Krzal-Kwiatkowska

Maciej Kożuchowski

Partner
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Prawo energetyczne

Maciej Kożuchowski

Mogą Cię zainteresować

09.04.2024

Doradzaliśmy Elemental Strategic Metals w transakcji utworzenia joint-venture z Ascend Elements

Zapewniliśmy kompleksową obsługę prawną dla Elemental Strategic Metals sp. z o.o. z siedzibą w Grodzisku Mazowieckim, spółkę z Grupy Elemental, w transakcji utworzenia j...

Case studies
Doradzaliśmy Elemental Strategic Metals w transakcji utworzenia joint-venture z Ascend Elements

02.04.2024

Doradzaliśmy Cavatina Holding S.A. przy ustanowieniu bezprospektowego programu emisji obligacji

Doradzaliśmy Cavatina Holding S.A. przy ustanowieniu bezprospektowego programu emisji obligacji o maksymalnej wartości 50 mln PLN oraz przy ofercie publicznej obligacji ...

Case studies
Doradzaliśmy Cavatina Holding S.A. przy ustanowieniu bezprospektowego programu emisji obligacji
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!