Doradzaliśmy funduszowi PE EMSA Capital w transakcji sprzedaży Famed Żywiec

05.01.2023 Case studies Prawo podatkowe Fuzje i przejęcia

tygrys

Doradzaliśmy EMSA Capital w transakcji sprzedaży 100% udziałów w spółce Famed Żywiec na rzecz jednego z największych czeskich funduszy – BHM Group. Wspieraliśmy sprzedawcę na każdym etapie transakcji, w tym w toku negocjacji umowy sprzedaży, warranty deed, zaaranżowania ubezpieczenia oraz spełniania warunków zawieszających.

Transakcję prowadził Krzysztof Jasiński, managing associate, przy wsparciu Marcina Walczaka, associate oraz Magdaleny Mirkowskiej, associate. Za podatkowe aspekty transakcji odpowiadała Dominika Ramirez-Wołkiewicz, partner.

EMSA Capital jest firmą private equity inwestującą w przedsiębiorstwa w fazie restrukturyzacji i w sytuacjach szczególnych w Europie Środkowej i Wschodniej. Inwestycje portfelowe obejmują zarówno spółki osiągające dobre wyniki, jak i te, które doświadczają większych wyzwań.

Grupa BHM to firma private equity założona i należąca w większości do Tomáša Krseka. Celem grupy BHM jest bycie silnym partnerem dla firm, które chcą rozwijać własne know-how i wnosić wysoką wartość dodaną dla interesariuszy.

FAMED Żywiec to polski producent sprzętu medycznego koncentrujący się na wysokiej jakości stołach operacyjnych i łóżkach szpitalnych z ponad 75-letnią tradycją. Famed znany jest z jakości i trwałości produktów i działa globalnie.

Prawnicy zaangażowani w projekt

5. Krzysztof Jasinski 772x1158

Krzysztof Jasiński

Managing Associate
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Prawo korporacyjne

Krzysztof Jasiński
15. Marcin Walczak 772x1158

Marcin Walczak

Associate

Fuzje i przejęcia

Marcin Walczak
5. Dominika Ramirez Wolkiewicz 772x1158

Dominika Ramírez-Wołkiewicz

Partner
Radca prawny
Doradca podatkowy

Prawo podatkowe

Dominika Ramírez-Wołkiewicz

Mogą Cię zainteresować

11.06.2024

Doradzaliśmy Inplus w transakcji zbycia Smart Factor na rzecz Cyclomedia.

Cyclomedia to globalny lider w technologii geoprzestrzennej, polegającej na dostarczaniu niezwykle dokładnych, 360-stopniowych panoram i danych 3D pozyskiwanych z poziom...

Case studies
Doradzaliśmy Inplus w transakcji zbycia Smart Factor na rzecz Cyclomedia.

11.06.2024

Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED!

Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED w kolejnej inwestycji – tym razem w szpital ortopedyczny Ortopedicum w Krakowie. Nasze wsparcie miało kompleksowy charakter i...

Case studies
Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED!
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!

tygrys