Doradzaliśmy funduszowi PE EMSA Capital w transakcji sprzedaży Famed Żywiec

05.01.2023 Case studies Prawo podatkowe Fuzje i przejęcia

Doradzaliśmy EMSA Capital w transakcji sprzedaży 100% udziałów w spółce Famed Żywiec na rzecz jednego z największych czeskich funduszy – BHM Group. Wspieraliśmy sprzedawcę na każdym etapie transakcji, w tym w toku negocjacji umowy sprzedaży, warranty deed, zaaranżowania ubezpieczenia oraz spełniania warunków zawieszających.

Transakcję prowadził Krzysztof Jasiński, managing associate, przy wsparciu Marcina Walczaka, associate oraz Magdaleny Mirkowskiej, associate. Za podatkowe aspekty transakcji odpowiadała Dominika Ramirez-Wołkiewicz, partner.

EMSA Capital jest firmą private equity inwestującą w przedsiębiorstwa w fazie restrukturyzacji i w sytuacjach szczególnych w Europie Środkowej i Wschodniej. Inwestycje portfelowe obejmują zarówno spółki osiągające dobre wyniki, jak i te, które doświadczają większych wyzwań.

Grupa BHM to firma private equity założona i należąca w większości do Tomáša Krseka. Celem grupy BHM jest bycie silnym partnerem dla firm, które chcą rozwijać własne know-how i wnosić wysoką wartość dodaną dla interesariuszy.

FAMED Żywiec to polski producent sprzętu medycznego koncentrujący się na wysokiej jakości stołach operacyjnych i łóżkach szpitalnych z ponad 75-letnią tradycją. Famed znany jest z jakości i trwałości produktów i działa globalnie.

Prawnicy zaangażowani w projekt

Krzysztof Jasiński

Managing Associate
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Prawo korporacyjne

Krzysztof Jasiński

Marcin Walczak

Associate

Fuzje i przejęcia

Marcin Walczak

Dominika Ramírez-Wołkiewicz

Partner
Radca prawny
Doradca podatkowy

Prawo podatkowe

Dominika Ramírez-Wołkiewicz

Mogą Cię zainteresować

29.11.2023

Doradzaliśmy wspólnikom spółki User.com sp. z o.o. oraz spółce Vercom S.A.

Doradzaliśmy wspólnikom spółki User.com sp. z o.o., tj.: Grzegorzowi Warzecha – założycielowi, oraz spółce Vercom S.A. – będącej inwestorem finansowym, przy transakcji d...

Case studies
Doradzaliśmy wspólnikom spółki User.com sp. z o.o. oraz spółce Vercom S.A.

28.11.2023

Doradzaliśmy spółce Webcon przy inwestycji funduszu MCI

Kancelaria GESSEL dostarczała wsparcia prawno-podatkowego firmie Webcon oraz jej założycielom przy inwestycji funduszu MCI, który nabył 65,05 proc. udziałów spółki Webco...

Case studies
Doradzaliśmy spółce Webcon przy inwestycji funduszu MCI
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!