Doradzaliśmy funduszowi zarządzanemu przez Enterprise Investors w procesie wyjścia z inwestycji w X-Trade Brokers DM S.A.

07.05.2020 Case studies Rynki kapitałowe

Doradzaliśmy funduszowi zarządzanemu przez Enterprise Investors, w procesie wyjścia przez Systexan SARL z inwestycji w akcje X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A., w tym przy przeprowadzeniu oferty publicznej w formie przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB) o wartości 111,2 mln zł. Przedmiotem transakcji była sprzedaż wszystkich akcji posiadanych w XTB tj. ponad 22 mln akcji.

Enterprise Investors jest jedną z największych firm private equity w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma działa od 1990 roku i utworzyła dziewięć funduszy o łącznym kapitale przekraczającym 2,5 miliarda euro. Fundusze te zainwestowały prawie 2 miliardy EUR w 143 firmy z różnych sektorów. Fundusze te zakończyły inwestycje w 128 spółkach, uzyskując przychody brutto w wysokości 3,9 miliarda EUR.

X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A. to najdłużej działający na rynku polskim broker forex, mający swoją siedzibę w Warszawie.
Powstał w roku 2002, pod nazwą X-Trade Brokers, a w 2004 roku nazwa została zmieniona na XTB. Jest obecny w 17 krajach (takich jak na przykład Włochy, Cypr, Belize, Wielka Brytania, Słowacja, Chiny), a od 2016 roku jest notowany na GPW. Broker jest regulowany przez KNF, FCA, BaFin oraz CMB.

Prawnicy zaangażowani w projekt

Krzysztof Marczuk

Partner
Radca prawny

Rynki kapitałowe | Prawo korporacyjne

Krzysztof Marczuk

Magdalena Szeplik

Managing Associate
Adwokat

Rynki kapitałowe | Prawo korporacyjne

Magdalena Szeplik

Mogą Cię zainteresować

13.07.2023

Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED

Kolejny raz  doradzaliśmy grupie LUX MED w kolejnej inwestycji – tym razem w Orthos Szpital Wielospecjalistyczny w Komorowicach pod Wrocławiem. Nasze wsparcie miało kom...

Case studies
Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED

05.07.2023

Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki

Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki realizowanej w trybie przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB) oraz zw...

Case studies
Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!