Doradzaliśmy Grupie LUX MED w inwestycji w Swissmed Centrum Zdrowia

09.07.2021 Case studies Fuzje i przejęcia Prawo korporacyjne Prawo konkurencji i prawo konsumenckie

Wspieraliśmy Grupę LUX MED w kolejnej transakcji, w ramach której Grupa została inwestorem strategicznym Swissmed Centrum Zdrowia. Inwestycja przyczyni się do dynamicznego rozwoju usług medycznych oferowanych przez LUX MED w północnej Polsce. Intencją LUX MED  jest wycofanie gdańskiej spółki z obrotu giełdowego, a docelowym zamiarem jest nabycie wszystkich akcji Swissmed.

W 2018 roku Grupa LUX MED, której również wtedy doradzaliśmy, stała się właścicielem placówek w Gdańsku, Gdyni i Pruszczu Gdańskim należących do firmy Swissmed Prywatny Serwis Medyczny, ówczesnej spółki zależnej Swissmed Centrum Zdrowia.

Doradztwo Kancelarii GESSEL miało kompleksowy charakter i obejmowało wszystkie etapy transakcji od analizy due diligence, poprzez prace nad dokumentacją transakcyjną i jej negocjacje oraz przygotowanie wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji przez pozostałych akcjonariuszy Swissmed.

Swissmed od 2004 r. notowany jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Szpital Swissmed Centrum Zdrowia  jest największym wielospecjalistycznym prywatnym centrum zdrowia na Pomorzu. Obiekt zajmuje powierzchnię ok. 8000 m kw. i oferuje pacjentom m.in. 80 łóżek, 5 sal operacyjnych, najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz opiekę wybitnych specjalistów w różnych dziedzinach medycyny.

Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Grupa zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 500 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest prawie 270 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz blisko 3000 poradni partnerskich. Zatrudnia ponad 17 500 osób, w tym około 7500 lekarzy i 4000 wspierającego personelu medycznego. Jest głównym partnerem medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

 

Prawnicy zaangażowani w projekt

Marcin Macieszczak

Partner Zarządzający
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Private Equity

Marcin Macieszczak

Krzysztof Jasiński

Managing Associate
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Prawo korporacyjne

Krzysztof Jasiński

Michał Wieliński

Managing Associate
Radca prawny

Rynki kapitałowe | Fuzje i przejęcia | Prawo korporacyjne

Michał Wieliński

Iwona Gielo-Benza

Senior Consultant

Nieruchomości

Iwona Gielo-Benza

Karolina Olszewska

Senior Associate

Prawo konkurencji i prawo konsumenckie

Karolina Olszewska

Erazm Dutkiewicz

Senior Associate
radca prawny

Prawo korporacyjne

Erazm Dutkiewicz

Mogą Cię zainteresować

13.07.2023

Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED

Kolejny raz  doradzaliśmy grupie LUX MED w kolejnej inwestycji – tym razem w Orthos Szpital Wielospecjalistyczny w Komorowicach pod Wrocławiem. Nasze wsparcie miało kom...

Case studies
Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED

05.07.2023

Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki

Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki realizowanej w trybie przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB) oraz zw...

Case studies
Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!