Doradzaliśmy Grupie LUX MED w kolejnej transakcji

05.12.2019 Case studies Prawo korporacyjne

Kancelaria GESSEL miała przyjemność doradzać Grupie LUX MED, która jest liderem rynku prywatnej opieki medycznej w Polsce, w transakcji przejęcia warszawskiej Kliniki Głowy i Szyi Optimum. 

Doradztwo Kancelarii miało kompleksowy charakter i uwzględniało analizę due diligence, prace nad dokumentacją transakcyjną i doradztwo w czasie realizacji inwestycji oraz zamknięcie transakcji.

„Bardzo dziękujemy za Wasze wsparcie! Transakcja jest zamknięta, przez cały czas czuliśmy się bezpiecznie z taką obstawą prawną jak Wy! Bardzo doceniamy Wasze wsparcie i liczymy na kolejne wspólne sukcesy!

Michał, wielkie dzięki!”

Bartosz Wiśniewski,
Dyrektor Departamentu Akwizycji i Rozwoju w Grupie LUX MED

„Bardzo się cieszę, że mieliśmy okazję doradzać LUX MED w kolejnej transakcji. Przejęcie kliniki Optimum znacząco poszerzy ofertę LUX MED  w zakresie leczenia schorzeń szyi i głowy na terenie województwa mazowieckiego. Dziękujemy LUX MED za zaufanie i możliwość udziału w tej transakcji i mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mieli okazję doradzać Grupie w kolejnych zakupach!”

Michał Boryczka,
managing associate, radca prawny

Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Firma zapewnia swoim klientom pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową LUX MED. Zakup Kliniki Optimum jest częścią strategii grupy LUX MED polegającej na zwiększeniu skali działalności.

Klinika Głowy i Szyi Optimum to nowoczesna placówka specjalizująca się w laryngologii (otolaryngologii) i świadcząca profesjonalne usługi medyczne w zakresie chorób górnych dróg oddechowych oraz rejonu głowy i szyi – zarówno, dla dorosłych, jak i dzieci. Poza wszechstronną diagnostyką i leczeniem zachowawczym, pacjenci mogą tu również skorzystać z leczenia chirurgicznego w ramach chirurgii jednego dnia. Zespół Kliniki OPTIMUM tworzy blisko 70 pracowników, w tym 50 lekarzy, m.in. otorynolaryngologów i chirurgów głowy i szyi, a także takich specjalności jak: audiologia i foniatria, alergologia, endokrynologia, ultrasonografia, dermatologia, medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna twarzy.

Prawnicy zaangażowani w projekt

Erazm Dutkiewicz

Senior Associate
radca prawny

Prawo korporacyjne

Erazm Dutkiewicz

Mogą Cię zainteresować

13.07.2023

Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED

Kolejny raz  doradzaliśmy grupie LUX MED w kolejnej inwestycji – tym razem w Orthos Szpital Wielospecjalistyczny w Komorowicach pod Wrocławiem. Nasze wsparcie miało kom...

Case studies
Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED

05.07.2023

Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki

Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki realizowanej w trybie przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB) oraz zw...

Case studies
Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!