Doradzaliśmy Grupie LUX MED w kolejnej transakcji

05.12.2019 Case studies Prawo korporacyjne

tygrys

Kancelaria GESSEL miała przyjemność doradzać Grupie LUX MED, która jest liderem rynku prywatnej opieki medycznej w Polsce, w transakcji przejęcia warszawskiej Kliniki Głowy i Szyi Optimum. 

Doradztwo Kancelarii miało kompleksowy charakter i uwzględniało analizę due diligence, prace nad dokumentacją transakcyjną i doradztwo w czasie realizacji inwestycji oraz zamknięcie transakcji.

„Bardzo dziękujemy za Wasze wsparcie! Transakcja jest zamknięta, przez cały czas czuliśmy się bezpiecznie z taką obstawą prawną jak Wy! Bardzo doceniamy Wasze wsparcie i liczymy na kolejne wspólne sukcesy!

Michał, wielkie dzięki!”

Bartosz Wiśniewski,
Dyrektor Departamentu Akwizycji i Rozwoju w Grupie LUX MED

„Bardzo się cieszę, że mieliśmy okazję doradzać LUX MED w kolejnej transakcji. Przejęcie kliniki Optimum znacząco poszerzy ofertę LUX MED  w zakresie leczenia schorzeń szyi i głowy na terenie województwa mazowieckiego. Dziękujemy LUX MED za zaufanie i możliwość udziału w tej transakcji i mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mieli okazję doradzać Grupie w kolejnych zakupach!”

Michał Boryczka,
managing associate, radca prawny

Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Firma zapewnia swoim klientom pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową LUX MED. Zakup Kliniki Optimum jest częścią strategii grupy LUX MED polegającej na zwiększeniu skali działalności.

Klinika Głowy i Szyi Optimum to nowoczesna placówka specjalizująca się w laryngologii (otolaryngologii) i świadcząca profesjonalne usługi medyczne w zakresie chorób górnych dróg oddechowych oraz rejonu głowy i szyi – zarówno, dla dorosłych, jak i dzieci. Poza wszechstronną diagnostyką i leczeniem zachowawczym, pacjenci mogą tu również skorzystać z leczenia chirurgicznego w ramach chirurgii jednego dnia. Zespół Kliniki OPTIMUM tworzy blisko 70 pracowników, w tym 50 lekarzy, m.in. otorynolaryngologów i chirurgów głowy i szyi, a także takich specjalności jak: audiologia i foniatria, alergologia, endokrynologia, ultrasonografia, dermatologia, medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna twarzy.

Prawnicy zaangażowani w projekt

0pgp4va2

Erazm Dutkiewicz

Senior Associate
Radca Prawny

Prawo korporacyjne

Erazm Dutkiewicz

Mogą Cię zainteresować

11.06.2024

Doradzaliśmy Inplus w transakcji zbycia Smart Factor na rzecz Cyclomedia.

Cyclomedia to globalny lider w technologii geoprzestrzennej, polegającej na dostarczaniu niezwykle dokładnych, 360-stopniowych panoram i danych 3D pozyskiwanych z poziom...

Case studies
Doradzaliśmy Inplus w transakcji zbycia Smart Factor na rzecz Cyclomedia.

11.06.2024

Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED!

Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED w kolejnej inwestycji – tym razem w szpital ortopedyczny Ortopedicum w Krakowie. Nasze wsparcie miało kompleksowy charakter i...

Case studies
Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED!
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!

tygrys