Doradzaliśmy Grupie LUX MED w transakcji zakupu akcji spółki Swissmed Prywatny Serwis Medyczny

06.04.2018 Case studies Prawo korporacyjne Fuzje i przejęcia

Doradzaliśmy Grupie LUX MED w transakcji zakupu 76,05% akcji spółki Swissmed Prywatny Serwis Medyczny (SPSM) o łącznej wartości 14,5 mln zł.

Nasze doradztwo miało kompleksowy charakter i uwzględniało analizę due diligence, prace nad dokumentacją transakcyjną i doradztwo w czasie realizacji inwestycji oraz zamknięcie transakcji.

„W imieniu LUX MED chciałbym bardzo podziękować Kancelarii GESSEL za sprawną i profesjonalną obsługę transakcji! Był to proces wielowątkowy i dynamiczny, dlatego bardzo doceniamy Waszą pomoc, wiedzę i profesjonalne podejście – nie były one dla nas jednak niespodzianką.”
Michał, Karol, dobra robota! Szczególne podziękowania dla Was oraz dla reszty zespołu!

Bartosz Wiśniewski,
Dyrektor Departamentu Akwizycji i Rozwoju w Grupie LUX MED

Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Firma zapewnia swoim klientom pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową LUX MED. Zakup SPSM jest częścią strategii grupy LUX MED polegającej na zwiększeniu skali działalności.

Swissmed Prywatny Serwis Medyczny jest spółką medyczną o kilkunastoletniej tradycji. SPSM świadczy odpłatne usługi medyczne w zakresie świadczeń ambulatoryjnej ochrony zdrowia. Posiada przychodnie o łącznej powierzchni 1 900 m2 zlokalizowane na Pomorzu: w Gdańsku, Gdyni i Pruszczu Gdańskim.

Prawnicy zaangażowani w projekt

Karol Sokół

Partner
Adwokat

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Bankowość i Finanse

Karol Sokół

Mogą Cię zainteresować

13.07.2023

Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED

Kolejny raz  doradzaliśmy grupie LUX MED w kolejnej inwestycji – tym razem w Orthos Szpital Wielospecjalistyczny w Komorowicach pod Wrocławiem. Nasze wsparcie miało kom...

Case studies
Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED

05.07.2023

Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki

Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki realizowanej w trybie przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB) oraz zw...

Case studies
Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!