Doradzaliśmy Grupie LUX MED w transakcji zakupu akcji spółki Swissmed Prywatny Serwis Medyczny

06.04.2018 Case studies Prawo korporacyjne Fuzje i przejęcia

Doradzaliśmy Grupie LUX MED w transakcji zakupu 76,05% akcji spółki Swissmed Prywatny Serwis Medyczny (SPSM) o łącznej wartości 14,5 mln zł.

Nasze doradztwo miało kompleksowy charakter i uwzględniało analizę due diligence, prace nad dokumentacją transakcyjną i doradztwo w czasie realizacji inwestycji oraz zamknięcie transakcji.

„W imieniu LUX MED chciałbym bardzo podziękować Kancelarii GESSEL za sprawną i profesjonalną obsługę transakcji! Był to proces wielowątkowy i dynamiczny, dlatego bardzo doceniamy Waszą pomoc, wiedzę i profesjonalne podejście – nie były one dla nas jednak niespodzianką.”
Michał, Karol, dobra robota! Szczególne podziękowania dla Was oraz dla reszty zespołu!

Bartosz Wiśniewski,
Dyrektor Departamentu Akwizycji i Rozwoju w Grupie LUX MED

Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Firma zapewnia swoim klientom pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową LUX MED. Zakup SPSM jest częścią strategii grupy LUX MED polegającej na zwiększeniu skali działalności.

Swissmed Prywatny Serwis Medyczny jest spółką medyczną o kilkunastoletniej tradycji. SPSM świadczy odpłatne usługi medyczne w zakresie świadczeń ambulatoryjnej ochrony zdrowia. Posiada przychodnie o łącznej powierzchni 1 900 m2 zlokalizowane na Pomorzu: w Gdańsku, Gdyni i Pruszczu Gdańskim.

Prawnicy zaangażowani w projekt

Karol Sokół

Partner
Adwokat

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Bankowość i Finanse

Karol Sokół

Mogą Cię zainteresować

16.02.2024

Doradzaliśmy ANWIN S.A.

W dniu 15 lutego 2024 r. Prezes UOKiK wydał zgodę na nabycie przez naszego wieloletniego klienta – ANWIM S.A. - części firmy Elbah II (właściciel stacji paliw). Przedmi...

Case studies
Doradzaliśmy ANWIN S.A.

14.02.2024

Doradzaliśmy wspólnikom i założycielom grupy PROFIT4YOU

Doradzaliśmy wspólnikom i założycielom grupy PROFIT4YOU w transakcji sprzedaży firmy na rzecz funduszu TEP Capital. Ze strony GESSEL projekt prowadził Maciej Kożuchowsk...

Case studies
Doradzaliśmy wspólnikom i założycielom grupy PROFIT4YOU
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!