Doradzaliśmy Lentex S.A. przy transakcji sprzedaży pakietu kontrolnego akcji Novita S.A. na rzecz Tebesa Sp. z o.o

05.08.2016 Case studies Fuzje i przejęcia

Novita S.A. jest wiodącym polskim producentem włóknin wytwarzanych w technologii spunlace (igłowanie wodą) oraz technologii igłowania mechanicznego. Właścicielem większościowego pakietu akcji Novita był Lentex S.A., będący wiodącym producentem wykładzin oraz włóknin, od wielu lat działającym na rynku polskim oraz globalnym. Novita oraz Lentex są jednocześnie spółkami publicznymi, których akcje notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Vaporjet Ltd. jest globalnym producentem włóknin wytwarzanych w technologii spunlace (igłowanie wodą) z siedzibą w Izraelu i światowym liderem tego segmentu.

Zapewniliśmy obsługę prawną transakcji po stronie sprzedającego w kluczowych aspektach transakcji, w tym w zakresie negocjacji dokumentacji transakcyjnej oraz weryfikacji prawidłowości realizacji obowiązków informacyjnych spółek giełdowych. Pracami zespołu GESSEL kierował Marcin Macieszczak, wspólnik Kancelarii. W projekt zaangażowany byli Michał Bochowicz, adwokat w zespole fuzji i przejęć, oraz Tomasz Drągowski, of counsel w zespole rynków kapitałowych.

Prawnicy zaangażowani w projekt

Marcin Macieszczak

Partner Zarządzający
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Private Equity

Marcin Macieszczak

Michał Bochowicz

Partner
Adwokat

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Prawo korporacyjne

Michał Bochowicz

Tomasz Drągowski

Counsel
Radca prawny

Rynki kapitałowe

Tomasz Drągowski

Mogą Cię zainteresować

16.02.2024

Doradzaliśmy ANWIN S.A.

W dniu 15 lutego 2024 r. Prezes UOKiK wydał zgodę na nabycie przez naszego wieloletniego klienta – ANWIM S.A. - części firmy Elbah II (właściciel stacji paliw). Przedmi...

Case studies
Doradzaliśmy ANWIN S.A.

14.02.2024

Doradzaliśmy wspólnikom i założycielom grupy PROFIT4YOU

Doradzaliśmy wspólnikom i założycielom grupy PROFIT4YOU w transakcji sprzedaży firmy na rzecz funduszu TEP Capital. Ze strony GESSEL projekt prowadził Maciej Kożuchowsk...

Case studies
Doradzaliśmy wspólnikom i założycielom grupy PROFIT4YOU
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!