Doradzaliśmy Linetech Holding S.A. przy zakupie 100% udziałów w słoweńskiej spółce Adria Airways Tehnika d.d.

26.11.2015 Case studies

Linetech Holding S.A. to wiodąca polska firma działająca w branży obsługi naziemnej samolotów (tzw. MRO czyli maintenance, repair and operations) wykonująca przeglądy techniczne jak i naprawy strukturalne samolotów. Adria Airways Tehnika d.d. to lider rynku MRO w Słowenii. Z perspektywy Linetech akwizycja Adria Airways Tehnika stanowi jeden z kluczowych elementów strategii polegającej na umacnianiu pozycji Linetech jako czołowej firmy MRO na rynku europejskim. Jest to zarazem pierwsza transakcja w historii, gdzie polska spółka nabywa podmiot na międzynarodowym rynku lotniczym MRO. Zakup przez Linetech Holding S.A. udziałów w Adria Airways Tehnika – z punktu widzenia słoweńskiego – to prywatyzacja spółki Adria Airways Tehnika należącej do słoweńskiego państwowego holding Slovenian Sovereign Holding i portu lotniczego Ljubljana (Aerodrom Ljubljana, d. o. o.).

Kancelaria GESSEL doradzała Linetech Holding S.A. na każdym etapie transakcji. Doradztwo obejmowało w szczególności koordynację działań lokalnych doradców w procesach prawnego, finansowego i podatkowego badania due diligence, notyfikacje zamiaru realizacji transakcji słoweńskim organom ochrony konkurencji, przygotowaniu oraz negocjacje dokumentacji transakcyjnej, pomoc w uzyskaniu finansowania oraz bieżące doradztwo w czasie realizacji i zamknięcia transakcji w Ljubljanie.

W projekt zaangażowany był zespół M&A kancelarii GESSEL pod kierownictwem Marcina Macieszczaka, wspólnika kancelarii i Michała Bochowicza, adwokata. Kancelaria GESSEL współpracowała przy transakcji ze słoweńską kancelarią ODI Law.

Prawnicy zaangażowani w projekt

Marcin Macieszczak

Partner Zarządzający
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Private Equity

Marcin Macieszczak

Michał Bochowicz

Partner
Adwokat

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Prawo korporacyjne

Michał Bochowicz

Mogą Cię zainteresować

09.04.2024

Doradzaliśmy Elemental Strategic Metals w transakcji utworzenia joint-venture z Ascend Elements

Zapewniliśmy kompleksową obsługę prawną dla Elemental Strategic Metals sp. z o.o. z siedzibą w Grodzisku Mazowieckim, spółkę z Grupy Elemental, w transakcji utworzenia j...

Case studies
Doradzaliśmy Elemental Strategic Metals w transakcji utworzenia joint-venture z Ascend Elements

02.04.2024

Doradzaliśmy Cavatina Holding S.A. przy ustanowieniu bezprospektowego programu emisji obligacji

Doradzaliśmy Cavatina Holding S.A. przy ustanowieniu bezprospektowego programu emisji obligacji o maksymalnej wartości 50 mln PLN oraz przy ofercie publicznej obligacji ...

Case studies
Doradzaliśmy Cavatina Holding S.A. przy ustanowieniu bezprospektowego programu emisji obligacji
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!