Doradzaliśmy Luneos Green Energy

23.05.2022 Case studies Fuzje i przejęcia

Zapewniliśmy kompleksową obsługę prawną transakcji nabycia przez Luneos Green Energy sp. z o.o. projektu farmy fotowoltaicznej o mocy 19 MW. Transakcja wpisuje się w strategię inwestycyjną Spółki, która zakłada przeznaczenie ok. 3 mld zł w nabycie, rozwój, budowę i eksploatację portfela aktywów OZE o mocy ok. 1 GW.

Nasze wsparcie obejmowało w szczególności doradztwo prawne na rzecz Spółki w procesie negocjacji dokumentacji transakcyjnej, a także koordynację zamknięcia transakcji. Projekt prowadzony był przez Karola Sokoła, partnera, adwokata, oraz Michała Osowskiego, managing associate, radcę prawnego przy udziale Iwony Gielo-Benzy, prawnika oraz Pawła Plisko, młodszego prawnika.

Luneos to dostawca rozwiązań z zakresu zielonej energii i transformacji energetycznej dla przedsiębiorstw w modelu as a service. Firma oferuje m.in. kompleksową usługę przygotowania, finansowania, realizacji oraz obsługi serwisowej inwestycji w obszarze oświetlenia LED, instalacji fotowoltaicznych oraz kogeneracyjnych. Luneos Green Energy to wspólna platforma Luneos i SUSI Partners, która jest szwajcarską firmą zarządzającą funduszami specjalizującą się w inwestycjach w infrastrukturę zrównoważonej energii. W swojej historii SUSI Partners zainwestował już ponad 1 mld euro w energię odnawialną, efektywność energetyczną i magazynowanie energii.

Prawnicy zaangażowani w projekt

Karol Sokół

Partner
Adwokat

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Bankowość i Finanse

Karol Sokół

Michał Osowski

Managing Associate
Radca prawny

Prawo korporacyjne | Fuzje i przejęcia

Michał Osowski

Iwona Gielo-Benza

Senior Consultant

Nieruchomości

Iwona Gielo-Benza

Mogą Cię zainteresować

09.04.2024

Doradzaliśmy Elemental Strategic Metals w transakcji utworzenia joint-venture z Ascend Elements

Zapewniliśmy kompleksową obsługę prawną dla Elemental Strategic Metals sp. z o.o. z siedzibą w Grodzisku Mazowieckim, spółkę z Grupy Elemental, w transakcji utworzenia j...

Case studies
Doradzaliśmy Elemental Strategic Metals w transakcji utworzenia joint-venture z Ascend Elements

02.04.2024

Doradzaliśmy Cavatina Holding S.A. przy ustanowieniu bezprospektowego programu emisji obligacji

Doradzaliśmy Cavatina Holding S.A. przy ustanowieniu bezprospektowego programu emisji obligacji o maksymalnej wartości 50 mln PLN oraz przy ofercie publicznej obligacji ...

Case studies
Doradzaliśmy Cavatina Holding S.A. przy ustanowieniu bezprospektowego programu emisji obligacji
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!