Doradzaliśmy Luneos Green Energy

23.05.2022 Case studies Fuzje i przejęcia

Zapewniliśmy kompleksową obsługę prawną transakcji nabycia przez Luneos Green Energy sp. z o.o. projektu farmy fotowoltaicznej o mocy 19 MW. Transakcja wpisuje się w strategię inwestycyjną Spółki, która zakłada przeznaczenie ok. 3 mld zł w nabycie, rozwój, budowę i eksploatację portfela aktywów OZE o mocy ok. 1 GW.

Nasze wsparcie obejmowało w szczególności doradztwo prawne na rzecz Spółki w procesie negocjacji dokumentacji transakcyjnej, a także koordynację zamknięcia transakcji. Projekt prowadzony był przez Karola Sokoła, partnera, adwokata, oraz Michała Osowskiego, managing associate, radcę prawnego przy udziale Iwony Gielo-Benzy, prawnika oraz Pawła Plisko, młodszego prawnika.

Luneos to dostawca rozwiązań z zakresu zielonej energii i transformacji energetycznej dla przedsiębiorstw w modelu as a service. Firma oferuje m.in. kompleksową usługę przygotowania, finansowania, realizacji oraz obsługi serwisowej inwestycji w obszarze oświetlenia LED, instalacji fotowoltaicznych oraz kogeneracyjnych. Luneos Green Energy to wspólna platforma Luneos i SUSI Partners, która jest szwajcarską firmą zarządzającą funduszami specjalizującą się w inwestycjach w infrastrukturę zrównoważonej energii. W swojej historii SUSI Partners zainwestował już ponad 1 mld euro w energię odnawialną, efektywność energetyczną i magazynowanie energii.

Prawnicy zaangażowani w projekt

Karol Sokół

Partner
Adwokat

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Bankowość i Finanse

Karol Sokół

Michał Osowski

Managing Associate
Radca prawny

Prawo korporacyjne | Fuzje i przejęcia

Michał Osowski

Iwona Gielo-Benza

Senior Consultant

Nieruchomości

Iwona Gielo-Benza

Mogą Cię zainteresować

29.11.2023

Doradzaliśmy wspólnikom spółki User.com sp. z o.o. oraz spółce Vercom S.A.

Doradzaliśmy wspólnikom spółki User.com sp. z o.o., tj.: Grzegorzowi Warzecha – założycielowi, oraz spółce Vercom S.A. – będącej inwestorem finansowym, przy transakcji d...

Case studies
Doradzaliśmy wspólnikom spółki User.com sp. z o.o. oraz spółce Vercom S.A.

28.11.2023

Doradzaliśmy spółce Webcon przy inwestycji funduszu MCI

Kancelaria GESSEL dostarczała wsparcia prawno-podatkowego firmie Webcon oraz jej założycielom przy inwestycji funduszu MCI, który nabył 65,05 proc. udziałów spółki Webco...

Case studies
Doradzaliśmy spółce Webcon przy inwestycji funduszu MCI
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!