Doradzaliśmy Mezzanine Management w częściowym exicie z inwestycji w grupę MBL

08.09.2020 Case studies Fuzje i przejęcia Bankowość i Finanse

Zapewniliśmy kompleksową obsługę prawną Mezzanine Management przy transakcji sprzedaży udziałów w Grupie MBL na rzecz INVL Baltic Sea Growth Fund – największego funduszu inwestycyjnego typu private equity w regionie bałtyckim.

Nasze doradztwo  obejmowało przygotowanie dokumentacji sprzedaży udziałów, rozliczeniowej, zmiany części istniejącej dokumentacji, jak również koordynację doradców zagranicznych funduszu.

Grupa MBL specjalizuje się w produkcji wózków inwalidzkich, łóżek do opieki nad osobami starszymi oraz sprzętu rehabilitacyjnego. Jej siedziba znajduje się w Danii, a zakłady produkcyjne w Polsce i Chinach.

Mezzanine Management to pionierska, niezależna firma doradztwa inwestycyjnego (doradza w zakresie inwestycji typu mezzanine i związanych z nimi inwestycji typu private equity), koncentrująca się na Europie Środkowej i Wschodniej (w szczególności na krajach, które pzystąpiły do UE w 2004 i 2007 roku).

INVL Baltic Sea Growth Fund to największy fundusz private equity w krajach bałtyckich (całkowita wartość transakcji przekracza 1,4 mld euro), którego głównym inwestorem jest Europejski Fundusz Inwestycyjny. Zarządzany jest przez INVL Asset Management, część grupy Invalda INVL.

 

Prawnicy zaangażowani w projekt

Małgorzata Badowska

Partner
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Bankowość i Finanse

Małgorzata Badowska

Krzysztof Jasiński

Managing Associate
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Prawo korporacyjne

Krzysztof Jasiński

Mogą Cię zainteresować

13.07.2023

Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED

Kolejny raz  doradzaliśmy grupie LUX MED w kolejnej inwestycji – tym razem w Orthos Szpital Wielospecjalistyczny w Komorowicach pod Wrocławiem. Nasze wsparcie miało kom...

Case studies
Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED

05.07.2023

Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki

Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki realizowanej w trybie przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB) oraz zw...

Case studies
Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!