Doradzaliśmy Mezzanine Management w częściowym exicie z inwestycji w grupę MBL

08.09.2020 Case studies Fuzje i przejęcia Bankowość i Finanse

Zapewniliśmy kompleksową obsługę prawną Mezzanine Management przy transakcji sprzedaży udziałów w Grupie MBL na rzecz INVL Baltic Sea Growth Fund – największego funduszu inwestycyjnego typu private equity w regionie bałtyckim.

Nasze doradztwo  obejmowało przygotowanie dokumentacji sprzedaży udziałów, rozliczeniowej, zmiany części istniejącej dokumentacji, jak również koordynację doradców zagranicznych funduszu.

Grupa MBL specjalizuje się w produkcji wózków inwalidzkich, łóżek do opieki nad osobami starszymi oraz sprzętu rehabilitacyjnego. Jej siedziba znajduje się w Danii, a zakłady produkcyjne w Polsce i Chinach.

Mezzanine Management to pionierska, niezależna firma doradztwa inwestycyjnego (doradza w zakresie inwestycji typu mezzanine i związanych z nimi inwestycji typu private equity), koncentrująca się na Europie Środkowej i Wschodniej (w szczególności na krajach, które pzystąpiły do UE w 2004 i 2007 roku).

INVL Baltic Sea Growth Fund to największy fundusz private equity w krajach bałtyckich (całkowita wartość transakcji przekracza 1,4 mld euro), którego głównym inwestorem jest Europejski Fundusz Inwestycyjny. Zarządzany jest przez INVL Asset Management, część grupy Invalda INVL.

 

Prawnicy zaangażowani w projekt

Małgorzata Badowska

Partner
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Bankowość i Finanse

Małgorzata Badowska

Krzysztof Jasiński

Managing Associate
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Prawo korporacyjne

Krzysztof Jasiński

Mogą Cię zainteresować

16.02.2024

Doradzaliśmy ANWIN S.A.

W dniu 15 lutego 2024 r. Prezes UOKiK wydał zgodę na nabycie przez naszego wieloletniego klienta – ANWIM S.A. - części firmy Elbah II (właściciel stacji paliw). Przedmi...

Case studies
Doradzaliśmy ANWIN S.A.

14.02.2024

Doradzaliśmy wspólnikom i założycielom grupy PROFIT4YOU

Doradzaliśmy wspólnikom i założycielom grupy PROFIT4YOU w transakcji sprzedaży firmy na rzecz funduszu TEP Capital. Ze strony GESSEL projekt prowadził Maciej Kożuchowsk...

Case studies
Doradzaliśmy wspólnikom i założycielom grupy PROFIT4YOU
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!