Doradzaliśmy Mezzanine Management w częściowym exicie z inwestycji w grupę MBL

08.09.2020 Case studies Fuzje i przejęcia Bankowość i Finanse

tygrys

Zapewniliśmy kompleksową obsługę prawną Mezzanine Management przy transakcji sprzedaży udziałów w Grupie MBL na rzecz INVL Baltic Sea Growth Fund – największego funduszu inwestycyjnego typu private equity w regionie bałtyckim.

Nasze doradztwo  obejmowało przygotowanie dokumentacji sprzedaży udziałów, rozliczeniowej, zmiany części istniejącej dokumentacji, jak również koordynację doradców zagranicznych funduszu.

Grupa MBL specjalizuje się w produkcji wózków inwalidzkich, łóżek do opieki nad osobami starszymi oraz sprzętu rehabilitacyjnego. Jej siedziba znajduje się w Danii, a zakłady produkcyjne w Polsce i Chinach.

Mezzanine Management to pionierska, niezależna firma doradztwa inwestycyjnego (doradza w zakresie inwestycji typu mezzanine i związanych z nimi inwestycji typu private equity), koncentrująca się na Europie Środkowej i Wschodniej (w szczególności na krajach, które pzystąpiły do UE w 2004 i 2007 roku).

INVL Baltic Sea Growth Fund to największy fundusz private equity w krajach bałtyckich (całkowita wartość transakcji przekracza 1,4 mld euro), którego głównym inwestorem jest Europejski Fundusz Inwestycyjny. Zarządzany jest przez INVL Asset Management, część grupy Invalda INVL.

 

Prawnicy zaangażowani w projekt

bado 1 772x1158

Małgorzata Badowska

Partner
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Bankowość i Finanse

Małgorzata Badowska
5. Krzysztof Jasinski 772x1158

Krzysztof Jasiński

Managing Associate
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Prawo korporacyjne

Krzysztof Jasiński

Mogą Cię zainteresować

22.07.2024

Doradzaliśmy notowanej na GPW spółce Pure Biologics S.A

Doradzaliśmy notowanej na GPW spółce Pure Biologics S.A. oraz jej akcjonariuszowi Filipowi Jeleniowi w transakcji pozyskania nowego inwestora – Michała Lacha (współtwórc...

Case studies
Doradzaliśmy notowanej na GPW spółce Pure Biologics S.A

12.07.2024

Doradzaliśmy Cavatina Holding S.A. przy ofercie publicznej obligacji o łącznej wartości 25 mln PLN!

Doradzaliśmy Cavatina Holding S.A. przy ofercie publicznej obligacji  o łącznej wartości 25 mln PLN! Cavatina Holding S.A. przeprowadziła pierwszą emisję obligacji w ...

Case studies
Doradzaliśmy Cavatina Holding S.A. przy ofercie publicznej obligacji o łącznej wartości 25 mln PLN!
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!

tygrys