Doradzaliśmy OEX S.A. przy sprzedaży ArchiDoc S.A.

22.10.2019 Case studies Fuzje i przejęcia

Z przyjemnością informujemy, że doradzaliśmy OEX S.A. w transakcji sprzedaży spółki ArchiDoc S.A. na rzecz irlandzkiej firmy Offsite Archive Storage & Integrated Services (OASIS), należącej do funduszu private equity Montagu. Transakcja objęła 100% akcji ArchiDoc, a wstępna cena wyniosła 65 mln zł.

Wspieraliśmy  OEX S.A. na wszystkich etapach transakcji, od uzgodnienia term sheet’u, poprzez przygotowanie i negocjacje dokumentacji transakcyjnej aż po zamknięcie i rozliczenie transakcji.

„Cieszę się, że mieliśmy zaszczyt doradzać w transakcji sprzedaży ArchiDoc – dziękujemy Spółce OEX S.A. za okazane nam zaufanie. Transakcja, w której mieliśmy przyjemność uczestniczyć była wymagająca, zwłaszcza z uwagi na konieczność wyważenia interesów obu stron w kontekście przyszłych rozliczeń. Zdobywane latami wiedza i doświadczenie bardzo popłacają w takich przypadkach i ułatwiają znalezienie kompromisu.”

Marcin Macieszczak
wspólnik zarządzający, radca prawny

Grupa OEX  specjalizuje się w dostarczaniu usług i technologii w obszarze sprzedaży. Do grona klientów OEX należą wiodące polskie i zagraniczne marki z branży eCommerce, FMCG, telekomunikacyjnej i finansowej.
OEX S.A. jest notowana na GPW od 2005 r.

ArchiDoc S.A. jest spółką działającą w obszarze zarządzania dokumentami. Oferuje m.in. fizyczną i elektroniczną archiwizację dokumentów, digitalizację i skanowanie, usługi back-office oraz elektroniczny obieg dokumentów.

Offsite Archive Storage & Integrated Services (OASIS) jest wiodącą firmą z branży zarządzania danymi, działającą w Irlandii, Holandii, Belgii, Irladii Północnej i Wielkiej Brytanii. Firma oferuje innowacyjne rozwiązania i technologie do zarządzania informacjami, w bezpieczny i wydajny sposób. Obsługuje ponad 5000 firm.

Prawnicy zaangażowani w projekt

Marcin Macieszczak

Partner Zarządzający
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Private Equity

Marcin Macieszczak

Michał Bochowicz

Partner
Adwokat

Fuzje i przejęcia | Private Equity

Michał Bochowicz

Krzysztof Jasiński

Managing Associate
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Prawo korporacyjne

Krzysztof Jasiński

Mogą Cię zainteresować

13.07.2023

Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED

Kolejny raz  doradzaliśmy grupie LUX MED w kolejnej inwestycji – tym razem w Orthos Szpital Wielospecjalistyczny w Komorowicach pod Wrocławiem. Nasze wsparcie miało kom...

Case studies
Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED

05.07.2023

Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki

Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki realizowanej w trybie przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB) oraz zw...

Case studies
Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!