Doradzaliśmy Polskiemu Bankowi Komórek Macierzystych w inwestycji w Turcji

23.03.2020 Case studies Fuzje i przejęcia

Doradzaliśmy Polskiemu Bankowi Komórek Macierzystych S.A. (PBKM) przy transakcji nabycia 70% udziałów w nowo utworzonej spółce Famicord – Acibadem.

Cel inwestycji powstał z wydzielonej części przedsiębiorstwa z Acıbadem Healthcare Group, do której została przeniesiona działalność w zakresie pobierania, przetwarzania, badania oraz przechowywania krwi pępowinowej.

Nasze doradztwo miało kompleksowy charakter i uwzględniało prace nad dokumentacją transakcyjną i doradztwo w czasie realizacji inwestycji oraz zamknięcie transakcji.

Polski Bank Komórek Macierzystych jest największym bankiem komórek macierzystych w Polsce, który przewodzi międzynarodowej Grupie FamiCord  zarządzającej bankami komórek macierzystych zlokalizowanymi w Europie i Turcji. Głównym obszarem działalności PBKM jest pozyskiwanie, przetwarzanie i długotrwałe przechowywanie komórek macierzystych pochodzących z krwi pępowinowej i innych tkanek popłodowych na zlecenie rodziców (bankowanie rodzinne).

Acıbadem Health Group powstała w 1991 roku jest wiodącą prywatną instytucją ochrony zdrowia w Turcji. W ramach Grupy działa 21 szpitali i 13 przychodni zlokalizowanych w czterech państwach, w których zatrudnionych jest prawie 22 500 pracowników, w tym 4 000 lekarzy i 4 200 pielęgniarek. Od 2003 roku w ramach struktury Grupy działa bank komórek macierzystych – Acıbadem Labcell Umbilical Cord Blood Bank, w którym przechowywana jest krew pępowinowa pobierana niemal wyłącznie w szpitalach Acıbadem Hospitals Group.

Prawnicy zaangażowani w projekt

Maciej Kożuchowski

Partner
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Prawo energetyczne

Maciej Kożuchowski

Mogą Cię zainteresować

13.07.2023

Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED

Kolejny raz  doradzaliśmy grupie LUX MED w kolejnej inwestycji – tym razem w Orthos Szpital Wielospecjalistyczny w Komorowicach pod Wrocławiem. Nasze wsparcie miało kom...

Case studies
Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED

05.07.2023

Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki

Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki realizowanej w trybie przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB) oraz zw...

Case studies
Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!