Doradzaliśmy Polskiemu Bankowi Komórek Macierzystych w kolejnej transakcji

12.02.2021 Case studies

Kancelaria GESSEL doradzaliśmy Polskiemu Bankowi Komórek Macierzystych S.A. (PBKM) przy transakcji nabycia pakietu mniejszościowego w dwóch spółkach prowadzących banki komórek macierzystych w Czechach (Rodinná banka perinatálních a mesenchymálních buněk s.r.o. z siedzibą w Ostrawie)  i na Słowacji (Rodinná banka perinatálnych a mezenchymálnych buniek s.r.o. z siedzibą w Bratysławie).

Wraz z zawarciem umowy sprzedaży udziałów zwarta została umowa inwestycyjna, która reguluje zasady inwestycji PBKM w czeską i słowacką spółkę, w tym możliwość rozszerzenia inwestycji PBKM w drodze nabycia pozostałych udziałów w spółkach.

Polski Bank Komórek Macierzystych, przewodzący międzynarodowej grupie FamiCord, jest największym bankiem komórek macierzystych w Polsce i Europie. Głównym obszarem działalności PBKM jest pozyskiwanie, przetwarzanie i długotrwałe przechowywanie komórek macierzystych pochodzących z krwi pępowinowej i innych tkanek popłodowych na zlecenie rodziców (bankowanie rodzinne).

Prawnicy zaangażowani w projekt

Maciej Kożuchowski

Partner
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Prawo energetyczne

Maciej Kożuchowski

dr Bartłomiej Woźniak

Managing Associate
Adwokat

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Prawo korporacyjne

dr Bartłomiej Woźniak

Diana Strzałkowska-Grad

Senior Associate
Radca prawny

Fuzje i przejęcia

Diana Strzałkowska-Grad

Mogą Cię zainteresować

16.02.2024

Doradzaliśmy ANWIM S.A.

W dniu 15 lutego 2024 r. Prezes UOKiK wydał zgodę na nabycie przez naszego wieloletniego klienta – ANWIM S.A. - części firmy Elbah II (właściciel stacji paliw). Przedmi...

Case studies
Doradzaliśmy ANWIM S.A.

14.02.2024

Doradzaliśmy wspólnikom i założycielom grupy PROFIT4YOU

Doradzaliśmy wspólnikom i założycielom grupy PROFIT4YOU w transakcji sprzedaży firmy na rzecz funduszu TEP Capital. Ze strony GESSEL projekt prowadził Maciej Kożuchowsk...

Case studies
Doradzaliśmy wspólnikom i założycielom grupy PROFIT4YOU
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!