Doradzaliśmy POLWAX S.A. przy wtórnej ofercie publicznej akcji z prawem poboru

19.10.2020 Case studies Rynki kapitałowe

Zapewniliśmy kompleksową obsługę prawną w związku z przygotowaniem i przeprowadzaniem oferty publicznej akcji z prawem poboru i dopuszczeniem akcji do obrotu na GPW, obejmującą m.in. przeprowadzenie due diligence w związku prospektem, doradztwo korporacyjne, doradztwo i reprezentowanie Spółki w postepowaniu o zatwierdzenie prospektu przez KNF oraz wsparcie przy przeprowadzeniu oferty publicznej o wartości ponad 20 milionów złotych.

Środki z emisji zostaną przeznaczone przez Spółkę na częściową spłatę zadłużenia i na realizację planowanych inwestycji (m.in. koncentrację produkcji parafin w zakładzie w Jaśle, do którego ma zostać przeniesiona część wyposażenia fabryki w Czechowicach-Dziedzicach oraz doposażenie zakładu w Jaśle o dodatkowe urządzenia, głównie służące konfekcjonowaniu produkcji).

Polwax S.A. to największy w Polsce i jeden z europejskich liderów rynku parafinowego, producent i dystrybutor rafinowanych, odwanianych parafin, wosków i przemysłowych specyfików parafinowych, które wykorzystywane są w wielu różnorodnych gałęziach przemysłu. Polwax prowadzi działalność od 1999 roku, a od 2014 roku spółka jest notowana na GPW (Kancelaria GESSEL doradzała Polwax w procesie IPO oraz debiucie akcji spółki na GPW).

 

Prawnicy zaangażowani w projekt

Leszek Koziorowski

Partner
Radca prawny

Rynki kapitałowe

Leszek Koziorowski

Krzysztof Marczuk

Partner
Radca prawny

Rynki kapitałowe | Prawo korporacyjne

Krzysztof Marczuk

Magdalena Szeplik

Managing Associate
Adwokat

Rynki kapitałowe | Prawo korporacyjne

Magdalena Szeplik

Mogą Cię zainteresować

16.02.2024

Doradzaliśmy ANWIN S.A.

W dniu 15 lutego 2024 r. Prezes UOKiK wydał zgodę na nabycie przez naszego wieloletniego klienta – ANWIM S.A. - części firmy Elbah II (właściciel stacji paliw). Przedmi...

Case studies
Doradzaliśmy ANWIN S.A.

14.02.2024

Doradzaliśmy wspólnikom i założycielom grupy PROFIT4YOU

Doradzaliśmy wspólnikom i założycielom grupy PROFIT4YOU w transakcji sprzedaży firmy na rzecz funduszu TEP Capital. Ze strony GESSEL projekt prowadził Maciej Kożuchowsk...

Case studies
Doradzaliśmy wspólnikom i założycielom grupy PROFIT4YOU
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!