Doradzaliśmy prawnie przy emisji Zielonych Obligacji

03.12.2020 Case studies Rynki kapitałowe Bankowość i Finanse

Pełniliśmy rolę doradcy prawnego transakcji w związku z ustanowieniem przez New Energy Investments Sp. z o.o. (spółkę z grupy Columbus Energy S.A.), programu emisji obligacji do kwoty 500 mln zł oraz emisją obligacji pierwszej serii o wartości 75 mln zł  skierowanej w trybie oferty prywatnej do Banku Ochrony Środowiska S.A. Kancelaria GESSEL działała na zlecenie Domu Maklerskiego BOŚ S.A. jako organizatora emisji, dealera, agenta dokumentowego, kalkulacyjnego oraz agenta emisji.

Kancelaria zapewniła kompleksową obsługę prawną w zakresie przygotowania całej dokumentacji prawnej programu, emisji obligacji oraz dokumentacji zabezpieczeń. Doradcą emitenta był Deloitte Legal.

Emisja zielonych obligacji New Energy Investments Sp. z o.o. została przeprowadzona zgodnie z międzynarodowymi standardami i wytycznymi opracowanymi przez International Capital Market Associacion (ICMA) oraz w ramach obszarów finansowania określonych w dokumencie Green Bond Principles (GBP). Ekologiczny charakter inwestycji potwierdził niezależny międzynarodowy audytor Cicero Shades of Green AS z siedzibą w Oslo w ścisłej współpracy z Krajową Agencją Poszanowania Energii (KAPE), instytucją zależną Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Środki pozyskane w ramach emisji przeznaczone są na budowę farm fotowoltaicznych w Polsce, o łącznej mocy ponad 30 MW.

Zielone Obligacje stają się coraz bardziej popularne w Europie i na świecie. Środki pozyskane z ich emisji przeznaczane mają być na cele środowiskowe, tzn. minimalizację negatywnego wpływu na otoczenie i środowisko naturalne.

 

Prawnicy zaangażowani w projekt

Krzysztof Marczuk

Partner
Radca prawny

Rynki kapitałowe | Prawo korporacyjne

Krzysztof Marczuk

Małgorzata Badowska

Partner
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Bankowość i Finanse

Małgorzata Badowska

Jakub Rowicki

Senior Associate
Adwokat

Rynki kapitałowe | Fuzje i przejęcia

Jakub Rowicki

Dawid Marciniak

Associate

Rynki kapitałowe

Dawid Marciniak

Mogą Cię zainteresować

13.07.2023

Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED

Kolejny raz  doradzaliśmy grupie LUX MED w kolejnej inwestycji – tym razem w Orthos Szpital Wielospecjalistyczny w Komorowicach pod Wrocławiem. Nasze wsparcie miało kom...

Case studies
Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED

05.07.2023

Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki

Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki realizowanej w trybie przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB) oraz zw...

Case studies
Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!