Doradzaliśmy prawnie przy emisji Zielonych Obligacji

03.12.2020 Case studies Rynki kapitałowe Bankowość i Finanse

tygrys

Pełniliśmy rolę doradcy prawnego transakcji w związku z ustanowieniem przez New Energy Investments Sp. z o.o. (spółkę z grupy Columbus Energy S.A.), programu emisji obligacji do kwoty 500 mln zł oraz emisją obligacji pierwszej serii o wartości 75 mln zł  skierowanej w trybie oferty prywatnej do Banku Ochrony Środowiska S.A. Kancelaria GESSEL działała na zlecenie Domu Maklerskiego BOŚ S.A. jako organizatora emisji, dealera, agenta dokumentowego, kalkulacyjnego oraz agenta emisji.

Kancelaria zapewniła kompleksową obsługę prawną w zakresie przygotowania całej dokumentacji prawnej programu, emisji obligacji oraz dokumentacji zabezpieczeń. Doradcą emitenta był Deloitte Legal.

Emisja zielonych obligacji New Energy Investments Sp. z o.o. została przeprowadzona zgodnie z międzynarodowymi standardami i wytycznymi opracowanymi przez International Capital Market Associacion (ICMA) oraz w ramach obszarów finansowania określonych w dokumencie Green Bond Principles (GBP). Ekologiczny charakter inwestycji potwierdził niezależny międzynarodowy audytor Cicero Shades of Green AS z siedzibą w Oslo w ścisłej współpracy z Krajową Agencją Poszanowania Energii (KAPE), instytucją zależną Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Środki pozyskane w ramach emisji przeznaczone są na budowę farm fotowoltaicznych w Polsce, o łącznej mocy ponad 30 MW.

Zielone Obligacje stają się coraz bardziej popularne w Europie i na świecie. Środki pozyskane z ich emisji przeznaczane mają być na cele środowiskowe, tzn. minimalizację negatywnego wpływu na otoczenie i środowisko naturalne.

 

Prawnicy zaangażowani w projekt

8. Krzysztof Marczuk 772x1158

Krzysztof Marczuk

Partner
Radca prawny

Rynki kapitałowe | Prawo korporacyjne

Krzysztof Marczuk
bado 1 772x1158

Małgorzata Badowska

Partner
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Bankowość i Finanse

Małgorzata Badowska
9. Jakub Rowicki 772x1158

Jakub Rowicki

Senior Associate
Adwokat

Rynki kapitałowe | Fuzje i przejęcia

Jakub Rowicki
Dawid Marciniak

Dawid Marciniak

Associate

Rynki kapitałowe

Dawid Marciniak

Mogą Cię zainteresować

12.07.2024

Doradzaliśmy Cavatina Holding S.A. przy ofercie publicznej obligacji o łącznej wartości 25 mln PLN!

Doradzaliśmy Cavatina Holding S.A. przy ofercie publicznej obligacji  o łącznej wartości 25 mln PLN! Cavatina Holding S.A. przeprowadziła pierwszą emisję obligacji w ...

Case studies
Doradzaliśmy Cavatina Holding S.A. przy ofercie publicznej obligacji o łącznej wartości 25 mln PLN!

12.07.2024

Doradzaliśmy Elemental Strategic Metals

Doradzaliśmy Elemental Strategic Metals z siedzibą w Grodzisku Mazowieckim przy zamknięciu transakcji utworzenia spółki joint venture Elemental Strategic Metals wspólnie...

Case studies
Doradzaliśmy Elemental Strategic Metals
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!

tygrys