Doradzaliśmy prawnie przy emisji Zielonych Obligacji

03.12.2020 Case studies Rynki kapitałowe Bankowość i Finanse

Pełniliśmy rolę doradcy prawnego transakcji w związku z ustanowieniem przez New Energy Investments Sp. z o.o. (spółkę z grupy Columbus Energy S.A.), programu emisji obligacji do kwoty 500 mln zł oraz emisją obligacji pierwszej serii o wartości 75 mln zł  skierowanej w trybie oferty prywatnej do Banku Ochrony Środowiska S.A. Kancelaria GESSEL działała na zlecenie Domu Maklerskiego BOŚ S.A. jako organizatora emisji, dealera, agenta dokumentowego, kalkulacyjnego oraz agenta emisji.

Kancelaria zapewniła kompleksową obsługę prawną w zakresie przygotowania całej dokumentacji prawnej programu, emisji obligacji oraz dokumentacji zabezpieczeń. Doradcą emitenta był Deloitte Legal.

Emisja zielonych obligacji New Energy Investments Sp. z o.o. została przeprowadzona zgodnie z międzynarodowymi standardami i wytycznymi opracowanymi przez International Capital Market Associacion (ICMA) oraz w ramach obszarów finansowania określonych w dokumencie Green Bond Principles (GBP). Ekologiczny charakter inwestycji potwierdził niezależny międzynarodowy audytor Cicero Shades of Green AS z siedzibą w Oslo w ścisłej współpracy z Krajową Agencją Poszanowania Energii (KAPE), instytucją zależną Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Środki pozyskane w ramach emisji przeznaczone są na budowę farm fotowoltaicznych w Polsce, o łącznej mocy ponad 30 MW.

Zielone Obligacje stają się coraz bardziej popularne w Europie i na świecie. Środki pozyskane z ich emisji przeznaczane mają być na cele środowiskowe, tzn. minimalizację negatywnego wpływu na otoczenie i środowisko naturalne.

 

Prawnicy zaangażowani w projekt

Krzysztof Marczuk

Partner
Radca prawny

Rynki kapitałowe | Prawo korporacyjne

Krzysztof Marczuk

Małgorzata Badowska

Partner
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Bankowość i Finanse

Małgorzata Badowska

Jakub Rowicki

Senior Associate
Adwokat

Rynki kapitałowe | Fuzje i przejęcia

Jakub Rowicki

Dawid Marciniak

Associate

Rynki kapitałowe

Dawid Marciniak

Mogą Cię zainteresować

09.04.2024

Doradzaliśmy Elemental Strategic Metals w transakcji utworzenia joint-venture z Ascend Elements

Zapewniliśmy kompleksową obsługę prawną dla Elemental Strategic Metals sp. z o.o. z siedzibą w Grodzisku Mazowieckim, spółkę z Grupy Elemental, w transakcji utworzenia j...

Case studies
Doradzaliśmy Elemental Strategic Metals w transakcji utworzenia joint-venture z Ascend Elements

02.04.2024

Doradzaliśmy Cavatina Holding S.A. przy ustanowieniu bezprospektowego programu emisji obligacji

Doradzaliśmy Cavatina Holding S.A. przy ustanowieniu bezprospektowego programu emisji obligacji o maksymalnej wartości 50 mln PLN oraz przy ofercie publicznej obligacji ...

Case studies
Doradzaliśmy Cavatina Holding S.A. przy ustanowieniu bezprospektowego programu emisji obligacji
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!