Doradzaliśmy przy IPO spółki Cavatina Holding

15.07.2021 Case studies Rynki kapitałowe

Pełniliśmy funkcję doradcy prawnego w związku z ofertą publiczną akcji spółki Cavatina Holding oraz dopuszczeniem i wprowadzeniem akcji do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW. Wartość IPO wyniosła 187,5 mln zł. Debiut Cavatina Holding na GPW zaplanowany jest około 23 lipca 2021 roku.

Grupa Kapitałowa Cavatina Holding należy do największych deweloperów powierzchni biurowych działających w Polsce i jest aktualnie obecna w siedmiu miastach Polski w: Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Bielsku-Białej. Realizowane przez Grupę projekty wyróżniają się unikalną architekturą, nagradzaną w polskich i międzynarodowych konkursach oraz wysoką jakością wykończenia.

W związku z IPO Globalnymi Współkoordynatorami oraz Współprowadzącymi Księgę Popytu byli mBank i Pekao Investment Banking, a Współprowadzącym Księgę Popytu Bank Polska Kasa Opieki – Biuro Maklerskie Pekao. Audytorem był E&Y.

Świadczyliśmy kompleksowe usługi doradztwa prawnego na rzecz Cavatina Holding oraz Globalnych Współkoordynatorów w związku z przygotowaniem i przeprowadzeniem IPO oraz procesem zatwierdzenia prospektu w KNF.

Doradzaliśmy we wszystkich aspektach prawnych związanych z przygotowaniem Spółki do funkcjonowania jako spółka publiczna, dematerializacją akcji oraz procesem ich dopuszczenia do obrotu na rynku regulowanym GPW oraz przygotowaniem programu motywacyjnego w Grupie Cavatina Holding.

Środki pozyskane z Oferty zostaną przeznaczone na rozwój działalności, w szczególności na zakup nieruchomości gruntowych we Wrocławiu i realizację inwestycji biurowych.

Prawnicy zaangażowani w projekt

Krzysztof Marczuk

Partner
Radca prawny

Rynki kapitałowe | Prawo korporacyjne

Krzysztof Marczuk

Magdalena Szeplik

Managing Associate
Adwokat

Rynki kapitałowe | Prawo korporacyjne

Magdalena Szeplik

Michał Wieliński

Managing Associate
Radca prawny

Rynki kapitałowe | Fuzje i przejęcia | Prawo korporacyjne

Michał Wieliński

Dawid Marciniak

Associate

Rynki kapitałowe

Dawid Marciniak

Mogą Cię zainteresować

29.11.2023

Doradzaliśmy wspólnikom spółki User.com sp. z o.o. oraz spółce Vercom S.A.

Doradzaliśmy wspólnikom spółki User.com sp. z o.o., tj.: Grzegorzowi Warzecha – założycielowi, oraz spółce Vercom S.A. – będącej inwestorem finansowym, przy transakcji d...

Case studies
Doradzaliśmy wspólnikom spółki User.com sp. z o.o. oraz spółce Vercom S.A.

28.11.2023

Doradzaliśmy spółce Webcon przy inwestycji funduszu MCI

Kancelaria GESSEL dostarczała wsparcia prawno-podatkowego firmie Webcon oraz jej założycielom przy inwestycji funduszu MCI, który nabył 65,05 proc. udziałów spółki Webco...

Case studies
Doradzaliśmy spółce Webcon przy inwestycji funduszu MCI
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!