Doradzaliśmy przy programie obligacji Benefit Systems

16.10.2020 Case studies Rynki kapitałowe Bankowość i Finanse

tygrys

Doradzaliśmy w przygotowaniu programu emisji obligacji o wartości 100 mln złotych, przeprowadzeniu oferty publicznej w związku emisją obligacji serii A i B, każda o wartości 50 mln złotych, oraz dopuszczeniu obu serii obligacji do obrotu na ASO GPW.

Doradzaliśmy prawnie transakcji, działając na rzecz Benefit Systems S.A. jako emitenta oraz Haitong Bank  S.A., Oddział w Polsce, pełniącego funkcję Organizatora Emisji, Dealera, Agenta Kalkulacyjnego i Agenta Dokumentacyjnego.

Zakres usług obejmował kompleksowe doradztwo w zakresie przygotowania i podpisania dokumentacji emisyjnej, ofertowej, dokumentacji zabezpieczeń oraz ustanowienia zabezpieczeń na udziałach wybranych polskich spółek zależnych oraz wybranych aktywach pod prawem polskim, a także doradztwo i koordynacja w zakresie dokumentacji i ustanowienia zabezpieczeń na wybranych zagranicznych spółkach zależnych. Ponadto kancelaria doradzała w procesie ofertowania obligacji, ich dematerializacji oraz dopuszczenia do obrotu na ASO GPW.

W ramach tej transakcji Gessel Trust Services jest administratorem zabezpieczeń, zastawów pod prawem czeskim oraz administratorem zastawów rejestrowych pod prawem polskim.

Benefit Systems S.A. oferuje świadczenia pozapłacowe pracownikom firm oraz instytucji. W ofercie spółki znajdują się m.in. karty sportowe, karty lunch (bony żywieniowe) czy kupony do kina i teatru. Poza tym Benefit Systems SA zajmuje się też organizacją szkoleń biznesowych. Z usług firmy korzysta ponad 10 tys. polskich przedsiębiorstw. Spółka Benefit Systems istnieje od 2000 r. Spółka Benefit Systems S.A. jest obecna na parkiecie głównym warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych od 2011 roku.

Prawnicy zaangażowani w projekt

8. Krzysztof Marczuk 772x1158

Krzysztof Marczuk

Partner
Radca prawny

Rynki kapitałowe | Prawo korporacyjne

Krzysztof Marczuk
bado 1 772x1158

Małgorzata Badowska

Partner
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Bankowość i Finanse

Małgorzata Badowska
9. Leszek Koziorowski 772x1158

Leszek Koziorowski

Partner
Radca prawny

Rynki kapitałowe

Leszek Koziorowski
9. Magdalena Szeplik 772x1158

Magdalena Szeplik

Managing Associate
Adwokat

Rynki kapitałowe | Prawo korporacyjne

Magdalena Szeplik
9. Jakub Rowicki 772x1158

Jakub Rowicki

Senior Associate
Adwokat

Rynki kapitałowe | Fuzje i przejęcia

Jakub Rowicki

Mogą Cię zainteresować

11.06.2024

Doradzaliśmy Inplus w transakcji zbycia Smart Factor na rzecz Cyclomedia.

Cyclomedia to globalny lider w technologii geoprzestrzennej, polegającej na dostarczaniu niezwykle dokładnych, 360-stopniowych panoram i danych 3D pozyskiwanych z poziom...

Case studies
Doradzaliśmy Inplus w transakcji zbycia Smart Factor na rzecz Cyclomedia.

11.06.2024

Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED!

Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED w kolejnej inwestycji – tym razem w szpital ortopedyczny Ortopedicum w Krakowie. Nasze wsparcie miało kompleksowy charakter i...

Case studies
Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED!
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!

tygrys