Doradzaliśmy przy programie obligacji Polskiej Grupy Farmaceutycznej S.A.

17.11.2020 Case studies Rynki kapitałowe

Doradzaliśmy w przygotowaniu programu emisji obligacji o wartości 150 mln złotych oraz wprowadzeniu obligacji do alternatywnego systemu obrotu Catalyst prowadzonego przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

Byliśmy  doradcą prawnym, działając na rzecz Haitong Bank  S.A., Oddział w Polsce, pełniącego funkcję Organizatora Emisji, Dealera, Agenta Kalkulacyjnego i Agenta Dokumentacyjnego w związku z programem emisji obligacji do kwoty 150 mln złotych ustanowionym przez Polską Grupę Farmaceutyczną S.A. oraz emisją obligacji pierwszej serii o wartości 130 mln złotych.

Zakres usług obejmował kompleksowe doradztwo po stronie Haitong Bank w zakresie przygotowania i podpisania umowy agencyjnej dotyczące programu, umowy gwarantowania emisji, dokumentacji emisyjnej, oraz dokumentacji zabezpieczeń (obligacje zabezpieczone są poręczeniem udzielonym przez spółkę „PELION” S.A. z siedzibą w Łodzi).

Polska Grupa Farmaceutyczna S.A. zajmuje się dystrybucją leków, a także świadczeniem usług dla aptekarzy i producentów farmaceutycznych. Spółka wchodzi w skład Pelion Healthcare Group. Jest obecna na polskim rynku od 1990 roku.

Prawnicy zaangażowani w projekt

Krzysztof Marczuk

Partner
Radca prawny

Rynki kapitałowe | Prawo korporacyjne

Krzysztof Marczuk

Jakub Rowicki

Senior Associate
Adwokat

Rynki kapitałowe | Fuzje i przejęcia

Jakub Rowicki

Mogą Cię zainteresować

13.07.2023

Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED

Kolejny raz  doradzaliśmy grupie LUX MED w kolejnej inwestycji – tym razem w Orthos Szpital Wielospecjalistyczny w Komorowicach pod Wrocławiem. Nasze wsparcie miało kom...

Case studies
Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED

05.07.2023

Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki

Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki realizowanej w trybie przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB) oraz zw...

Case studies
Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!