Doradzaliśmy przy transakcji nabycia Bezgluten przez koncern Bounty Brands

20.11.2017 Case studies Fuzje i przejęcia Private Equity Prawo korporacyjne

Doradzaliśmy przy transakcji nabycia polskiego producenta żywności bezglutenowej Bezgluten przez koncern Bounty Brands, należący do Coast2Coast z RPA.

Nasze doradztwo miało kompleksowy charakter i obejmowało w szczególności opracowanie struktury prawnej transakcji, przeprowadzenie prawnego due diligence, przygotowanie dokumentacji transakcyjnej, udział w negocjacjach oraz pomoc prawną przy realizacji uzgodnionych warunków zawieszających umowy. Uczestiniczyliśmy także w pozyskaniu finansowania dłużnego w związku z transakcją.

Bounty Brands Holdings Limited to firma działająca w branży FMCG, posiadająca w portfelu wiodące marki sprzedawane w ponad 40 krajach, której większościowym właścicielem jest fundusz private equity Coast2Coast.

„BEZGLUTEN” s.c.  jest producentem i dystrybutorem żywności bezglutenowej i niskofenyloalaninowej. Jest drugim co do wielkości graczem na polskim rynku produktów bezglutenowych. Do jej produktów należą m.in. wypieki (chleby, bułki, ciasta), makarony, mąki i mieszanki do wypieków w proszku, przekąski, płatki i różnorodne dania gotowe.

 

Prawnicy zaangażowani w projekt

Małgorzata Badowska

Partner
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Bankowość i Finanse

Małgorzata Badowska

Maciej Kożuchowski

Partner
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Prawo energetyczne

Maciej Kożuchowski

Marta Grabiec

Of Counsel
Radca prawny

Prawo własności intelektualnej

Marta Grabiec

Mogą Cię zainteresować

16.02.2024

Doradzaliśmy ANWIN S.A.

W dniu 15 lutego 2024 r. Prezes UOKiK wydał zgodę na nabycie przez naszego wieloletniego klienta – ANWIM S.A. - części firmy Elbah II (właściciel stacji paliw). Przedmi...

Case studies
Doradzaliśmy ANWIN S.A.

14.02.2024

Doradzaliśmy wspólnikom i założycielom grupy PROFIT4YOU

Doradzaliśmy wspólnikom i założycielom grupy PROFIT4YOU w transakcji sprzedaży firmy na rzecz funduszu TEP Capital. Ze strony GESSEL projekt prowadził Maciej Kożuchowsk...

Case studies
Doradzaliśmy wspólnikom i założycielom grupy PROFIT4YOU
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!