Doradzaliśmy REINO Partners, REINO Dywidenda Plus oraz Poligo Capital

17.12.2018 Case studies Fuzje i przejęcia Rynki kapitałowe

Doradzaliśmy REINO Partners, REINO Dywidenda Plus oraz Poligo Capital w transakcji, której przedmiotem było nabycie akcji spółki giełdowej Graviton Capital oraz wniesienie do tej spółki większościowych pakietów udziałów REINO Partners i akcji REINO Dywidenda Plus SA. Transakcja była pierwszym i kluczowym etapem przedsięwzięcia polegającego na budowie holdingu który docelowo, zgodnie z koncepcją, ma prowadzić działalność w zakresie tworzenia i oferowania produktów inwestycyjnych oraz zarządzania wehikułami inwestycyjnymi na rynku polskim oraz w kluczowych jurysdykcjach zagranicznych we wszystkich istotnych klasach aktywów.

Zapewniała kompleksową obsługę prawną całej transakcji uwzględniając negocjacje ze sprzedającymi akcjonariuszami spółki Graviton Capital, jak również doradztwo w zakresie przeprowadzenia wezwania przez spółkę Poligo Capital.

REINO Partners jest profesjonalnym i niezależnym podmiotem wyspecjalizowanym w zarządzaniu inwestycjami na rynku nieruchomości, a także świadczącym usługi doradztwa strategicznego oraz transakcyjnego. Spółka jest liderem na rynku produktów inwestycyjnych adresowanych do polskich inwestorów, zarówno o charakterze dywidendowym, opartych o przynoszące stały dochód nieruchomości komercyjne o wysokim międzynarodowym standardzie, jak i deweloperskich (REINO Deweloperski FIZ).

REINO Dywidenda Plus SA to spółka rynku nieruchomości komercyjnych o charakterze dywidendowym, której pierwotny model biznesowy odzwierciedlał najlepsze wzorce działalności podmiotów typu REIT (ang. „Real Estate Investment Trust”).

 

Prawnicy zaangażowani w projekt

Krzysztof Marczuk

Partner
Radca prawny

Rynki kapitałowe | Prawo korporacyjne

Krzysztof Marczuk

Karol Sokół

Partner
Adwokat

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Bankowość i Finanse

Karol Sokół

Michał Osowski

Managing Associate
Radca prawny

Prawo korporacyjne | Fuzje i przejęcia

Michał Osowski

Krzysztof Jasiński

Managing Associate
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Prawo korporacyjne

Krzysztof Jasiński

Mogą Cię zainteresować

16.02.2024

Doradzaliśmy ANWIN S.A.

W dniu 15 lutego 2024 r. Prezes UOKiK wydał zgodę na nabycie przez naszego wieloletniego klienta – ANWIM S.A. - części firmy Elbah II (właściciel stacji paliw). Przedmi...

Case studies
Doradzaliśmy ANWIN S.A.

14.02.2024

Doradzaliśmy wspólnikom i założycielom grupy PROFIT4YOU

Doradzaliśmy wspólnikom i założycielom grupy PROFIT4YOU w transakcji sprzedaży firmy na rzecz funduszu TEP Capital. Ze strony GESSEL projekt prowadził Maciej Kożuchowsk...

Case studies
Doradzaliśmy wspólnikom i założycielom grupy PROFIT4YOU
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!