Doradzaliśmy SonarHome przy pozyskiwaniu finansowania w formule venture debt

22.10.2019 Case studies Fuzje i przejęcia Bankowość i Finanse

Świadczyliśmy kompleksową obsługę prawną na rzecz startupu SonarHome oraz jego Założycieli przy pozyskaniu finansowania w formule venture debt. Pozyskane środki pomogą w rozwoju działalności operacyjnej spółki w modelu iBuyingu.

 

SonarHome polski startup założony przez Mateusza Romanowskiego (twórcę i byłego CEO Allani), który jako pierwszy umożliwia właścicielom mieszkań ich sprzedaż, w modelu iBuyingu. SonarHome sam kupuje nieruchomość, bezpośrednio od osób indywidualnych lub poprzez agentów, oferując cenę opartą o jej rynkową wartość, i od razu wypłaca sprzedającemu należność. Takie mieszkanie jest następnie sprzedawane dalej – na wolnym rynku lub bezpośrednio do inwestorów instytucjonalnych.
SonarHome wykorzystuje do określania wartości mieszkań zaawansowane algorytmy oparte o machine learning, które bazują na danych z ponad 50 tysięcy transakcji i setek tysięcy ofert, analizowanych od blisko 3 lat. Startup oferuje też właścicielom każdego mieszkania bezpłatne narzędzie umożliwiające oszacowanie jego ceny.

„Sprzedaż mieszkania to ważna i trudna decyzja. Sam proces jest jednak długotrwały i męczący, a klienci często nie wiedzą, ile ich mieszkania są warte. Chcemy zmienić tę sytuację, dlatego zaczęliśmy od bezpłatnego narzędzia do wyceny nieruchomości, a od kilku miesięcy oferujemy nowy sposób na sprzedaż mieszkania w formie iBuyingu. Nasi klienci doceniają dostarczane przez nas informacje o aktualnych cenach mieszkań, które pomagają im w podjęciu samodzielnej decyzji. Pozyskany kapitał będzie stale wykorzystywany do nabywania nieruchomości i pozwoli nam zaoferować usługi większej liczbie sprzedających mieszkania ”
Mateusz Romanowski
założyciel SonarHome

Bardzo cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć SonarHome w pozyskaniu finansowania w kolejnej rundzie. SonarHome prezentuje bardzo innowacyjny model na polskim rynku, w którym łączy nowoczesną technologię z transakcjami na rynku nieruchomości. Nasza Kancelaria ma silne kompetencje w każdej z tych sfer, dlatego udało nam się skończyć projekt z sukcesem.”
Michał Bochowicz
partner, adwokat

Prawnicy zaangażowani w projekt

Michał Bochowicz

Partner
Adwokat

Fuzje i przejęcia | Private Equity

Michał Bochowicz

Małgorzata Badowska

Partner
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Bankowość i Finanse

Małgorzata Badowska

Mogą Cię zainteresować

29.11.2023

Doradzaliśmy wspólnikom spółki User.com sp. z o.o. oraz spółce Vercom S.A.

Doradzaliśmy wspólnikom spółki User.com sp. z o.o., tj.: Grzegorzowi Warzecha – założycielowi, oraz spółce Vercom S.A. – będącej inwestorem finansowym, przy transakcji d...

Case studies
Doradzaliśmy wspólnikom spółki User.com sp. z o.o. oraz spółce Vercom S.A.

28.11.2023

Doradzaliśmy spółce Webcon przy inwestycji funduszu MCI

Kancelaria GESSEL dostarczała wsparcia prawno-podatkowego firmie Webcon oraz jej założycielom przy inwestycji funduszu MCI, który nabył 65,05 proc. udziałów spółki Webco...

Case studies
Doradzaliśmy spółce Webcon przy inwestycji funduszu MCI
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!