Doradzaliśmy spółce Eco Classic w transakcji nabycia udziałów w spółce I am Poznań

04.10.2022 Case studies Fuzje i przejęcia Nieruchomości Prawo konkurencji i prawo konsumenckie

Zapewniliśmy całościową obsługę prawną transakcji nabycia przez Eco Classic udziałów spółki I am Poznań (poprzednia nazwa H.Cegielski – Fabryka Silników Agregatowych i Trakcyjnych) od spółki Sakr Holding – spółki z Libanu. Zamknięcie transakcji jest zwieńczeniem wielomiesięcznych negocjacji, w ramach których zapewniliśmy wsparcie prawne.

Nabycie spółki przez Eco Classic znacząco zwiększy bank ziemi należący do grupy Eco oraz umożliwi wejście na atrakcyjny rynek nieruchomości mieszkaniowych i usługowych w Poznaniu. Spółka zamierza zrealizować przedsięwzięcie deweloperskie w postaci budowy osiedla w Poznaniu.

Nasze doradztwo obejmowało całościowe wsparcie Eco Classic na wszystkich etapach przeprowadzonej transakcji, w tym szczególności: strukturyzację transakcji, doradztwo w negocjacjach i przygotowaniu kompleksowej dokumentacji transakcyjnej,  doradztwo w sprawach z zakresu aspektów regulacyjnych oraz doradztwo w sprawach z zakresu prawa antymonopolowego.

Projekt prowadzony był przez Karola Sokoła, partnera, i Dominika Kaszubę, prawnika. W zakresie regulacji prawnych dot. nieruchomości transakcje wspierała Iwona Gielo-Benza. Za zagadnienia związane z prawem konkurencji odpowiedzialna była Karolina Krzal-Kwiatkowska, starszy prawnik, adwokat.

Eco Classic to nowoczesny, dynamiczny deweloper. W ofercie posiada nowe mieszkania, apartamenty oraz lokale usługowe na sprzedaż w Warszawie i Gdańsku. Doświadczenie Eco Classic zwiera bogatą gamę zrealizowanych inwestycji na terenie Warszawy oraz Trójmiasta. W ramach generalnego wykonawstwa i działalności deweloperskiej Grupa Eco Classic zrealizowała ponad 120 obiektów w kraju i za granicą, w tym 30 budynków z ponad 4200 lokali jako deweloper.

Prawnicy zaangażowani w projekt

Karol Sokół

Partner
Adwokat

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Bankowość i Finanse

Karol Sokół

Iwona Gielo-Benza

Senior Consultant

Nieruchomości

Iwona Gielo-Benza

Karolina Krzal-Kwiatkowska

Managing Associate
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Prawo konkurencji i prawo konsumenckie

Karolina Krzal-Kwiatkowska

Mogą Cię zainteresować

29.11.2023

Doradzaliśmy wspólnikom spółki User.com sp. z o.o. oraz spółce Vercom S.A.

Doradzaliśmy wspólnikom spółki User.com sp. z o.o., tj.: Grzegorzowi Warzecha – założycielowi, oraz spółce Vercom S.A. – będącej inwestorem finansowym, przy transakcji d...

Case studies
Doradzaliśmy wspólnikom spółki User.com sp. z o.o. oraz spółce Vercom S.A.

28.11.2023

Doradzaliśmy spółce Webcon przy inwestycji funduszu MCI

Kancelaria GESSEL dostarczała wsparcia prawno-podatkowego firmie Webcon oraz jej założycielom przy inwestycji funduszu MCI, który nabył 65,05 proc. udziałów spółki Webco...

Case studies
Doradzaliśmy spółce Webcon przy inwestycji funduszu MCI
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!