Doradzaliśmy spółce LENTEX S.A. przy sprzedaży udziałów spółki zależnej

06.10.2022 Case studies Fuzje i przejęcia

Byliśmy doradcą prawnym spółki LENTEX S.A. w transakcji sprzedaży 100% udziałów w spółce LENTEX Wykładziny Sp. z o.o. na rzecz belgijskiej spółki Unilin B.V. należącej do amerykańskiej grupy Mohawk. Wartość transakcji opiewa na kwotę 20 mln euro.

Zamknięcie transakcji sprzedaży przez LENTEX S.A. 100% udziałów w swojej spółce zależnej Lentex Wykładziny Sp. z o.o. na rzecz belgijskiej spółki Unilin B.V. miało miejsce 3 października 2022. Nastąpiło ono w wykonaniu umowy przedwstępnej z dnia 22 kwietnia 2022 oraz po spełnieniu warunków zawieszających, w szczególności po wniesieniu przez LENTEX S.A. do sprzedawanej spółki zorganizowanej części przedsiębiorstwa zajmującej się produkcją wykładzin.

Nasze doradztwo obejmowało nie tylko wsparcie w przygotowaniu i negocjacjach umowy sprzedaży udziałów, ale również szeregu umów, umożliwiających samodzielne funkcjonowanie sprzedawanej spółki po zamknięciu. Doradzaliśmy Klientowi również w trakcie długiego okresu przejściowego. Jestem dumny z naszego Zespołu, który z pełnym zaangażowaniem realizował projekt, na każdym kroku dbając o kluczowe interesy naszego Klienta – komentuje dr Bartłomiej Woźniak, managing associate.

Transakcja była prowadzona przez dr Bartłomieja Woźniaka, managing associate, adwokata oraz Katarzynę Olszak, senior associate, radcę prawnego, we współpracy z zespołem prawników w składzie: Tomasz Drągowski, Of counsel, radca prawny, Majka Rucińska, senior associate, Karolina Sobóla, associate. Prace nadzorował Maciej Kożuchowski, partner, radca prawny.

LENTEX S.A. to czołowy producent elastycznych wykładzin mieszkaniowych i obiektowych z PVC oraz wiodący na rynku polskim producent włóknin. To firma łącząca ponad 100 – letnią tradycję z nowoczesnością, czego efektem jest znana marka i ugruntowana pozycja firmy na rynku w kraju i za granicą. Akcje LENTEX S.A. są dopuszczone do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Grupa Unilin jest globalnym producentem materiałów podłogowych. W swoich 14 fabrykach na całym świecie oraz zatrudnia ponad 4.000 pracowników.

Prawnicy zaangażowani w projekt

Maciej Kożuchowski

Partner
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Prawo energetyczne

Maciej Kożuchowski

dr Bartłomiej Woźniak

Managing Associate
Adwokat

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Prawo korporacyjne

dr Bartłomiej Woźniak

Katarzyna Olszak

Senior Associate
Radca prawny

Fuzje i przejęcia

Katarzyna Olszak

Tomasz Drągowski

Counsel
Radca prawny

Rynki kapitałowe

Tomasz Drągowski

Karolina Sobóla

Associate

Fuzje i przejęcia

Karolina Sobóla

Mogą Cię zainteresować

19.04.2024

Doradzaliśmy Cyber_Folks S.A przy sprzedaży akcji w spółce Profitroom S.A. na rzecz funduszu MCI Capital ASI SA

Doradzaliśmy Cyber_Folks S.A przy sprzedaży akcji w spółce Profitroom S.A. na rzecz funduszu MCI Capital ASI SA w szczególności w przygotowaniu dokumentacji transakcyjne...

Case studies
Doradzaliśmy Cyber_Folks S.A przy sprzedaży akcji w spółce Profitroom S.A. na rzecz funduszu MCI Capital ASI SA

18.04.2024

Doradzaliśmy ACP Credit w procesie udzielenia wielomilionowego finansowania spółce iTaxi

Doradzaliśmy ACP Credit w procesie udzielenia wielomilionowego finansowania spółce iTaxi. To już piąta transakcja finansowania ACP Credit i jednocześnie trzecia zrealizo...

Case studies
Doradzaliśmy ACP Credit w procesie udzielenia wielomilionowego finansowania spółce iTaxi
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!