Doradzaliśmy spółce LENTEX S.A. przy sprzedaży udziałów spółki zależnej

06.10.2022 Case studies Fuzje i przejęcia

Byliśmy doradcą prawnym spółki LENTEX S.A. w transakcji sprzedaży 100% udziałów w spółce LENTEX Wykładziny Sp. z o.o. na rzecz belgijskiej spółki Unilin B.V. należącej do amerykańskiej grupy Mohawk. Wartość transakcji opiewa na kwotę 20 mln euro.

Zamknięcie transakcji sprzedaży przez LENTEX S.A. 100% udziałów w swojej spółce zależnej Lentex Wykładziny Sp. z o.o. na rzecz belgijskiej spółki Unilin B.V. miało miejsce 3 października 2022. Nastąpiło ono w wykonaniu umowy przedwstępnej z dnia 22 kwietnia 2022 oraz po spełnieniu warunków zawieszających, w szczególności po wniesieniu przez LENTEX S.A. do sprzedawanej spółki zorganizowanej części przedsiębiorstwa zajmującej się produkcją wykładzin.

Nasze doradztwo obejmowało nie tylko wsparcie w przygotowaniu i negocjacjach umowy sprzedaży udziałów, ale również szeregu umów, umożliwiających samodzielne funkcjonowanie sprzedawanej spółki po zamknięciu. Doradzaliśmy Klientowi również w trakcie długiego okresu przejściowego. Jestem dumny z naszego Zespołu, który z pełnym zaangażowaniem realizował projekt, na każdym kroku dbając o kluczowe interesy naszego Klienta – komentuje dr Bartłomiej Woźniak, managing associate.

Transakcja była prowadzona przez dr Bartłomieja Woźniaka, managing associate, adwokata oraz Katarzynę Olszak, senior associate, radcę prawnego, we współpracy z zespołem prawników w składzie: Tomasz Drągowski, Of counsel, radca prawny, Majka Rucińska, senior associate, Karolina Sobóla, associate. Prace nadzorował Maciej Kożuchowski, partner, radca prawny.

LENTEX S.A. to czołowy producent elastycznych wykładzin mieszkaniowych i obiektowych z PVC oraz wiodący na rynku polskim producent włóknin. To firma łącząca ponad 100 – letnią tradycję z nowoczesnością, czego efektem jest znana marka i ugruntowana pozycja firmy na rynku w kraju i za granicą. Akcje LENTEX S.A. są dopuszczone do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Grupa Unilin jest globalnym producentem materiałów podłogowych. W swoich 14 fabrykach na całym świecie oraz zatrudnia ponad 4.000 pracowników.

Prawnicy zaangażowani w projekt

Maciej Kożuchowski

Partner
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Prawo energetyczne

Maciej Kożuchowski

dr Bartłomiej Woźniak

Managing Associate
Adwokat

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Prawo korporacyjne

dr Bartłomiej Woźniak

Katarzyna Olszak

Senior Associate
Radca prawny

Fuzje i przejęcia

Katarzyna Olszak

Tomasz Drągowski

Counsel
Radca prawny

Rynki kapitałowe

Tomasz Drągowski

Karolina Sobóla

Associate

Fuzje i przejęcia

Karolina Sobóla

Mogą Cię zainteresować

13.07.2023

Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED

Kolejny raz  doradzaliśmy grupie LUX MED w kolejnej inwestycji – tym razem w Orthos Szpital Wielospecjalistyczny w Komorowicach pod Wrocławiem. Nasze wsparcie miało kom...

Case studies
Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED

05.07.2023

Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki

Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki realizowanej w trybie przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB) oraz zw...

Case studies
Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!