Doradzaliśmy spółce Wirtualna Polska Media w transakcji nabycia AutoCentrum.pl

30.10.2019 Case studies Fuzje i przejęcia Prawo korporacyjne

Z przyjemnością informujemy, że wspieraliśmy  spółkę Wirtualna Polska Media (należącą do grupy kapitałowej Wirtualna Polska) w transakcji nabycia 100% akcji spółki AutoCentrum.pl od Grupy Oponeo.

AutoCentrum.pl jest firmą działającą w obszarze nowych mediów. Prowadzi m.in. motoryzacyjny portal internetowy AutoCentrum.pl, który został stworzony w oparciu o ideę „użytkownicy dla użytkowników”. Publikowane są w nim różnego rodzaju treści o tematyce motoryzacyjnej: wiadomości, opinie, testy (także w formie wideo) i ogłoszenia.

Grupa Oponeo funkcjonuje w branży e-commerce i zajmuje się sprzedażą detaliczną części i akcesoriów do pojazdów samochodowych (głównie opon i felg) przez internet przy wykorzystaniu polskich i zagranicznych witryn internetowych (w tym m.in. serwisu oponeo.pl) oraz narzędzi informatycznych wspomagających sprzedaż.

Nasze doradztwo obejmowało kompleksową obsługę prawną, w tym przeprowadzenie due diligence, przygotowanie dokumentacji transakcyjnej i pomoc w udanym zamknięciu transakcji.

„Cieszymy się, że mogliśmy wspomóc Wirtualną Polskę przy kolejnej inwestycji w segmencie motoryzacyjnym. Była to wymagająca transakcja pod względem dokumentacyjnym i negocjacyjnym, dlatego tym bardziej jesteśmy zadowoleni z jej pozytywnego zakończenia”

– mówi Michał Bochowicz, partner, adwokat

Prawnicy zaangażowani w projekt

Małgorzata Badowska

Partner
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Bankowość i Finanse

Małgorzata Badowska

Michał Bochowicz

Partner
Adwokat

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Prawo korporacyjne

Michał Bochowicz

Marta Grabiec

Of Counsel
Radca prawny

Prawo własności intelektualnej

Marta Grabiec

Mogą Cię zainteresować

16.02.2024

Doradzaliśmy ANWIN S.A.

W dniu 15 lutego 2024 r. Prezes UOKiK wydał zgodę na nabycie przez naszego wieloletniego klienta – ANWIM S.A. - części firmy Elbah II (właściciel stacji paliw). Przedmi...

Case studies
Doradzaliśmy ANWIN S.A.

14.02.2024

Doradzaliśmy wspólnikom i założycielom grupy PROFIT4YOU

Doradzaliśmy wspólnikom i założycielom grupy PROFIT4YOU w transakcji sprzedaży firmy na rzecz funduszu TEP Capital. Ze strony GESSEL projekt prowadził Maciej Kożuchowsk...

Case studies
Doradzaliśmy wspólnikom i założycielom grupy PROFIT4YOU
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!