Doradzaliśmy spółce Wirtualna Polska Media w transakcji nabycia AutoCentrum.pl

30.10.2019 Case studies Fuzje i przejęcia Prawo korporacyjne

Z przyjemnością informujemy, że wspieraliśmy  spółkę Wirtualna Polska Media (należącą do grupy kapitałowej Wirtualna Polska) w transakcji nabycia 100% akcji spółki AutoCentrum.pl od Grupy Oponeo.

AutoCentrum.pl jest firmą działającą w obszarze nowych mediów. Prowadzi m.in. motoryzacyjny portal internetowy AutoCentrum.pl, który został stworzony w oparciu o ideę „użytkownicy dla użytkowników”. Publikowane są w nim różnego rodzaju treści o tematyce motoryzacyjnej: wiadomości, opinie, testy (także w formie wideo) i ogłoszenia.

Grupa Oponeo funkcjonuje w branży e-commerce i zajmuje się sprzedażą detaliczną części i akcesoriów do pojazdów samochodowych (głównie opon i felg) przez internet przy wykorzystaniu polskich i zagranicznych witryn internetowych (w tym m.in. serwisu oponeo.pl) oraz narzędzi informatycznych wspomagających sprzedaż.

Nasze doradztwo obejmowało kompleksową obsługę prawną, w tym przeprowadzenie due diligence, przygotowanie dokumentacji transakcyjnej i pomoc w udanym zamknięciu transakcji.

„Cieszymy się, że mogliśmy wspomóc Wirtualną Polskę przy kolejnej inwestycji w segmencie motoryzacyjnym. Była to wymagająca transakcja pod względem dokumentacyjnym i negocjacyjnym, dlatego tym bardziej jesteśmy zadowoleni z jej pozytywnego zakończenia”

– mówi Michał Bochowicz, partner, adwokat

Prawnicy zaangażowani w projekt

Małgorzata Badowska

Partner
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Bankowość i Finanse

Małgorzata Badowska

Michał Bochowicz

Partner
Adwokat

Fuzje i przejęcia | Private Equity

Michał Bochowicz

Marta Grabiec

Of Counsel
Radca prawny

Prawo własności intelektualnej

Marta Grabiec

Mogą Cię zainteresować

13.07.2023

Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED

Kolejny raz  doradzaliśmy grupie LUX MED w kolejnej inwestycji – tym razem w Orthos Szpital Wielospecjalistyczny w Komorowicach pod Wrocławiem. Nasze wsparcie miało kom...

Case studies
Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED

05.07.2023

Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki

Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki realizowanej w trybie przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB) oraz zw...

Case studies
Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!