Doradzaliśmy spółce Wirtualna Polska Media w transakcji nabycia AutoCentrum.pl

30.10.2019 Case studies Fuzje i przejęcia Prawo korporacyjne

tygrys

Z przyjemnością informujemy, że wspieraliśmy  spółkę Wirtualna Polska Media (należącą do grupy kapitałowej Wirtualna Polska) w transakcji nabycia 100% akcji spółki AutoCentrum.pl od Grupy Oponeo.

AutoCentrum.pl jest firmą działającą w obszarze nowych mediów. Prowadzi m.in. motoryzacyjny portal internetowy AutoCentrum.pl, który został stworzony w oparciu o ideę „użytkownicy dla użytkowników”. Publikowane są w nim różnego rodzaju treści o tematyce motoryzacyjnej: wiadomości, opinie, testy (także w formie wideo) i ogłoszenia.

Grupa Oponeo funkcjonuje w branży e-commerce i zajmuje się sprzedażą detaliczną części i akcesoriów do pojazdów samochodowych (głównie opon i felg) przez internet przy wykorzystaniu polskich i zagranicznych witryn internetowych (w tym m.in. serwisu oponeo.pl) oraz narzędzi informatycznych wspomagających sprzedaż.

Nasze doradztwo obejmowało kompleksową obsługę prawną, w tym przeprowadzenie due diligence, przygotowanie dokumentacji transakcyjnej i pomoc w udanym zamknięciu transakcji.

„Cieszymy się, że mogliśmy wspomóc Wirtualną Polskę przy kolejnej inwestycji w segmencie motoryzacyjnym. Była to wymagająca transakcja pod względem dokumentacyjnym i negocjacyjnym, dlatego tym bardziej jesteśmy zadowoleni z jej pozytywnego zakończenia”

– mówi Michał Bochowicz, partner, adwokat

Prawnicy zaangażowani w projekt

bado 1 772x1158

Małgorzata Badowska

Partner
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Bankowość i Finanse

Małgorzata Badowska
13. Michal Bochowicz 772x1158

Michał Bochowicz

Partner
Adwokat

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Prawo korporacyjne

Michał Bochowicz
4. Marta Grabiec 1 772x1158

Marta Grabiec

Of Counsel
Radca prawny

Prawo własności intelektualnej

Marta Grabiec

Mogą Cię zainteresować

12.07.2024

Doradzaliśmy Cavatina Holding S.A. przy ofercie publicznej obligacji o łącznej wartości 25 mln PLN!

Doradzaliśmy Cavatina Holding S.A. przy ofercie publicznej obligacji  o łącznej wartości 25 mln PLN! Cavatina Holding S.A. przeprowadziła pierwszą emisję obligacji w ...

Case studies
Doradzaliśmy Cavatina Holding S.A. przy ofercie publicznej obligacji o łącznej wartości 25 mln PLN!

12.07.2024

Doradzaliśmy Elemental Strategic Metals

Doradzaliśmy Elemental Strategic Metals z siedzibą w Grodzisku Mazowieckim przy zamknięciu transakcji utworzenia spółki joint venture Elemental Strategic Metals wspólnie...

Case studies
Doradzaliśmy Elemental Strategic Metals
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!

tygrys