Kancelaria GESSEL doradzała Polimex Mostostal S.A. w przejęciu Instal-Lublin S.A.

19.04.2021 Case studies Fuzje i przejęcia

Kancelaria GESSEL świadczyła kompleksową pomoc prawną na rzecz Polimex Mostostal S.A. w transakcji nabycia 100% akcji spółki Instal-Lublin S.A., rozszerzając tym samym ofertę grupy kapitałowej o usługi z branży instalacyjnej.

Polimex-Mostostal nabył 100% akcji spółki od jej syndyka (syndyk masy upadłości PartnerBud w upadłości) za kwotę 1,22 mln złotych.

Doradztwo miało kompleksowy charakter i obejmowało każdy etap transakcji, w szczególności: due diligence,  prace nad dokumentacją transakcyjną, negocjacje oraz zamknięcie transakcji.

Polimex-Mostostal S.A. jest firmą inżynieryjno-budowlaną, aktywną na rynku od 1945 roku. Wraz ze spółkami tworzącymi GK Polimex, realizuje usługi na zasadach generalnego wykonawstwa dla wielu branż przemysłu, w tym energetyki, chemii, przemysłu rafineryjno-petrochemicznego czy ochrony środowiska.

Instal-Lublin S.A. jest jedną z największych firm instalacyjnych w Polsce specjalizujących się w usługach związanych z realizacją prac w obiektach, takich jak hale przemysłowe, kompleksy mieszkaniowe, biurowe oraz użyteczności publicznej. Zakres usług obejmuje montaż instalacji grzewczych, wentylacyjnych, klimatyzacyjnych, sanitarnych, technologicznych, jak również zewnętrzne sieci wodne, kanalizacyjne, cieplne i gazowe wraz z projektowaniem.

Prawnicy zaangażowani w projekt

Maciej Kożuchowski

Partner
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Prawo energetyczne

Maciej Kożuchowski

Karolina Krzal-Kwiatkowska

Managing Associate
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Prawo konkurencji i prawo konsumenckie

Karolina Krzal-Kwiatkowska

Mogą Cię zainteresować

16.02.2024

Doradzaliśmy ANWIN S.A.

W dniu 15 lutego 2024 r. Prezes UOKiK wydał zgodę na nabycie przez naszego wieloletniego klienta – ANWIM S.A. - części firmy Elbah II (właściciel stacji paliw). Przedmi...

Case studies
Doradzaliśmy ANWIN S.A.

14.02.2024

Doradzaliśmy wspólnikom i założycielom grupy PROFIT4YOU

Doradzaliśmy wspólnikom i założycielom grupy PROFIT4YOU w transakcji sprzedaży firmy na rzecz funduszu TEP Capital. Ze strony GESSEL projekt prowadził Maciej Kożuchowsk...

Case studies
Doradzaliśmy wspólnikom i założycielom grupy PROFIT4YOU
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!