Prezes UOKIK wydał zgodę na przejęcie kontroli nad Rafako S.A.

23.05.2022 Case studies Prawo konkurencji i prawo konsumenckie

Reprezentowaliśmy MS GALLEON AG w postępowaniu przed Prezesem UOKIK w sprawie wyrażenia zgody na koncentrację polegającą na przejęciu kontroli nad Spółką Rafako SA i jej podmiotami zależnymi.

Reprezentowaliśmy MS GALLEON AG w postępowaniu przed Prezesem UOKIK w sprawie wyrażenia zgody na koncentrację polegającą na przejęciu kontroli nad Spółką Rafako SA i jej podmiotami zależnymi oraz koordynowała zgłoszenie zamiaru koncentracji w serbskim organie ochrony konkurencji.

To kolejny projekt realizowany przez podmioty należące do grupy Pana Michała Sołowowa, który ma na celu zmniejszenie poziomu emitowanych spalin w przemyśle. Wdraża tym samym założenia Europejskiego Zielonego Ładu, tj. strategii, której celem jest osiągnięcie do 2050 r. przez państwa członkowskie Unii Europejskiej neutralności klimatycznej.

Rafako S.A. zakończyło już proces restrukturyzacji, ale chcąc utrzymać się na rynku musi wchodzić w nowe obszary energetyki i oferować produkty i usługi, które znajdą zastosowanie na rynku, stąd też konieczna jest zmiana modelu biznesowego, a zapewnienie przez MS Galleon finansowania Rafako S.A.  umożliwi wzmocnienie procesu transformacji energetycznej Polski.

Prace zespołu nadzorowała Bernadeta Kasztelan – Świetlik a dokumenty przygotowały Karolina Krzal – Kwiatkowska i Karolina Olszewska.

Prawnicy zaangażowani w projekt

Bernadeta Kasztelan-Świetlik

Partner
Radca Prawny

Prawo konkurencji i prawo konsumenckie | Compliance

Bernadeta Kasztelan-Świetlik

Karolina Krzal-Kwiatkowska

Managing Associate
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Prawo konkurencji i prawo konsumenckie

Karolina Krzal-Kwiatkowska

Karolina Olszewska

Senior Associate

Prawo konkurencji i prawo konsumenckie

Karolina Olszewska

Mogą Cię zainteresować

16.02.2024

Doradzaliśmy ANWIN S.A.

W dniu 15 lutego 2024 r. Prezes UOKiK wydał zgodę na nabycie przez naszego wieloletniego klienta – ANWIM S.A. - części firmy Elbah II (właściciel stacji paliw). Przedmi...

Case studies
Doradzaliśmy ANWIN S.A.

14.02.2024

Doradzaliśmy wspólnikom i założycielom grupy PROFIT4YOU

Doradzaliśmy wspólnikom i założycielom grupy PROFIT4YOU w transakcji sprzedaży firmy na rzecz funduszu TEP Capital. Ze strony GESSEL projekt prowadził Maciej Kożuchowsk...

Case studies
Doradzaliśmy wspólnikom i założycielom grupy PROFIT4YOU
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!