Wspieraliśmy 1C Entertainment S.A. przy transakcji sprzedaży akcji spółki

02.03.2022 Case studies Fuzje i przejęcia

Zapewniliśmy kompleksową obsługę prawną w transakcji sprzedaży większościowego pakietu akcji spółki 1C Entertainment S.A. na rzecz globalnej korporacji Tencent.

Nasze wsparcie obejmowało doradztwo prawne na rzecz Spółki i jej polskich akcjonariuszy mniejszościowych w procesie negocjacji dokumentacji transakcyjnej, oraz doradztwo z zakresu prawa antymonopolowego, a także koordynację zamknięcia transakcji. Projekt prowadzony był przez Karola Sokoła, partnera.

Zamknięcie transakcji nastąpiło w połowie listopada, a jej upublicznienie w lutym 2022 roku.

1C Entertainment S.A. to międzynarodowa grupa kapitałowa z siedzibą w Warszawie. Grupa współpracuje z największymi producentami gier wideo we wszystkich obszarach działalności oraz realizuje własne projekty deweloperskie i wydawnicze. Najważniejsze spółki Grupy 1C Entertainment to Cenega zajmująca się dystrybucją gier wideo, produkcją i sprzedażą odzieży i gadżetów związanych z filmami i grami, Muve świadcząca usługi cyfrowej dystrybucji gier, prowadząca sklepy internetowe z grami i gadżetami, Qloc, światowej klasy firma oferująca specjalistyczne usługi dla branży gier wideo (takie jak usługi programistyczne, testy i lokalizacja) i 1C Online Games, wydawca i producent gier przeznaczonych na wszystkie platformy.

Tencent jest międzynarodową korporacją inwestycyjną, jedną z największych firm internetowych i technologicznych, a także największą firmą z branży gier i mediów społecznościowych na świecie. Jego liczne usługi obejmują sieci społecznościowe, muzykę, portale internetowe, e-commerce, gry mobilne, usługi internetowe, systemy płatności, smartfony i gry online dla wielu graczy, które należą do największych i najbardziej popularnych na świecie.

 

Mogą Cię zainteresować

04.05.2023

Doradzaliśmy wspólnikom Ladros w procesie pozyskania inwestora strategicznego – Chefs Culinar

Zespół naszej kancelarii świadczył usługi doradztwa prawnego na rzecz Ladros i jego wspólników w procesie przygotowania, negocjacji i zawarcia dokumentacji transakcji. Z...

Case studies
Doradzaliśmy wspólnikom Ladros w procesie pozyskania inwestora strategicznego – Chefs Culinar

27.04.2023

Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji BNP Paribas w Polsce

Doradzaliśmy BNP Paribas Bank Polska S.A. w kolejnej inwestycji – tym razem w Led Labs S.A. – producenta wysokiej jakości oświetlenia led. Nasze wsparcie miało kompleks...

Case studies
Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji BNP Paribas w Polsce
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!