Wspieraliśmy 1C Entertainment S.A. przy transakcji sprzedaży akcji spółki

02.03.2022 Case studies Fuzje i przejęcia

Zapewniliśmy kompleksową obsługę prawną w transakcji sprzedaży większościowego pakietu akcji spółki 1C Entertainment S.A. na rzecz globalnej korporacji Tencent.

Nasze wsparcie obejmowało doradztwo prawne na rzecz Spółki i jej polskich akcjonariuszy mniejszościowych w procesie negocjacji dokumentacji transakcyjnej, oraz doradztwo z zakresu prawa antymonopolowego, a także koordynację zamknięcia transakcji. Projekt prowadzony był przez Karola Sokoła, partnera.

Zamknięcie transakcji nastąpiło w połowie listopada, a jej upublicznienie w lutym 2022 roku.

1C Entertainment S.A. to międzynarodowa grupa kapitałowa z siedzibą w Warszawie. Grupa współpracuje z największymi producentami gier wideo we wszystkich obszarach działalności oraz realizuje własne projekty deweloperskie i wydawnicze. Najważniejsze spółki Grupy 1C Entertainment to Cenega zajmująca się dystrybucją gier wideo, produkcją i sprzedażą odzieży i gadżetów związanych z filmami i grami, Muve świadcząca usługi cyfrowej dystrybucji gier, prowadząca sklepy internetowe z grami i gadżetami, Qloc, światowej klasy firma oferująca specjalistyczne usługi dla branży gier wideo (takie jak usługi programistyczne, testy i lokalizacja) i 1C Online Games, wydawca i producent gier przeznaczonych na wszystkie platformy.

Tencent jest międzynarodową korporacją inwestycyjną, jedną z największych firm internetowych i technologicznych, a także największą firmą z branży gier i mediów społecznościowych na świecie. Jego liczne usługi obejmują sieci społecznościowe, muzykę, portale internetowe, e-commerce, gry mobilne, usługi internetowe, systemy płatności, smartfony i gry online dla wielu graczy, które należą do największych i najbardziej popularnych na świecie.

 

Mogą Cię zainteresować

29.11.2023

Doradzaliśmy wspólnikom spółki User.com sp. z o.o. oraz spółce Vercom S.A.

Doradzaliśmy wspólnikom spółki User.com sp. z o.o., tj.: Grzegorzowi Warzecha – założycielowi, oraz spółce Vercom S.A. – będącej inwestorem finansowym, przy transakcji d...

Case studies
Doradzaliśmy wspólnikom spółki User.com sp. z o.o. oraz spółce Vercom S.A.

28.11.2023

Doradzaliśmy spółce Webcon przy inwestycji funduszu MCI

Kancelaria GESSEL dostarczała wsparcia prawno-podatkowego firmie Webcon oraz jej założycielom przy inwestycji funduszu MCI, który nabył 65,05 proc. udziałów spółki Webco...

Case studies
Doradzaliśmy spółce Webcon przy inwestycji funduszu MCI
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!