Wspieraliśmy 1C Entertainment S.A. przy transakcji sprzedaży akcji spółki

02.03.2022 Case studies Fuzje i przejęcia

Zapewniliśmy kompleksową obsługę prawną w transakcji sprzedaży większościowego pakietu akcji spółki 1C Entertainment S.A. na rzecz globalnej korporacji Tencent.

Nasze wsparcie obejmowało doradztwo prawne na rzecz Spółki i jej polskich akcjonariuszy mniejszościowych w procesie negocjacji dokumentacji transakcyjnej, oraz doradztwo z zakresu prawa antymonopolowego, a także koordynację zamknięcia transakcji. Projekt prowadzony był przez Karola Sokoła, partnera.

Zamknięcie transakcji nastąpiło w połowie listopada, a jej upublicznienie w lutym 2022 roku.

1C Entertainment S.A. to międzynarodowa grupa kapitałowa z siedzibą w Warszawie. Grupa współpracuje z największymi producentami gier wideo we wszystkich obszarach działalności oraz realizuje własne projekty deweloperskie i wydawnicze. Najważniejsze spółki Grupy 1C Entertainment to Cenega zajmująca się dystrybucją gier wideo, produkcją i sprzedażą odzieży i gadżetów związanych z filmami i grami, Muve świadcząca usługi cyfrowej dystrybucji gier, prowadząca sklepy internetowe z grami i gadżetami, Qloc, światowej klasy firma oferująca specjalistyczne usługi dla branży gier wideo (takie jak usługi programistyczne, testy i lokalizacja) i 1C Online Games, wydawca i producent gier przeznaczonych na wszystkie platformy.

Tencent jest międzynarodową korporacją inwestycyjną, jedną z największych firm internetowych i technologicznych, a także największą firmą z branży gier i mediów społecznościowych na świecie. Jego liczne usługi obejmują sieci społecznościowe, muzykę, portale internetowe, e-commerce, gry mobilne, usługi internetowe, systemy płatności, smartfony i gry online dla wielu graczy, które należą do największych i najbardziej popularnych na świecie.

 

Mogą Cię zainteresować

09.04.2024

Doradzaliśmy Elemental Strategic Metals w transakcji utworzenia joint-venture z Ascend Elements

Zapewniliśmy kompleksową obsługę prawną dla Elemental Strategic Metals sp. z o.o. z siedzibą w Grodzisku Mazowieckim, spółkę z Grupy Elemental, w transakcji utworzenia j...

Case studies
Doradzaliśmy Elemental Strategic Metals w transakcji utworzenia joint-venture z Ascend Elements

02.04.2024

Doradzaliśmy Cavatina Holding S.A. przy ustanowieniu bezprospektowego programu emisji obligacji

Doradzaliśmy Cavatina Holding S.A. przy ustanowieniu bezprospektowego programu emisji obligacji o maksymalnej wartości 50 mln PLN oraz przy ofercie publicznej obligacji ...

Case studies
Doradzaliśmy Cavatina Holding S.A. przy ustanowieniu bezprospektowego programu emisji obligacji
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!