Kultura i nauka to jedne z najbardziej negatywnie dotkniętych przez obecną pandemię obszarów życia.

Długotrwałe zamknięcia spowodowane lockdownami, ograniczone finansowanie sprawiają, że jednostki funkcjonujące w tym obszarze walczą o przetrwanie, dlatego nie ma lepszego momentu na wsparcie kultury.

Dzisiaj stoimy w obliczu wielu wyzwań, każde z nich jest w określonym kontekście istotne. My chcemy skupić się na wspieraniu kultury i sztuki. To po nią sięgnęliśmy jako pierwszą w chwili ogłoszenia pierwszego lockdownu, wykorzystując łącza internetowe. I to do niej  chcemy wyjść w wymiarze materialnym i fizycznym, kiedy wszelkie ograniczenia się skończą. Potrzebujemy jej do budowania poczucia sensu, swojej tożsamości i wspólnoty. Czyli czegoś więcej ponad zwykłą wegetację.

 

Przekaż swój 1% na Fundację GESSEL dla Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki!

 

 

Od 2018 roku Fundacja GESSEL dla Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki jest organizacją pożytku publicznego.

Od ponad 6 lat wspiera młodych badaczy, którzy swoje idee, pomysły i projekty realizują w obszarze badań nad współczesną kulturą. Fundacja popularyzuje dokonania młodych magistrantów i doktorantów na arenie polskiej i międzynarodowej.

Dzięki zebranym funduszom możemy przyznawać stypendia doktoranckie oraz nagradzać prace magisterskie, przez co wspieramy polską naukę i upowszechniamy kulturę.

W czasie swojej działalności nagrodziliśmy piętnastu stypendystów, którym umożliwiliśmy rozwój i kontynuację badań.

 

Jak przekazać swój 1%?

W odpowiedniej rubryce formularza PIT wpisz nr KRS naszej Fundacji: 0000451568

Oficjalny spis organizacji pożytku publicznego znajduje się na stronie: http://krs.ms.gov.pl