Kancelaria GESSEL kancelarią pierwszego wyboru w transakcjach w sektorze nowych technologii – aż 12 transakcji w 2020 roku!

25.01.2021 Aktualności

W 2020 roku w dalszym ciągu umacnialiśmy swoją mocną pozycję jako kancelarii aktywnej w transakcjach w sektorze nowych technologii. W tym roku doradzaliśmy podmiotom z tego sektora w aż 12 transakcjach! Udało nam się to pomimo przeciwności wynikających z globalnej pandemii.

Możemy powiedzieć, że jesteśmy kancelarią pierwszego wyboru dla inwestorów i przedsiębiorców poszukujących wsparcia w tym zakresie oraz jedną z najchętniej wybieranych kancelarii w regionie obsługujących transakcje tego typu!

Specjalizacja w transakcjach technologicznych jest naszą odpowiedzią na globalne trendy w transakcjach fuzji i przejęć i stanowi element naszej strategii na najbliższe lata. Cieszymy się, że nasi Klienci bez obaw powierzają nam nawet najbardziej skomplikowane projekty technologiczne – mówi Marcin Macieszczak, partner zarządzający Kancelarii GESSEL

Naszym celem jest dalsze umacnianie praktyki technologicznej GESSEL – dodaje Michał Bochowicz, managing associate, specjalizujący się w transakcjach technologicznych.

Jesteśmy gotowi na nowe wyzwania, które czekają na nas w tym roku!

Transakcje zrealizowane w 2020 roku:

 

apaczka en

Doradzaliśmy założycielom i większościowym wspólnikom spółki R2G Polska Sp. z o. o., działającej pod marką Apaczka (operator logistyczny na rynku przesyłek kurierskich, zajmujący się kompleksową obsługą przesyłek dla sklepów e-commerce, firm z sektora MŚP oraz klientów SOHO), w transakcji sprzedaży pakietu udziałów na rzecz spółki zależnej funduszu Abris CEE Mid-Market III LP, zarządzanego przez Abris Capital Partners Ltd.

 

10 300x300

Doradzaliśmy Alterium Holding Sp. z o.o., mniejszościowemu akcjonariuszowi MZN Property S.A., w transakcji zakończonej ogłoszeniem wezwania przez Ringier Axel Springer Media AG do zapisywania się na sprzedaż 100% akcji MZN Property S.A.
MZN Property dostarcza kompleksowe usługi i narzędzia FinTech dla branży nieruchomości m.in. platformę technologiczno-finansową umożliwiającą wyszukiwanie, finansowanie i dokonywanie transakcji na rynku nieruchomości oraz serwisów z ogłoszeniami dot. nieruchomości m.in. Morizon.pl, narzędziami do porównywania i procesowania kredytów hipotecznych, gotówkowych i firmowych – Lendi.pl oraz FinPack.

 infakt

Świadczyliśmy kompleksowe usługi doradcze na rzecz założycieli i większościowych wspólników spółki inFakt Sp. z o.o., najważniejszego dostawcy narzędzi i usług do prowadzenia księgowości online na polskim rynku, w transakcji, w wyniku której polska spółka dołączy do międzynarodowej grupy Visma, zrzeszającej podmioty dostarczające oprogramowanie i rozwiązania technologiczne m.in. dla księgowości.

 

simple

Świadczyliśmy kompleksową obsługę prawną dla spółki Simple S.A.i jej kluczowych akcjonariuszy przy zawarciu umowy inwestycyjnej dotyczącej sprzedaży akcji Spółki w ramach wezwania, które zostało ogłoszone przez Total Specific Solutions, podmiot z grupy Constellation Software Inc. Simple jest firmą z branży IT z ponad 30-letnim doświadczeniem i bogatym portfolio innowacyjnych systemów informatycznych kompleksowo wspomagających zarządzanie.

 

motionvfx

 

Zapewnialiśmy kompleksowe usługi doradcze na rzecz właściciela MotionVFX – globalnego lidera w tworzeniu templatów i pluginów do oprogramowania Final Cut Pro oraz Apple Motion, w transakcji sprzedaży biznesu na rzecz Nextline (była to pierwsza w Polsce transakcja z udziałem search fund’u, podmiotu dokonującego wykupu menedżerskiego przy wsparciu globalnych inwestorów).

 

veracomp

 

Zapewnialiśmy kompleksową obsługę prawną transakcji sprzedaży przedsiębiorstwa spółki Veracomp S.A., dystrybutora rozwiązań teleinformatycznych realizującego model dystrybucji z wartością dodaną, na rzecz grupy Exclusive Networks

 

antende

 

Zapewnialiśmy kompleksowe usługi doradcze na rzecz grupy współinwestorów Custodia Capital w inwestycji w spółkę Atende Software sp. z o.o., będącej jednym z wiodących dostawców rozwiązań technologicznych na rynku telewizji internetowej oraz cyberbezpieczeństwa, wchodzącej w skład grupy kapitałowej Atende, jednej z czołowych grup kapitałowych w polskim sektorze IT.

 

nebtune labs

 

Doradzaliśmy luksemburskiemu funduszowi btov Partners w inwestycji w spółkę Neptune Labs – producenta software’u wspierającego data scientists w zakresie poprawy efektywności rozwoju modeli uczenia maszynowego (machine learning). 

 

1

 

Wspieraliśmy OEX S.A. – czołowego polskiego dostawcę usług i technologii w obszarze sprzedaży i obsługi klienta, w inwestycji w spółkę iPOS S.A. – twórcę pierwszego polskiego kasoterminala, łączącego funkcje urządzenia fiskalnego i terminala płatniczego.

 

aether biomedical

Reprezentowaliśmy Sunfish Partners w rundzie inwestycyjnej, w ramach której fundusz razem z Chiratae Ventures i Joyance Partners, zainwestowali w Aether Biomedical, firmę zajmującą się robotyką medyczną, specjalizującą się w przetwarzaniu biosygnałów i kończyn bionicznych dla osób po amputacji kończyn górnych.

 

sonarhome

Doradzaliśmy w rundzie finansowania startupu SonarHome, działającego w sektorze iBuyingu w Polsce.

 

depilacja

Wspieraliśmy prywatnego inwestora przy inwestycji w spółkę Depilacja.pl (która prowadzi sieć salonów depilacji laserowej w Polsce i Wielkiej Brytanii, opracowała własny model lasera oraz pracuje nad oprogramowaniem AI, który ma w przyszłości zrewolucjonizować sektor beauty).

 

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

08.05.2024

Zostaliśmy członkiem Niderlandzko-Polskiej Izby Handlowej!

Dołączenie do tej prestiżowej organizacji to dla nas ogromne wyróżnienie i okazja do dalszego rozwoju naszych międzynarodowych relacji biznesowych. Jesteśmy dumni, że m...

Aktualności
Zostaliśmy członkiem Niderlandzko-Polskiej Izby Handlowej!

16.04.2024

Doradzaliśmy Depilacja.pl w transakcji dotyczącej nabycia większościowego pakietu udziałów Yasumi Polska

Nasze doradztwo miało charakter kompleksowy i obejmowało wszystkie etapy transakcji, w tym badanie prawne due diligence, przygotowanie i negocjacje dokumentacji transakc...

Aktualności
Doradzaliśmy Depilacja.pl w transakcji dotyczącej nabycia większościowego pakietu udziałów Yasumi Polska
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!

tygrys