Alians Kancelarii GESSEL oraz Mec. Dariusza Okolskiego / Praktyka nieruchomościowa GESSEL

03.10.2018 Aktualności

Kancelaria GESSEL od 25 lat działa na polskim rynku usług prawnych. Świadczymy doradztwo w niemal wszystkich obszarach prawa. Praktyka nieruchomości jest to dział, w którym od lat prowadzimy projekty, jednak wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku i naszych Klientów dziś wzmacniamy ją bardzo mocno – nawiązując partnerstwo z nieruchomościowym autorytetem Panem mecenasem Dariuszem Okolskim, uznanym ekspertem w zakresie doradztwa prawnego i podatkowego dla branży nieruchomości oraz pojętych szeroko nieruchomościowych procesów inwestycyjnych.

Zasadniczym celem aliansu jest jeszcze sprawniejsze i jeszcze lepsze świadczenie usług doradztwa prawnego przez Kancelarię GESSEL poprzez połączenie sił oraz kompetencji, a tym samym realizowanie wobec naszych Klientów jeszcze bardziej kompleksowej, fachowej, dynamicznej i merytorycznej obsługi wszelkich zagadnień i procesów nieruchomościowych. Pan mec. Dariusz Okolski współpracował będzie z działem nieruchomości Kancelarii GESSEL, którym kierują i który współtworzą wspólnicy Kancelarii Aldona Pietrzak, Piotr Schramm oraz Christian Schmidt.

Piotr Schramm, wspólnik Kancelarii GESSEL:

„Zdecydowaliśmy się na podjęcie współpracy z mecenasem Okolskim z kilku powodów. Przede wszystkim, jest to wybitny specjalista w zakresie prawa obrotu nieruchomościami oraz prawa budowlanego. Współpraca z mecenasem Okolskim wzmocni nasze kompetencje w obszarach związanych z branżą budowalną i nieruchomości. Dodatkowo, partnerstwo pomoże nam sprostać rosnącemu wciąż na polskim rynku popytowi na doradztwo prawne w tym obszarze.”

Dariusz Okolski, adwokat, radca prawny

Adwokat, radca prawny. Absolwent  Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, studiów podyplomowych na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Tübingen, studium prawa porównawczego na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Strasburgu oraz studium prawa amerykańskiego na Wydziale Prawa Uniwersytetu DePaul w Chicago. Współpracował z międzynarodowymi kancelariami prawniczymi w Polsce oraz za granicą – Altheimer&Gray, Clifford Chance, Haarmann Hemmelrath. Był Dyrektorem Departamentu Prawnego w Skanska Polska oraz w firmie deweloperskiej Blue City. Specjalista w zakresie prawa zobowiązań, prawa obrotu nieruchomościami, umów o roboty budowlane oraz umowy konsorcjum. Arbiter Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie. W okresie ostatnich kilkunastu lat doradzał polskim i międzynarodowym przedsiębiorcom, w tym m.in. firmom deweloperskim, instytucjom z sektora usług finansowych (ubezpieczyciele, firmy pośrednictwa ubezpieczeniowego oraz brokerskie, firmy leasingowe), medycznym oraz producentom branży spożywczej. Zajmuje się również prowadzeniem skomplikowanych spraw spornych. Posługuje się biegle językiem angielskim oraz niemieckim.

 

Aldona Pietrzak

a.pietrzak@gessel.pl

Piotr Schramm

p.schramm@gessel.pl

Christian Schmidt

c.schmidt@gessel.pl

  

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

19.02.2024

Chambers Global 2024

Z przyjemnością informujemy, że nasza firma oraz poszczególni eksperci po raz kolejny zostali wyróżnieni przez wydawnictwo Chambers & Partners w tegorocznej edycji „...

Aktualności
Chambers Global 2024

06.02.2024

Diamenty Forbesa 2024

Diament Forbesa 2024 dla GESSEL! Jesteśmy dumni, że po raz kolejny otrzymaliśmy tak zacną nagrodę. Oznacza ona uznanie siły, zdolności budowania wartości i jakości...

Aktualności
Diamenty Forbesa 2024
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!