Artur Kruszewski doktorem nauk prawnych

08.11.2018 Aktualności

Z przyjemnością informujemy, że radca prawny w Kancelarii GESSEL Artur Kruszewski w dniu 5 listopada 2018 r. uzyskał tytuł doktora nauk prawnych. Jego praca doktorska zatytułowana: „Forma dokumentowa oświadczenia woli” została napisana pod kierunkiem naukowym prof. Krzysztof Pietrzykowskiego w Instytucie Prawa Cywilnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Rozprawę zrecenzowali prof. Jacek Gołaczyński i prof. Maciej Gutowski.

Rozprawa jest poświęcona aktualnym zagadnieniom dotyczącym nowej formy składania oświadczeń woli, wprowadzonej do Kodeksu cywilnego po latach kontrowersji i sporów w piśmiennictwie związanych z potrzebą dostosowania wymogów formalnych do powszechnej informatyzacji i elektronizacji – formy dokumentowej. W rozprawie przeanalizowano nie tylko różne regulacje polskie, związane ze składaniem oświadczeń woli w postaci elektronicznej, lecz także zestawiono je z prawem obcym, jak § 126b niemieckiego kodeksu cywilnego, czy aktami modelowymi, w tym Draft Common Frame of Reference.

Artur Kruszewski jest radcą prawnym w Kancelarii GESSEL. Specjalizuje się w prawie spółek oraz cywilnoprawnej obsłudze spółek kapitałowych. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje m.in. doradztwo prawne w zakresie obsługi korporacyjnej przedsiębiorców, negocjowanie i opiniowanie umów prawa cywilnego oraz udział w badaniach typu due diligence.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

14.09.2023

Nasza kancelaria została po raz kolejny rekomendowana w międzynarodowym rankingu IFLR1000 2023

Nasza kancelaria została po raz kolejny rekomendowana w międzynarodowym rankingu IFLR1000 2023 w kategoriach M&A, Capital markets: Equity, Capital markets: Debt. In...

Aktualności
Nasza kancelaria została po raz kolejny rekomendowana w międzynarodowym rankingu IFLR1000 2023

11.08.2023

Transakcja Sescom S.A. w finale konkursu Thames Valley Dealmakers Awards 2023

Transakcja sprzedaży  100% udziałów w spółce PCB Technical Solutions Limited na rzecz spółki Sescom SA, której byliśmy doradzą w tym procesie,  jest w finale w prestiżow...

Aktualności
Transakcja Sescom S.A. w finale konkursu Thames Valley Dealmakers Awards 2023
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!