Awanse w Kancelarii GESSEL

08.02.2018 Aktualności

W związku z dynamicznym rozwojem Kancelarii GESSEL z przyjemnością informujemy, że na stanowisko managing associate awansowali: Natalia Jodłowska, radca prawny w zespole arbitrażowym, kierowanym przez dr. Beatę Gessel – Kalinowską vel Kalisz, oraz dwaj członkowie zespołu M&A oraz bankowości i finansów kierowanego przez Mec. Małgorzatę Badowską – Karol Sokół, adwokat oraz Michał Bochowicz, adwokat.

Natalia Jodłowska specjalizuje się w postępowaniach arbitrażowych i sądowych z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa cywilnego. Reprezentuje polskie i zagraniczne podmioty w krajowych i międzynarodowych postępowaniach arbitrażowych, w postępowaniach przed sądami powszechnymi i administracyjnymi oraz organami administracji publicznej. Wielokrotnie pełniła funkcję sekretarza administracyjnego trybunałów arbitrażowych w polskich i międzynarodowych postępowaniach arbitrażowych. Z kancelarią GESSEL związana od 2012 roku.

„Natalia jest wchodzącą gwiazdą  arbitrażu. Arbitraż to nie tylko wiedza (każdy prawnik musi ją mieć), niestandardowe podejście do rozwiązywania problemów (każdy w GESSEL musi to mieć), ale to też koleżeńskość i poczucie humoru, dystans do siebie i innych, erudycja, poczucie samospełnienia się w wykonywanej pracy i pomysłowość. GESSEL Arbitration Wall, znana aplikacja arbitrażowa, to też jej zasługa.”

Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz, Senior Partner

Karol Sokół specjalizuje się w transakcjach M&A na rynku prywatnym i publicznym, transakcjach finansowania i refinansowania, w tym przedsięwzięciach restrukturyzacyjnych oraz transakcjach na rynku funduszy inwestycyjnych. Z Kancelarią GESSEL związany od 2010 roku. W 2017 roku Karol doradzał m.in. przy transakcji sprzedaży udziałów w spółce Profim sp. z o.o. na rzecz funduszu zarządzanego przez Innova Capital; przy transakcji sprzedaży udziałów w spółce Fabryka Pił i Narzędzi Wapienica sp. z o.o., w tym sprzedaży znaku towarowego „Globus” przez Rawlplug S.A. 

Michał Bochowicz to także specjalista w transakcjach fuzji i przejęć, ze szczególnym uwzględnieniem współpracy z funduszami private equity i venture capital. Obsługiwał wielomilionowe transakcje doradzając zarówno sprzedającym, jak i kupującym na każdym etapie transakcji, począwszy od planowania struktury transakcji, poprzez przygotowanie dokumentacji transakcyjnej, pozyskanie finansowania, negocjacje, kończąc na finalizacji transakcji. Doradza przede wszystkim klientom z branży finansowej, lotniczej oraz nowych technologii. Michał doradza nie tylko w transakcjach krajowych, ale również pomaga przedsiębiorcom w ekspansji przy przejmowaniu podmiotów zagranicznych, w tym w ramach prywatyzacji. Od dawna jest zaangażowany we współpracę ze start-upami oraz funduszami venture capital będąc członkiem zespołu GESSEL Tech. Z kancelarią GESSEL związany od 2015 roku. W 2017 roku Michał doradzał m.in. właścicielom grupy Avia Prime przy inwestycji funduszu Hartenberg Holding, właścicielom Inelo i OCRK przy transakcji sprzedaży udziałów na rzecz Innova Capital oraz grupie Przelewy24 przy nawiązywaniu aliansu z Currency One S.A., a także Bankowi BGŻ BNP Paribas przy realizacji inwestycji w ramach Biura Inwestycji Kapitałowych.

Ogromnie cieszę się, że mogę być świadkiem promocji dwóch niezwykle zdolnych prawników, jakimi są Michał i Karol, zwłaszcza, że na co dzień bardzo blisko współpracujemy. Każdy z nich ma nieco inny profil osobowościowy, ale obaj są bardzo zdolni i niezwykle profesjonalni. Obaj świetnie sprawdzają się także w roli liderów zespołu transakcyjnego. Głęboko wierzę, że ich awans przyczyni się do dalszego rozwoju zarówno naszego zespołu, jak i całej Kancelarii GESSEL. 

Małgorzata Badowska, wspólnik

Natalia, Karol i Michał są doskonałymi prawnikami, wykazującymi oprócz doskonałych kompetencji prawniczych wysokie umiejętności menedżerskie przejawiające się łatwością we współpracy z zespołem oraz skutecznym prowadzeniem od A do Z skomplikowanych, wielowątkowych projektów, trudnych nie tylko ze względu na złożoną materię prawną, ale również skomplikowanych biznesowo. 

Marcin Macieszczak, wspólnik zarządzający

Kancelaria GESSEL powstała w 1993 roku. W skład zespołu wchodzi ok. 50 ekspertów specjalizujących się w różnych dziedzinach prawa w tym m.in. fuzje i przejęcia, rynki kapitałowe, arbitraż, prawo spółek, prawo podatkowe, prawo pracy, postępowania sądowe, prawo konkurencji, german desk, prawo własności intelektualnej, bankowość i finanse i inne. Kancelaria GESSEL i nasi prawnicy od lat otrzymują rekomendacje w krajowych i międzynarodowych rankingach w tym m.in. Rzeczpospolita, Chambers Europe, Legal 500, Expert Guide. W 2017 roku kancelaria otrzymała  tytuł Kancelaria Prawna Roku w konkursie „Diamenty Private Equity” organizowany przez  Executive Club i Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych.

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

16.04.2024

Doradzaliśmy Depilacja.pl w transakcji dotyczącej nabycia większościowego pakietu udziałów Yasumi Polska

Nasze doradztwo miało charakter kompleksowy i obejmowało wszystkie etapy transakcji, w tym badanie prawne due diligence, przygotowanie i negocjacje dokumentacji transakc...

Aktualności
Doradzaliśmy Depilacja.pl w transakcji dotyczącej nabycia większościowego pakietu udziałów Yasumi Polska

28.03.2024

Legal 500 – otrzymaliśmy wyróżnienia w międzynarodowym rankingu prawniczym!

Wyróżnienie indywidualne jako „Leading Individual” w kategorii Dispute Resolution otrzymała dr hab. Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz. Kancelaria i jej prawnicy są rek...

Aktualności
Legal 500 – otrzymaliśmy wyróżnienia w międzynarodowym rankingu prawniczym!
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!