Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz Honorowym Prezesem Sądu Arbitrażowego Lewiatan

10.04.2017 Aktualności

Z dniem 4 kwietnia br., dr Beata Gessel – Kalinowska vel Kalisz ustąpiła z funkcji Prezesa Sądu Arbitrażowego Lewiatan, jednocześnie została ustanowiona Prezesem Honorowym.

Dr Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz pełniła funkcję Prezesa Sądu Arbitrażowego Lewiatan od 2011 roku (wcześniej pełniła funkcję Wiceprezesa).

Jako Prezes Sądu Arbitrażowego Lewiatan, Dr Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz koncentrowała się na promocji Polski jako ośrodka międzynarodowego arbitrażu. Pod jej przywództwem, Sąd prowadził szereg inicjatyw propagujących arbitraż, między innymi serie szkoleń dla pełnomocników, prawników przedsiębiorstw oraz arbitrów organizowane we współpracy z Chartered Institute of Arbitrators (CIArb) czy np. dwustronne seminaria z Austrian Arbitration Association (ArbAut). Dr Gessel jest też pomysłodawczynią oraz przewodniczącą największej w regionie CEE konferencji, poświęconej arbitrażowi w transakcjach fuzji i przejęć. Konferencja „Dispute Resolution in M&A Transactions”, jest stałym wydarzeniem w międzynarodowych kręgach arbitrażowych, skupiającym co dwa lata około 250 uczestników z całego świata, ekspertów i specjalistów z dziedziny arbitrażu. Konferencja cieszy się wsparciem takich międzynarodowych organizacji arbitrażowych, jak ICC, AAA/ICDR, DIS, VIAC, i SIAC oraz ArbitralWomen, UBA i ABA. 

Czwarta edycja konferencji odbędzie się w Warszawie w dniach 18-19 maja br.

Pod przywództwem dr Beaty Gessel- Kalinowskiej vel Kalisz, Sąd Arbitrażowy Lewiatan stał się w 2012 roku pierwszym polskim sądem, który wdrożył przyśpieszoną procedurę Expedited Procedure Rules oraz sześciomiesięczny termin na wydanie wyroku. Inicjatywy podejmowane przez dr Gessel na rzecz propagowania arbitrażu znalazły odzwierciedlenie w komentarzu Chambers Global, według którego dr Beata Gessel – Kalinowska vel Kalisz „wprowadziła Polskę na międzynarodową scenę arbitrażową.”

Obecnie, dr Beata Gessel – Kalinowska vel Kalisz chciałaby skupić się na dynamicznie rozwijającej się praktyce arbitrażowej w kancelarii GESSEL oraz na pracy akademickiej.

Nowym Prezesem Sądu Arbitrażowego Lewiatan został Przemysław Schmidt, który związany był z Sądem Arbitrażowym Lewiatan od 2014 roku jako członek Komisji Arbitrażowej.

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

14.09.2023

Nasza kancelaria została po raz kolejny rekomendowana w międzynarodowym rankingu IFLR1000 2023

Nasza kancelaria została po raz kolejny rekomendowana w międzynarodowym rankingu IFLR1000 2023 w kategoriach M&A, Capital markets: Equity, Capital markets: Debt. In...

Aktualności
Nasza kancelaria została po raz kolejny rekomendowana w międzynarodowym rankingu IFLR1000 2023

11.08.2023

Transakcja Sescom S.A. w finale konkursu Thames Valley Dealmakers Awards 2023

Transakcja sprzedaży  100% udziałów w spółce PCB Technical Solutions Limited na rzecz spółki Sescom SA, której byliśmy doradzą w tym procesie,  jest w finale w prestiżow...

Aktualności
Transakcja Sescom S.A. w finale konkursu Thames Valley Dealmakers Awards 2023
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!