Biznes w czasie kryzysu – jednak dzieje się!

23.03.2020 Aktualności

W ostatnim czasie koronawirus opanował praktycznie każdą strefę naszego życia, ale my się nie poddajemy i staramy się działać w sposób niezakłócony! Dlatego jest nam niezwykle miło poinformować, że w ubiegłym tygodniu udało nam się przeprowadzić zaplanowane wcześniej closingi dwóch transakcji M&A!

W ubiegły poniedziałek w naszym biurze odbyło się zamknięcie transakcji sprzedaży Danwood S.A. – największego producenta domów gotowych w Niemczech i w Polsce, spółki portfelowej naszego stałego Klienta, jednej z największych firm private equity w Europie Środkowo-Wschodniej, funduszu Enterprise Investors, na rzecz GS Engineering & Construction z Korei Południowej. Transakcja o wartości 140 mln euro wygenerowała wpływy brutto dla funduszu w wysokości 238 mln euro, czyli rekordowy 9-krotny zwrot z zainwestowanego kapitału. Jest to transakcja o szczególnym znaczeniu dla nas, gdyż mieliśmy zaszczyt wspierać inwestycję funduszu Enterprise Investors w Danwood od samego początku – od nabycia spółki od Budimex S.A. w 2013 roku, poprzez wspieranie kluczowych działań, aż po wyjście z inwestycji. Więcej informacji o sprzedaży Danwood znajdą Państwo tutaj.

Z kolei koniec tygodnia zaowocował zamknięciem transakcji nabycia przez Polski Bank Komórek Macierzystych udziałów w tureckim banku komórek macierzystych. Więcej informacji o transakcji nabycia 70 proc. udziałów w nowo utworzonej spółce Famicord – Acibadem przez Polski Bank Komórek Macierzystych znajdą Państwo tutaj.

 

Bez wątpienia obecny czas nie jest łatwy i wpływa na praktycznie każdy aspekt działalności biznesowej. Ale jak widać na powyższych przykładach, nawet w czasie epidemii koronawirusa biznes może działać prawie as usual!

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

10.05.2023

WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar dotyczący funkcjonowania fundacji rodzinnej. Jeśli jesteś właścicielem polskiej firmy i planujesz sukcesję rodzinną, to to wyd...

Aktualności
WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

05.05.2023

Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów

14 dni od ogłoszenia w Monitorze Polskim wejdzie w życie nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, która wdroży do polskiego porządku prawnego m.in.  unij...

Aktualności
Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!