Relacja ze śniadania biznesowego organizowanego przez fundusz Sunfish Partners i Kancelarię GESSEL

13.04.2018 Aktualności

11 kwietnia odbyło się śniadanie biznesowe, zorganizowane przez Kancelarię GESSEL we współpracy z funduszem Sunfish Partners, inaugurujące projekt mający na celu stworzenie modelowej dokumentacji dla transakcji typu venture capital (VC).

Na spotkaniu zostały poruszone, m.in. takie kwestie jak brak jednolitych standardów dla transakcji VC i ustawodawstwa dedykowanego ekosystemowi start up’owemu w Polsce, założenia projektu, zakres dokumentacji transakcyjnej, która zostanie opracowana w ramach projektu, potencjalne korzyści wynikające z projektu, etc. Spotkanie poprowadził Max Moldenhauer, senior partner w Sunfish Partners oraz Michał Bochowicz, adwokat, managing associate w Kancelarii GESSEL.

Projekt ma na celu zaangażowanie środowiska venture capital, tj. polskich i zagranicznych inwestorów, start-upy, organizacje zrzeszające przedsiębiorców, państwowe instytucje rozwoju oraz środowisko prawnicze i wypracowanie przy wspólnych staraniach modelowej dokumentacji dla transakcji venture capital dostosowanej do potrzeb uczestników transakcji VC, wymogów związanych z finansowaniem środkami pochodzącymi z pomocy publicznej, ograniczeń wynikających z obowiązujących przepisów prawa i stosowanych standardów międzynarodowych. 

Wszystkich zainteresowanych do partycypowania w projekcie zachęcamy do kontaktu: m.bochowicz@gessel.pl 

Zapraszamy do zapoznania się z krótką fotorelacją ze spotkania:

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

19.02.2024

Chambers Global 2024

Z przyjemnością informujemy, że nasza firma oraz poszczególni eksperci po raz kolejny zostali wyróżnieni przez wydawnictwo Chambers & Partners w tegorocznej edycji „...

Aktualności
Chambers Global 2024

06.02.2024

Diamenty Forbesa 2024

Diament Forbesa 2024 dla GESSEL! Jesteśmy dumni, że po raz kolejny otrzymaliśmy tak zacną nagrodę. Oznacza ona uznanie siły, zdolności budowania wartości i jakości...

Aktualności
Diamenty Forbesa 2024
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!