Kancelaria GESSEL we współpracy ze Skandynawsko-Polską Izbą Gospodarczą zaprasza na śniadanie biznesowe "Prawo konkurencji - identyfikacja potencjalnych zagrożeń", które odbędzie się we wtorek 10 kwietnia 2018 o godzinie 9:00.

Celem tego spotkania jest przedstawienie ryzyka związanego z nieprzestrzeganiem polskiej ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów. W większości przypadków zagrożenia te są generowane przez niewiedzę. Trudno byłoby oczekiwać, by przedsiębiorca był ekspertem w każdej dziedzinie prawa, jednocześnie członkowie społeczności biznesowej powinni dążyć do podstawowej wiedzy prawnej, która umożliwi im przeprowadzanie podstawowej oceny ryzyka w odniesieniu do tego, kiedy ich działania mogą powodować ryzyko regulacyjne i / lub przyciągać kontrolę władz publicznych. Szczególnie biorąc pod uwagę, że w niektórych scenariuszach kara finansowa może zostać poniesiona nie tylko poprzez działanie, ale poprzez zaniechanie (nawet jeśli jest to tylko przypadek).

PROGRAM SPOTKANIA

09:00 - 09:15 Rejestracja gości

09:15 - 10:45 - Prawo konkurencji - identyfikacja potencjalnych zagrożeń

• Co musi wziąć pod uwagę podmiot dominujący na danym rynku?
• Jakich zachowań należy unikać wśród konkurentów?
• Czy przedsiębiorstwo może zabronić sprzedaży swoich produktów w Internecie?
• Czy musisz odpowiadać na pytania zadawane przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów? A co, jeśli to Urząd od rana puka do twoich drzwi?
• Kiedy należy złożyć planowane połączenie / przejęcie?

10:45 - 11:00 Pytania i odpowiedzi

Spotkanie poprowadzą:

Bernadeta Kasztelan-Świetlik
partner w Kancelarii GESSEL,
były Wiceprezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (2014-2017)
b.kasztelan@gessel.pl

oraz

Karolina Krzal
adwokat  
k.krzal@gessel.pl

Potwierdzić swój udział można do 6 kwietnia 2018 r za pośrednictwem strony internetowej SPCC www.spcc.pl, lub na na adres a.jasienczuk@gessel.pl

Spotkanie jest bezpłatne.