Dr Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz wyróżniona tytułem „Prawnik 30-lecia”
04.12.2018 Aktualności
Z przyjemnością informujemy, że dr Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz została wyróżniona prestiżowym tytułem „Prawnik 30-lecia”.
3 grudnia br. w Pałacu Sobańskich w Warszawie odbyła się uroczysta gala, na której zebrali się właściciele i partnerzy największych międzynarodowych i krajowych firm prawniczych działających w Polsce. W czasie gali członek prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej mec. Ziemisław Gintowt oraz dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie mec. Włodzimierz Chróścik wręczyli dr Beacie Gessel-Kalinowskiej vel Kalisz oraz 38 innym adwokatom, radcom prawnym i prawnikom zagranicznym tytuł „Prawnik 30-lecia”. Wyróżnienie przyznała kapituła działająca pod auspicjami Polskiego Związku Pracodawców Prawniczych oraz dziennika Rzeczpospolita.
Tytuł ten jest szczególną formą uhonorowania wybitnych prawników korporacyjnych, którzy po 1989r. mieli wkład w budowę rynku usług prawniczych, zakładali lub współtworzyli kancelarie, a równocześnie swoją pracą naukową, społeczną lub na rzecz instytucji Państwa przyczynili się do rozwoju prawodawstwa, polskiej gospodarki i zasad rynkowych.
Dr Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz założyła w 1993 r. kancelarię GESSEL, którą przez 23 lata kierowała jako wspólnik zarządzający. Była pierwszą w Polsce kobietą zarządzającą dużą kancelarią prawną. Brała udział w procesie transformacji polskiej gospodarki od samego początku, obsługując pionierskie w Polsce transakcje fuzji i przejęć. Budowała od podstaw prawne fundamenty branży private equity (PE/ VC Funds), do dziś pełniąc funkcję przewodniczącej Komisji Rewizyjnej Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych.
Dr Beata Gessel-Kalinowska od 20 lat jest cenionym w Polsce i za granicą arbitrem. Od 2015 r. jest członkiem Międzynarodowego Sądu Arbitrażowego ICG w Paryżu reprezentującym Polskę, a w tym roku została powołana na stanowisko wiceprezesa ICG Central and Eastern European Arbitration Group. W latach 2011-2017 pełniła funkcję prezesa, w 2017 r. została honorowym prezesem Sądu Arbitrażowego Lewiatan. Jako wiceprezes i prezes SA Lewiatan rozwinęła jego działalność, stosując najwyższe światowe standardy. Jej starania zostały zauważone przez środowisko międzynarodowe: „Beata Gessel wprowadziła Polskę na scenę arbitrażu międzynarodowego” (Chambers Global 2017).
Przez te lata podejmowała też wiele starań mających na celu zwiększenia roli kobiet w arbitrażu. Jest wykładowcą na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie z zakresu międzynarodowego arbitrażu handlowego, fuzji i przejęć. Obecnie kończy pracę habilitacyjną, w ramach której jako wizytujący wykładowca prowadziła badania komparatystyczne z zakresu naruszeń związanych z transakcjami M&A na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Oksfordzie, a następnie w Cambridge w ramach programu Herbert Smith Freehills Yisiting Professor, które obecnie kontynuuje w Wolfson College w Oksfordzie.
Dr Beata Gessel-Kalinowska znana jest także z aktywności związanej ze sztuką i życiem społecznym. Jej działania dla upowszechniania sztuki współczesnej zostały uhonorowane przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej. Doświadczenie i osiągnięcia kancelarii GESSEL w wielu dziedzinach zaowocowały wielokrotnymi rekomendacjami, m.in. dziennika „Rzeczpospolita, magazynu „Forbes, Legal 500, Chambers Global, Chambers Europe.
Prawnicza Liga Mistrzów doceniona – Rzeczpospolita z dn. 5.12.2018
Mogą Cię zainteresować
05.12.2024
Konferencja „Dyrektywa ECN+: polskie doświadczenia legislacyjne
Bernadeta Kasztelan-Świetlik wystąpi na konferencji „Dyrektywa ECN+: polskie doświadczenia legislacyjne” Serdecznie zapraszamy na konferencję organizowaną przez Centr...
22.11.2024
Warsztaty: Ochrona konkurencji w dynamicznym otoczeniu rynkowym – kluczowe wyzwania i strategie
Wystąpimy na warsztatach „Ochrona konkurencji w dynamicznym otoczeniu rynkowym – kluczowe wyzwania i strategie” Z dumą informujemy, że nasi eksperci, Bernadeta Kaszte...