Dr Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz wyróżniona tytułem „Prawnik 30-lecia”

04.12.2018 Aktualności

Z przyjemnością informujemy, że dr Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz została wyróżniona prestiżowym tytułem „Prawnik 30-lecia”.

3 grudnia br. w Pałacu Sobańskich w Warszawie odbyła się uroczysta gala, na której zebrali się właściciele i partnerzy największych międzynarodowych i krajowych firm prawniczych działających w Polsce. W czasie gali członek prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej mec. Ziemisław Gintowt oraz dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie mec. Włodzimierz Chróścik wręczyli dr Beacie Gessel-Kalinowskiej vel Kalisz oraz 38 innym adwokatom, radcom prawnym i prawnikom zagranicznym tytuł „Prawnik 30-lecia”. Wyróżnienie przyznała kapituła działająca pod auspicjami Polskiego Związku Pracodawców Prawniczych oraz dziennika Rzeczpospolita.

Tytuł ten jest szczególną formą uhonorowania wybitnych prawników korporacyjnych, którzy po 1989r. mieli wkład w budowę rynku usług prawniczych, zakładali lub współtworzyli kancelarie, a równocześnie swoją pracą naukową, społeczną lub na rzecz instytucji Państwa przyczynili się do rozwoju prawodawstwa, polskiej gospodarki i zasad rynkowych.

Dr Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz założyła w 1993 r. kancelarię GESSEL, którą przez 23 lata kierowała jako wspólnik zarządzający. Była pierwszą w Polsce kobietą zarządzającą dużą kancelarią prawną. Brała udział w procesie transformacji polskiej gospodarki od samego początku, obsługując pionierskie w Polsce transakcje fuzji i przejęć. Budowała od podstaw prawne fundamenty branży private equity (PE/ VC Funds), do dziś pełniąc funkcję przewodniczącej Komisji Rewizyjnej Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych.

Dr Beata Gessel-Kalinowska od 20 lat jest cenionym w Polsce i za granicą arbitrem. Od 2015 r. jest członkiem Międzynarodowego Sądu Arbitrażowego ICG w Paryżu reprezentującym Polskę, a w tym roku została powołana na stanowisko wiceprezesa ICG Central and Eastern European Arbitration Group. W latach 2011-2017 pełniła funkcję prezesa, w 2017 r. została honorowym prezesem Sądu Arbitrażowego Lewiatan. Jako wiceprezes i prezes SA Lewiatan rozwinęła jego działalność, stosując najwyższe światowe standardy. Jej starania zostały zauważone przez środowisko międzynarodowe: „Beata Gessel wprowadziła Polskę na scenę arbitrażu międzynarodowego” (Chambers Global 2017).

Przez te lata podejmowała też wiele starań mających na celu zwiększenia roli kobiet w arbitrażu. Jest wykładowcą na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie z zakresu międzynarodowego arbitrażu handlowego, fuzji i przejęć. Obecnie kończy pracę habilitacyjną, w ramach której jako wizytujący wykładowca prowadziła badania komparatystyczne z zakresu naruszeń związanych z transakcjami M&A na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Oksfordzie, a następnie w Cambridge w ramach programu Herbert Smith Freehills Yisiting Professor, które obecnie kontynuuje w Wolfson College w Oksfordzie.

Dr Beata Gessel-Kalinowska znana jest także z aktywności związanej ze sztuką i życiem społecznym. Jej działania dla upowszechniania sztuki współczesnej zostały uhonorowane przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej. Doświadczenie i osiągnięcia kancelarii GESSEL w wielu dziedzinach zaowocowały wielokrotnymi rekomendacjami, m.in. dziennika „Rzeczpospolita, magazynu „Forbes, Legal 500, Chambers Global, Chambers Europe.

Prawnicza Liga Mistrzów doceniona – Rzeczpospolita z dn. 5.12.2018

  

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

19.02.2024

Chambers Global 2024

Z przyjemnością informujemy, że nasza firma oraz poszczególni eksperci po raz kolejny zostali wyróżnieni przez wydawnictwo Chambers & Partners w tegorocznej edycji „...

Aktualności
Chambers Global 2024

06.02.2024

Diamenty Forbesa 2024

Diament Forbesa 2024 dla GESSEL! Jesteśmy dumni, że po raz kolejny otrzymaliśmy tak zacną nagrodę. Oznacza ona uznanie siły, zdolności budowania wartości i jakości...

Aktualności
Diamenty Forbesa 2024
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!