Dr Janusz Fiszer nowym wspólnikiem w Kancelarii Prawnej GESSEL

27.01.2014 Aktualności

Z przyjemnością informujemy, że do grona Wspólników Kancelarii Prawnej GESSEL dołączył dr Janusz Fiszer, radca prawny i doradca podatkowy. Specjalizuje się w międzynarodowym prawie podatkowym i podatkowych aspektach transakcji fuzji i przejęć. W GESSEL kieruje działem prawa podatkowego.

Dr Janusz Fiszer jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, doktorem nauk prawnych. Od 1980 roku jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego – obecnie jako docent. Od początku lat 90-tych związany z międzynarodową kancelarią prawniczą White & Case, w latach 1998-2011 jako partner; w latach 2012-2013 partner w dziale prawno-podatkowym międzynarodowej firmy doradczej PwC (PricewaterhouseCoopers). W latach 1990-1991 był ekspertem Sejmowej Komisji Polityki Gospodarczej, Budżetu i Finansów w związku z projektem ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz projektem ustawy o podatku od towarów i usług. W latach 1991-1993 był doradcą Ministra Finansów – współnegocjatorem szeregu międzynarodowych umów o unikaniu podwójnego opodatkowania. Współautor projektu ustawy o narodowych funduszach inwestycyjnych i ich prywatyzacji oraz projektu ustawy o giełdach towarowych, konsultant projektu ustawy o funduszach inwestycyjnych i ustawy o funduszach przemysłowych. Pełnomocnik procesowy w szeregu spornych sprawach podatkowych oraz doradca w wielu znanych transakcjach fuzji i przejęć w Polsce, zarówno dotyczących spółek publicznych, jak i niepublicznych.

Autor ponad 1.100 publikacji fachowych na tematy prawno-podatkowe i finansowe w profesjonalnych czasopismach polskich (m.in. „Finanse„Państwo i Prawo„Przegląd Podatkowy„Monitor Podatkowy”, „Dziennik Gazeta Prawna”) i zagranicznych (m.in. „Tax Notes InternationalTax News ServiceEast European Business Law, „European Taxation„Intertax”, „Wirtschaft und Recht in Osteuropa). Współautor Komentarza do ustawy o narodowych funduszach inwestycyjnych i ich prywatyzacji. Stały wieloletni korespondent fachowych czasopism podatkowych „Tax Notes InternationalTax News Service”  i „East European Business Law, członek Rady Programowej miesięcznika „Monitor Podatkowy”, autor stałych komentarzy podatkowych w dzienniku „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

W latach 1982-1983 stypendysta University of Kansas School of Business w Lawrence, Kansas, USA. W latach 1988-1989 stypendysta Deutscher Akademischer Austauschdienst (DAAD), a w 1990 roku stypendysta Fundacji Fritza Thyssena (Fritz Thyssen Stiftung) w Ośrodku Międzynarodowego i Zagranicznego Prawa Podatkowego na Uniwersytecie w Monachium. Współzałożyciel i wieloletni prezes lub członek Zarządu, a obecnie członek Rady Nadzorczej Międzynarodowego Stowarzyszenia Podatkowego w Polsce – oddziału International Fiscal Association (IFA). Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Planowania Podatkowego (International Tax Planning Association – ITPA). Uczestnik licznych krajowych i zagranicznych konferencji oraz seminariów na tematy podatkowe i finansowe. W latach 90-tych na zlecenie Komitetu Spraw Podatkowych OECD wykładowca na specjalistycznych kursach nt. międzynarodowego prawa podatkowego i umów o unikaniu podwójnego opodatkowania, organizowanych przez OECD dla pracowników administracji podatkowych państw Europy Środkowo-Wschodniej. Członek Państwowej Komisji Egzaminacyjnej do Spraw Doradztwa Podatkowego I, III oraz V kadencji. Członek Krajowej Rady Doradców Podatkowych I kadencji i II kadencji. W tej roli uczestniczył w pracach Europejskiej Konfederacji Podatkowej (Confederation Fiscal Europeene – CFE).

Stały lider międzynarodowych i krajowych rankingów prawników-specjalistów prawa podatkowego i doradców podatkowych – Chambers GlobalChambers EuropePLC Which Lawyer?World Tax – Ranking of Tax Advisory Firms and Tax AdvisorsWho’s Who Legal – The Internat.

Wykładowca międzynarodowego prawa podatkowego na Podyplomowym Studium Podatków i Prawa Podatkowego na Wydziale Prawa i Administracji UW oraz na Podyplomowych Studiach Międzynarodowych Strategii Podatkowych na SGH.

Dr Janusz Fiszer biegle włada jęz. angielskim i niemieckim.

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

29.05.2024

Nasi prawnicy zdali egzaminy zawodowe!

Wszyscy zdający w tym roku egzaminy zawodowe otrzymali już wyniki i wszystkie są pozytywne! Serdeczne gratulacje i wielkie brawa dla Adrianny Andruszewski...

Aktualności
Nasi prawnicy zdali egzaminy zawodowe!

28.05.2024

Cykl webinarów podatkowych!

Serdecznie zapraszamy na cykl webinarów podatkowych. Pierwsze spotkanie poświęcimy unijnym zmianom w podatku u źródła. Podczas szkolenia omówimy m.in.: - Jakie ...

Aktualności
Cykl webinarów podatkowych!
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!

tygrys