Facebook zmienia swój regulamin pod naporem m.in. Komisji Europejskiej

10.04.2019 Aktualności

Facebook zmienia zapisy regulaminu i wyjaśnia, w jaki sposób wykorzystuje dane użytkowników po dyskusjach z Komisją Europejską i władzami chroniącymi interesy konsumentów. 

Wczoraj Komisja Europejska i organy ochrony konsumentów przyjęły z zadowoleniem zaktualizowany regulamin świadczenia usług przez Facebooka. Teraz jasno wyjaśnia, w  jaki sposób firma wykorzystuje dane użytkowników w celu opracowania działań profilujących i dedykowanych reklam w celu finansowania swojej firmy. 

Nowe zapisy regulaminu określają, jakie usługi Facebook sprzedaje stronom trzecim, w jaki sposób konsumenci mogą zamknąć swoje konta i pod jakimi warunkami konta mogą zostać wyłączone. Zmiany te mają na celu przedstawienie pełnego modelu biznesowego Facebooka w kompleksowy sposób i prostym językiem dla użytkowników. 

Vera Jourová, Komisarz ds. Sprawiedliwości, Konsumentów i Równości Płci, wyraziła swoje zadowolenie z porozumienia:

Dzisiaj Facebook w końcu okazuje zaangażowanie na rzecz większej przejrzystości i prostoty językaregulaminu świadczenia usług. Firma, która chce przywrócić zaufanie konsumentów po skandalu Facebook / Cambridge Analytica nie powinna kryć się za skomplikowanym, prawnym żargonem na temat tego, jak zarabia miliardy na danych swoich użytkowników. Teraz użytkownicy wyraźnie zrozumieją, że ich dane są wykorzystywane przez sieć społecznościową do sprzedaży dedykowanych reklam. Łącząc siły, organy ochrony konsumentów i Komisja Europejska, stanęły w obronie prawa konsumentów UE ”.

W rezultacie Facebook wprowadzi nowy tekst do regulaminu. Co dokładnie się zmieni? Szczegóły można znaleźć w specjalnym dokumencie, udostępnionym poniżej.

grafika do aktualnosci

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

08.05.2024

Zostaliśmy członkiem Niderlandzko-Polskiej Izby Handlowej!

Dołączenie do tej prestiżowej organizacji to dla nas ogromne wyróżnienie i okazja do dalszego rozwoju naszych międzynarodowych relacji biznesowych. Jesteśmy dumni, że m...

Aktualności
Zostaliśmy członkiem Niderlandzko-Polskiej Izby Handlowej!

16.04.2024

Doradzaliśmy Depilacja.pl w transakcji dotyczącej nabycia większościowego pakietu udziałów Yasumi Polska

Nasze doradztwo miało charakter kompleksowy i obejmowało wszystkie etapy transakcji, w tym badanie prawne due diligence, przygotowanie i negocjacje dokumentacji transakc...

Aktualności
Doradzaliśmy Depilacja.pl w transakcji dotyczącej nabycia większościowego pakietu udziałów Yasumi Polska
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!

tygrys