Transakcja została przeprowadzona w formie zakupu przez spółkę Lux Med Diagnostyka sp. z o. o 100% udziałów w spółce Centrum Medyczne Diagnostyka sp. z o.o., na którą przeniesiona została działalność siedmiu placówek diagnostycznych Centrum Medycznego Enel-Med. Wartość transakcji to ponad 52 mln zł.

Kancelaria Gessel doradzała spółce Lux Med na każdym etapie transakcji, zaczynając od analizy due dilligence, poprzez przygotowanie pełnej dokumentacji transakcji i doradztwa w czasie realizacji inwestycji, na zamknięciu transakcji kończąc. W projekt zaangażowani byli: Marcin Macieszczak, wspólnik kancelarii i Michał Boryczka, radca prawny i managing associate w kancelarii GESSEL.

Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług medycznych w Polsce i największą grupą medyczną w Polsce. Transakcja jest częścią strategii grupy Lux Med polegającej na zwiększeniu skali działalności na rynkach diagnostyki obrazowej i hospitalizacji. Dzięki transakcji Grupa LUX MED powiększa swoją sieć pracowni diagnostycznych do 27 placówek i umacnia pozycję na rynku diagnostyki obrazowej.