GESSEL doradcą Polskiej Grupy Odlewniczej w emisji obligacji i debiucie na rynku Catalyst

19.09.2016 Aktualności

Kancelaria GESSEL doradzała Polskiej Grupie Odlewniczej S.A. z siedzibą w Katowicach przy emisji obligacji serii A1 o wartości 42,2 mln zł, emitowanych w ramach programu emisji obligacji do kwoty 100 mln zł. 14 września 2016 r. obligacje zadebiutowały na rynku Catalyst (jednocześnie w alternatywnych systemach obrotu prowadzonych przez GPW oraz BondSpot S.A.). Był to 14 debiut na tym rynku w bieżącym roku, a PGO jest 182 spółką notowaną na Catalyst.

PGO to grupa, w skład której wchodzą Odlewnia Żeliwa „Śrem”, Pioma-Odlewnia oraz Kuźnia „Glinik”. Należy do grona największych w Polsce firm działających w branży metalurgicznej. Jest producentem odlewów żeliwnych i staliwnych oraz odkuwek matrycowych i swobodnie kutych. Oferuje produkty spełniające wysokie standardy i normy europejskie, które kieruje na rynek krajowy oraz zagraniczny.

Akcje PGO są przedmiotem obrotu na rynku regulowanym (rynek równoległy) Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

Zespołem prawników kancelarii kierowała Małgorzata Badowska, partner, radca prawny w kancelarii GESSEL, przy wsparciu Przemysława Krzemienieckiego, aplikanta adwokackiego.

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

14.09.2023

Nasza kancelaria została po raz kolejny rekomendowana w międzynarodowym rankingu IFLR1000 2023

Nasza kancelaria została po raz kolejny rekomendowana w międzynarodowym rankingu IFLR1000 2023 w kategoriach M&A, Capital markets: Equity, Capital markets: Debt. In...

Aktualności
Nasza kancelaria została po raz kolejny rekomendowana w międzynarodowym rankingu IFLR1000 2023

11.08.2023

Transakcja Sescom S.A. w finale konkursu Thames Valley Dealmakers Awards 2023

Transakcja sprzedaży  100% udziałów w spółce PCB Technical Solutions Limited na rzecz spółki Sescom SA, której byliśmy doradzą w tym procesie,  jest w finale w prestiżow...

Aktualności
Transakcja Sescom S.A. w finale konkursu Thames Valley Dealmakers Awards 2023
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!