GESSEL doradcą Polskiej Grupy Odlewniczej w emisji obligacji i debiucie na rynku Catalyst

19.09.2016 Aktualności

Kancelaria GESSEL doradzała Polskiej Grupie Odlewniczej S.A. z siedzibą w Katowicach przy emisji obligacji serii A1 o wartości 42,2 mln zł, emitowanych w ramach programu emisji obligacji do kwoty 100 mln zł. 14 września 2016 r. obligacje zadebiutowały na rynku Catalyst (jednocześnie w alternatywnych systemach obrotu prowadzonych przez GPW oraz BondSpot S.A.). Był to 14 debiut na tym rynku w bieżącym roku, a PGO jest 182 spółką notowaną na Catalyst.

PGO to grupa, w skład której wchodzą Odlewnia Żeliwa „Śrem”, Pioma-Odlewnia oraz Kuźnia „Glinik”. Należy do grona największych w Polsce firm działających w branży metalurgicznej. Jest producentem odlewów żeliwnych i staliwnych oraz odkuwek matrycowych i swobodnie kutych. Oferuje produkty spełniające wysokie standardy i normy europejskie, które kieruje na rynek krajowy oraz zagraniczny.

Akcje PGO są przedmiotem obrotu na rynku regulowanym (rynek równoległy) Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

Zespołem prawników kancelarii kierowała Małgorzata Badowska, partner, radca prawny w kancelarii GESSEL, przy wsparciu Przemysława Krzemienieckiego, aplikanta adwokackiego.

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

19.02.2024

Chambers Global 2024

Z przyjemnością informujemy, że nasza firma oraz poszczególni eksperci po raz kolejny zostali wyróżnieni przez wydawnictwo Chambers & Partners w tegorocznej edycji „...

Aktualności
Chambers Global 2024

06.02.2024

Diamenty Forbesa 2024

Diament Forbesa 2024 dla GESSEL! Jesteśmy dumni, że po raz kolejny otrzymaliśmy tak zacną nagrodę. Oznacza ona uznanie siły, zdolności budowania wartości i jakości...

Aktualności
Diamenty Forbesa 2024
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!