GESSEL Kancelarią Wspierającą Konkurs Arbitrażowy Lewiatan

23.05.2018 Aktualności

Już po raz siódmy Kancelaria GESSEL jest zaangażowana w przygotowanie Konkursu Arbitrażowego Lewiatan – największego w Polsce konkursu typu moot court adresowanego do aplikantów adwokackich i radcowskich.

W dniu 7 czerwca 2018 r. w Kancelarii GESSEL i w innych siedmiu warszawskich Kancelariach odbędzie się Etap ustny Konkursu, do którego zakwalifikowały się 32 drużyny.

 

Podczas etapu ustnego zostaną wyłonione drużyny, które zmierzą się w Finale Konkursu KAL, który odbędzie się 8 czerwca w siedzibie Sądu Arbitrażowego Lewiatan przy ul. Z. Cybulskiego 3 w Warszawie.

 

Konkurs Arbitrażowy Lewiatan należy do kategorii tzw. moot courts, popularnych w krajach anglosaskich konkursów opartych na symulacjach postępowań sądowych oraz arbitrażowych, prowadzonych w fikcyjnych stanach faktycznych. KAL pozostaje największym w Polsce konkursem tego typu w Polsce, adresowanym do aplikantów adwokackich i radcowskich. Uczestnicy konkursów wcielają się w role pełnomocników procesowych stron, opracowują strategię prowadzenia sprawy, przygotowują pisma procesowe oraz reprezentują strony podczas symulowanych rozpraw. Wieloletnia tradycja moot courts pokazuje, że taka forma edukacji prawniczej przynosi znakomite efekty. Inspiracją dla organizatorów KAL był sukces Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot, największego na świecie konkursu typu moot court adresowanego do studentów prawa, a poświęconego tematyce międzynarodowego arbitrażu handlowego.

 

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

14.09.2023

Nasza kancelaria została po raz kolejny rekomendowana w międzynarodowym rankingu IFLR1000 2023

Nasza kancelaria została po raz kolejny rekomendowana w międzynarodowym rankingu IFLR1000 2023 w kategoriach M&A, Capital markets: Equity, Capital markets: Debt. In...

Aktualności
Nasza kancelaria została po raz kolejny rekomendowana w międzynarodowym rankingu IFLR1000 2023

11.08.2023

Transakcja Sescom S.A. w finale konkursu Thames Valley Dealmakers Awards 2023

Transakcja sprzedaży  100% udziałów w spółce PCB Technical Solutions Limited na rzecz spółki Sescom SA, której byliśmy doradzą w tym procesie,  jest w finale w prestiżow...

Aktualności
Transakcja Sescom S.A. w finale konkursu Thames Valley Dealmakers Awards 2023
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!