GESSEL Kancelarią Wspierającą Konkurs Arbitrażowy Lewiatan

23.05.2018 Aktualności

Już po raz siódmy Kancelaria GESSEL jest zaangażowana w przygotowanie Konkursu Arbitrażowego Lewiatan – największego w Polsce konkursu typu moot court adresowanego do aplikantów adwokackich i radcowskich.

W dniu 7 czerwca 2018 r. w Kancelarii GESSEL i w innych siedmiu warszawskich Kancelariach odbędzie się Etap ustny Konkursu, do którego zakwalifikowały się 32 drużyny.

 

Podczas etapu ustnego zostaną wyłonione drużyny, które zmierzą się w Finale Konkursu KAL, który odbędzie się 8 czerwca w siedzibie Sądu Arbitrażowego Lewiatan przy ul. Z. Cybulskiego 3 w Warszawie.

 

Konkurs Arbitrażowy Lewiatan należy do kategorii tzw. moot courts, popularnych w krajach anglosaskich konkursów opartych na symulacjach postępowań sądowych oraz arbitrażowych, prowadzonych w fikcyjnych stanach faktycznych. KAL pozostaje największym w Polsce konkursem tego typu w Polsce, adresowanym do aplikantów adwokackich i radcowskich. Uczestnicy konkursów wcielają się w role pełnomocników procesowych stron, opracowują strategię prowadzenia sprawy, przygotowują pisma procesowe oraz reprezentują strony podczas symulowanych rozpraw. Wieloletnia tradycja moot courts pokazuje, że taka forma edukacji prawniczej przynosi znakomite efekty. Inspiracją dla organizatorów KAL był sukces Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot, największego na świecie konkursu typu moot court adresowanego do studentów prawa, a poświęconego tematyce międzynarodowego arbitrażu handlowego.

 

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

19.02.2024

Chambers Global 2024

Z przyjemnością informujemy, że nasza firma oraz poszczególni eksperci po raz kolejny zostali wyróżnieni przez wydawnictwo Chambers & Partners w tegorocznej edycji „...

Aktualności
Chambers Global 2024

06.02.2024

Diamenty Forbesa 2024

Diament Forbesa 2024 dla GESSEL! Jesteśmy dumni, że po raz kolejny otrzymaliśmy tak zacną nagrodę. Oznacza ona uznanie siły, zdolności budowania wartości i jakości...

Aktualności
Diamenty Forbesa 2024
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!