GESSEL Kancelarią Wspierającą Konkurs Arbitrażowy Lewiatan

23.05.2018 Aktualności

Już po raz siódmy Kancelaria GESSEL jest zaangażowana w przygotowanie Konkursu Arbitrażowego Lewiatan – największego w Polsce konkursu typu moot court adresowanego do aplikantów adwokackich i radcowskich.

W dniu 7 czerwca 2018 r. w Kancelarii GESSEL i w innych siedmiu warszawskich Kancelariach odbędzie się Etap ustny Konkursu, do którego zakwalifikowały się 32 drużyny.

 

projekt bez tytulu 4 1024x512

Podczas etapu ustnego zostaną wyłonione drużyny, które zmierzą się w Finale Konkursu KAL, który odbędzie się 8 czerwca w siedzibie Sądu Arbitrażowego Lewiatan przy ul. Z. Cybulskiego 3 w Warszawie.

 

obraz1 300x137Konkurs Arbitrażowy Lewiatan należy do kategorii tzw. moot courts, popularnych w krajach anglosaskich konkursów opartych na symulacjach postępowań sądowych oraz arbitrażowych, prowadzonych w fikcyjnych stanach faktycznych. KAL pozostaje największym w Polsce konkursem tego typu w Polsce, adresowanym do aplikantów adwokackich i radcowskich. Uczestnicy konkursów wcielają się w role pełnomocników procesowych stron, opracowują strategię prowadzenia sprawy, przygotowują pisma procesowe oraz reprezentują strony podczas symulowanych rozpraw. Wieloletnia tradycja moot courts pokazuje, że taka forma edukacji prawniczej przynosi znakomite efekty. Inspiracją dla organizatorów KAL był sukces Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot, największego na świecie konkursu typu moot court adresowanego do studentów prawa, a poświęconego tematyce międzynarodowego arbitrażu handlowego.

images facebook2 e1527244074676 300x300

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

29.05.2024

Nasi prawnicy zdali egzaminy zawodowe!

Wszyscy zdający w tym roku egzaminy zawodowe otrzymali już wyniki i wszystkie są pozytywne! Serdeczne gratulacje i wielkie brawa dla Adrianny Andruszewski...

Aktualności
Nasi prawnicy zdali egzaminy zawodowe!

28.05.2024

Cykl webinarów podatkowych!

Serdecznie zapraszamy na cykl webinarów podatkowych. Pierwsze spotkanie poświęcimy unijnym zmianom w podatku u źródła. Podczas szkolenia omówimy m.in.: - Jakie ...

Aktualności
Cykl webinarów podatkowych!
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!

tygrys