Już po raz siódmy Kancelaria GESSEL jest zaangażowana w przygotowanie Konkursu Arbitrażowego Lewiatan – największego w Polsce konkursu typu moot court adresowanego do aplikantów adwokackich i radcowskich.

W dniu 7 czerwca 2018 r. w Kancelarii GESSEL i w innych siedmiu warszawskich Kancelariach odbędzie się Etap ustny Konkursu, do którego zakwalifikowały się 32 drużyny.

 

Podczas etapu ustnego zostaną wyłonione drużyny, które zmierzą się w Finale Konkursu KAL, który odbędzie się 8 czerwca w siedzibie Sądu Arbitrażowego Lewiatan przy ul. Z. Cybulskiego 3 w Warszawie.

 

Konkurs Arbitrażowy Lewiatan należy do kategorii tzw. moot courts, popularnych w krajach anglosaskich konkursów opartych na symulacjach postępowań sądowych oraz arbitrażowych, prowadzonych w fikcyjnych stanach faktycznych. KAL pozostaje największym w Polsce konkursem tego typu w Polsce, adresowanym do aplikantów adwokackich i radcowskich. Uczestnicy konkursów wcielają się w role pełnomocników procesowych stron, opracowują strategię prowadzenia sprawy, przygotowują pisma procesowe oraz reprezentują strony podczas symulowanych rozpraw. Wieloletnia tradycja moot courts pokazuje, że taka forma edukacji prawniczej przynosi znakomite efekty. Inspiracją dla organizatorów KAL był sukces Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot, największego na świecie konkursu typu moot court adresowanego do studentów prawa, a poświęconego tematyce międzynarodowego arbitrażu handlowego.